У світі повно популярних месенджерів, але найпоширенішим з них є WhatsApp. На другому місці йде Viber, а трійку замикає Telegram. Останнім користуються, як правило, найбільш освічені й просунуті користувачі, а на перші два роблять ставку звичайні люди, багато з яких вкрай сильно далекі від сучасних технологій. На це і заважають ставку зловмисники, через дії яких мільйони простих користувачів знаходяться у великій небезпеці.
Фахівці антивірусної компанії Dr. Web з’ясували, що за останній рік більш ніж в 5 разів зросла кількість нових модифікацій шкідливих додатків, що маскуються під месенджер WhatsApp. Найпопулярнішим з них є його Plus-версія , про яку не так давно розповідали ми. Подібне програмне забезпечення, як запевняють експерти з безпеки, поширюється через сумнівні сайти, а також через систему ротації реклами, в тому числі належить Google.
Зловмисники діють дуже хитро, щоб їх програму довірливі користувачі завантажували і встановлювали. Для цього вони обіцяють додаткові можливості в WhatsApp, які дозволять, наприклад, завжди залишатися в офлайн-режимі під час спілкування, або, наприклад, читати листування з секретних чатів. Функцій, за допомогою яких користувача заманюють, дуже багато, тому більшість ведеться на подібний обман. Найгірше те, що з кожним днем такого роду ПО стає все більше, а разом з ним зростає і число жертв.
Після того як модифікована версія WhatsApp потрапляє на смартфон, вона відразу ж просить видати їй набір різних дозволів. Їх кількість залежить від того, як сильно заражене це ПЗ. У деяких випадках, найшкідливіші, воно лише показує рекламу, тоді як в найгірші – оформляють підписки на платні сервіси, краде гроші з банківських рахунків, знімати кошти з банківських карт, а також перетворює смартфон в ферму для Майнінг, через що він може вкрай швидко вийти з ладу внаслідок перегріву.
Експерти радять не вестися на подібні виверти шахраїв і завантажувати WhatsApp виключно з магазинів додатків App Store і Google Play. В іншому випадку, за їхніми словами, великий ризик нарватися на шкідливе програмне забезпечення, яке завдасть якоїсь шкоди. З фахівцями в цьому плані не можна не погодитися, однак слід враховувати, що існують перевірені часом сайти і ресурси, звідки завантажувати різні APK-файли для Android можна без будь-яких побоювань, тому що кожний з них проходить перевірку.
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…
Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…
Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…
Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…
Не представлений поки що офіційно Samsung Galaxy S25 протестували в Geekbench, завдяки чому стало відомо…