В останні роки сучасний годинник перетворився на повноцінного помічника.
Сьогодні з їхньою допомогою можна відстежувати тренування, аналізувати сон, отримувати повідомлення та багато іншого — і все це прямо із зап’ястя. Але якщо врахувати, що зараз годинник випускає практично всі виробники смартфонів, а також безліч інших компаній, що спеціалізуються на виробництві пристроїв, як вибрати саме те, що потрібно?
Якщо ви є власником iPhone, то вам буде простіше прийняти рішення, оскільки на сьогоднішній день існує три моделі Apple Watch і деякі інші сумісні пристрої, що носяться. А ось на боці Android можна знайти десятки різних пристроїв. Ця стаття покликана спростити прийняття рішення: в ній представлені 10 найкращих смарт-годин, які ви можете придбати, та докладні рекомендації щодо покупки.
Тут представлені Apple, Samsung, Google, Mobvoi, Garmin та Amazfit, тому кожен знайде щось для себе.
У цьому рейтингу ми зупинилися на повнофункціональному смарт-годиннику з підтримкою додатків та повідомлень, але, якщо ви хочете щось простіше і, можливо, дешевше, зверніть увагу на наш гід за найкращими фітнес-трекерами.
Плюси:
Мінуси:
Apple Watch SE – це найкращий варіант Apple Watch для більшості людей з iPhone. Вони мають дуже доступну ціну, що рідко можна сказати про апаратні продукти Apple.
Вони мають багато функцій більш дорогої моделі Apple Watch Series 8, включаючи функцію розпізнавання автомобільних аварій, при цьому мають сучасний дизайн, той же чіпсет і гідний час автономної роботи – для Apple Watch, зрозуміло.
Якщо ви однаково цінуєте такі розумні функції, як інтеграція додатків сторонніх розробників, зберігання музики, безконтактні платежі та повноцінний фітнес-трекінг, то Apple Watch, як і раніше, залишаються кращими смарт-годинниками, якщо у вас є iPhone. Модель SE робить все напрочуд добре, враховуючи, що це найдешевша модель.
Плюси:
Мінуси:
Компанія Samsung відмовилася від класичної версії свого годинника Galaxy Watch в 2022 році, але в 2023 році вони повернулися в моду. Незважаючи на невисоку вартість, це найкращий смарт-годинник на базі Android, який можна купити.
Їх відмінною особливістю є фізичний ободок, що обертається – головна відмінність від звичайних Galaxy Watch 6. Він не тільки полегшує використання годинника, але і забезпечує корисний захист екрану.
Дисплей – ще одна особливість, незалежно від того, який варіант ви виберете: 43 мм (1,3 дюйма) або 47 мм (1,5 дюйма). Це чіткий OLED-дисплей, що поєднує яскраві кольори та відмінну деталізацію.
Як і слід було очікувати, функція відстеження стану здоров’я та фітнесу дуже широка: підтримується понад 100 тренувань та проводиться докладний аналіз сну. Час автономної роботи також гарний, але тільки за умови, що дисплей постійно вимкнений.
Крім того, якщо у вас немає телефону Samsung, вам доведеться обійтися без ЕКГ, моніторингу артеріального тиску та повідомлень про нерівномірну роботу серця. Але в цілому це, як і раніше, фантастичний смарт-годинник.
Плюси:
Мінуси:
Одним з найпривабливіших моментів першого офіційного годинника Pixel Watch є їх прекрасний дизайн. Вони не тільки чудово виглядають і відчуваються, маючи власну індивідуальність, але й компактні, легкі та зручні.
Крім того, вони оснащені безліччю відмінних технологій і чудово працюють завдяки поєднанню інтуїтивно зрозумілого програмного забезпечення Wear OS 3, цифрової головки і сліпучого екрану.
Відстеження фітнесу здійснюється компанією Fitbit, що також робить цей смарт-годинник кращим на даний момент для тих, хто хоче зберігати свої дані в системі Fitbit, оскільки вони значно кращі, ніж Sense 2 і Versa 4 від Fitbit, які не так хороші, щоб потрапити у цю таблицю.
На жаль, Google не в усьому досягла успіху: непередбачуваний час роботи від акумулятора, обмеження при зарядці і, що найдивніше, відсутність коректного автоматичного визначення тренувань, незважаючи на наявність функції відстеження на базі Fitbit. Тим не менш, цей годинник задає планку для нового смарт-годинника на Android і дає конкурентам привід орієнтуватися на них.
Плюси:
Мінуси:
Незважаючи на те, що Series 8 є лише невеликим оновленням у порівнянні з Series 7, випущеною в 2021 році, вона, як і раніше, є відмінним придбанням для власників iPhone і має кілька ключових функцій, яких немає у дешевшої моделі SE (див. вище ).
Головною відмінністю від SE є підтримка постійно увімкненого дисплея, що дозволяє перевіряти час та інші оповіщення з першого погляду – при цьому скорочується час автономної роботи. Деякі функції відстеження стану здоров’я також стали більш просунутими: ЕКГ та вимірювання рівня кисню в крові, а також датчик температури для відстеження циклів, що є новинкою Series 8.
Час автономної роботи залишається найслабшим місцем — на відміну від більшості конкурентів, цей годинник, як і раніше, потребує щоденної зарядки, і якщо ви хочете максимально ефективно використовувати функції відстеження сну, вам доведеться ретельно спланувати цей процес. Якщо вам не потрібні висококласні функції, краще звернути увагу на більш дешеву модель SE, а тим, хто висуває більш високі вимоги, варто звернути увагу на вдосконалену модель Apple Watch Ultra, про яку ви дізнаєтеся нижче.
Плюси:
Мінуси:
На відміну від Galaxy Watch 6 Classic, звичайні Watch 6 являють собою невелике оновлення в порівнянні зі своїми попередниками – Watch 5. Цей доступніший варіант відмовився від фізичного обертового обідка класичного годинника і замінив його віртуальним, але за багатьма параметрами він як і раніше чудовий.
До них відносяться елегантний дизайн, 1,3 або 1,5-дюймові OLED-дисплеї (40 мм), які чудово працюють в будь-яких умовах. У поєднанні з інтуїтивно зрозумілим програмним забезпеченням WearOS, розробленим Samsung, ви отримуєте справжнього переможця.
Продуктивність годинника гідна, але годинник Watch 6 дійсно перевершує інші моделі, коли йдеться про відстеження стану здоров’я. Підтримується безліч тренувань, відстеження сну та різні способи контролю стану здоров’я.
Однак три з них – ЕКГ, моніторинг артеріального тиску та визначення нерегулярного серцевого ритму – доступні лише за наявності телефону Samsung. І навіть якщо відключити постійно увімкнений дисплей, повного дня роботи від акумулятора вистачить лише на трохи.
Тим не менш, Watch 6 все ще досить переконливі, щоб стати одними з кращих смарт-годин у світі, що робить їх безперечно хорошим співвідношенням ціни та якості.
Плюси:
Мінуси:
Якщо ви віддаєте перевагу бігу, то Garmin Forerunner 265 — найкращий варіант. Реальна причина віддати перевагу конкурентам – OLED-дисплей, який виглядає чудово навіть при яскравому сонячному світлі.
Час роботи від акумулятора трохи скоротився, але все ж таки до 20 годин безперервної роботи з вражаюче точним GPS-навігатором. Цього достатньо навіть для марафонів, а великі дані про біг у поєднанні з дійсно корисним коучингом забезпечують відмінний досвід користувача.
Пристрій також добре працює при їзді на велосипеді та плаванні, що робить модель 265 чудовим вибором для тріатлонів. Підтримуються інші види діяльності, а легкий дизайн робить відстеження сну дуже зручним.
Звичайні функції смарт-годин більш обмежені, хоча ви, як і раніше, можете отримувати сповіщення на телефон (з iPhone або Android) і завантажувати пісні для прослуховування в автономному режимі. Але Garmin Pay працює тільки з кількома банками у Великій Британії, а додаток для роботи з картами відсутній.
Якщо ви можете змиритися з цим, а також з високою ціною, то найкращих годинників для бігунів вам не знайти.
Але якщо OLED-дисплей, сенсорний екран та функція готовності до тренувань не мають великого значення, зупиніть свій вибір на доступніших Forerunner 255S.
Плюси:
Мінуси:
Apple Watch Ultra може виглядати як більший і міцніший годинник Apple Watch, але насправді це не так. Вони не тільки міцніші, але й мають ряд покращень, які будуть корисні любителям спорту на відкритому повітрі: від захисту від екстремальних температур до підвищеної водонепроникності.
Нова кнопка Action – довгоочікуване доповнення, яке, я сподіваюся, з’явиться в стандартній версії Apple Watch, забезпечуючи зручний спосіб доступу до ключових функцій без сенсорного екрана, а подвійний GPS – це справжня знахідка для тих, хто любить тинятися дорогами.
Звичайно, вони більші, масивніші і важчі за стандартні Apple Watch, але, якщо ви шукаєте щось, що витримає удар або два і пропрацює кілька днів від одного заряду, Apple Watch Ultra — гідний преміум-варіант. Однак якщо вам потрібний годинник Apple Watch тільки для повсякденного використання, то краще вибрати дешевші та тонкі Apple Watch SE та Series 8.
Плюси:
Мінуси:
Компанія Mobvoi не є однією з перших компаній, що випускають смарт-годинник, але TicWatch Pro 5 не варто ігнорувати.
Це, безумовно, пристрій преміум-класу, але він має безліч відповідних характеристик. До них відноситься міцна конструкція з інтуїтивно зрозумілим безелем, що обертається, який при цьому не здається громіздким.
Незважаючи на те, що 50-міліметровий корпус не підходить для людей з невеликими зап’ястями, користуватися 1,43-дюймовим OLED-дисплеєм дуже приємно. А вибір Wear OS полегшує доступ до широкого спектру функцій, пов’язаних із фітнесом та здоров’ям, включаючи понад 100 типів тренувань та докладне відстеження сну.
На жаль, для доступу до цих даних використовується не найзручніша програма Mobvoi Health, а також відсутня можливість використання віртуального помічника або підключення до мережі LTE.
Але з таким великим часом автономної роботи (значне поліпшення в порівнянні з попередньою моделлю TicWatch Pro 3 Ultra) TicWatch Pro 5 безперечно заслуговують на увагу.
Плюси:
Мінуси:
Mobvoi TicWatch Pro 3 Ultra — один з найміцніших годинників, які ми бачили від компанії; в них інтегрована фірмова технологія подвійного дисплея лінійки Pro у міцному форм-факторі, вони працюють під керуванням Wear OS 2 та забезпечують пристойний час автономної роботи.
Вони не можуть зрівнятися за часом автономної роботи з таким преміальним годинником для активного відпочинку, як Grit X Pro від Polar, або з більш скромними апаратними рішеннями, як недавні пропозиції Amazfit, але в даний час у сегменті смарт-годин мало що ще може похвалитися такий міцністю та такими можливостями.
Поряд із операційною системою Wear OS від Google, Pro 3 Ultra оснащені повнокольоровим AMOLED-дисплеєм та монохромним FSTN-дисплеєм, який у режимі Essential Mode дозволяє збільшити тривалість роботи від 3 до 45 днів на одній зарядці.
Плюси:
Мінуси:
Не можна заперечувати, що Amazfit GTS 4 Mini – це відмінний компактний смарт-годинник з витонченим, тонким і зручним дизайном, що більш ніж віддалено нагадує Apple Watch.
Крім того, вони відрізняються чудовим двотижневим часом автономної роботи, що є одним із найтриваліших показників серед усіх смарт-годин незважаючи на те, що вони також є одними з найдешевших і компактніших.
До недоліків можна віднести обмежену підтримку додатків сторонніх розробників, так що, по суті, цей пристрій знаходиться на півдорозі між повноцінним смарт-годинником і простим трекером. Крім того, цей трекер може бути дещо менш надійним, ніж конкуренти, тому певною мірою ви отримуєте те, за що платите.
Тим не менш, для базового відстеження їх цілком достатньо, як і більших Amazfit GTS 4 та аналогічних (але круглих) Amazfit GTR 4.
Ряди "вінтажних" і "застарілих" пристроїв Apple поповнили одразу кілька гаджетів. Що ще відомо Нагадаємо, що…
Пам'ятаєте ті часи, коли телефони могли працювати кілька днів без підзарядки? Це було реально, особливо…
Компанія Xiaomi анонсувала вихід нової операційної системи HyperOS 2, яка буде заснована на Android 15.…
Бездротові технології продовжують розвиватися. Хоча організація IEEE ще не затвердила стандарт Wi-Fi 7, уже ведеться…
Здавалося б, південнокорейського гіганта Samsung Electronics вже довго переслідують невдачі, і котирування його акцій з…
Кілька днів тому в мережі з'явилася інформація, що Samsung проведе презентації серії Galaxy S25 вже…