Ґаджети

Ноутбуки за 50 тисяч гривень – що містять у собі преміальні моделі

Share
Час читання: 3 хв.

Ноутбуки давно стали частиною життя майже кожної людини. Однак щоразу під час вибору відповідної нам моделі ми стикаємося з головною складністю – у ноутбуків так багато характеристик, і так непросто у всіх розбиратися. Особливо бентежать пристрої за 50 тисяч гривень і дорожче – чому вони стільки коштують? Спробуємо розібратися в особливостях таких пристроїв і зрозуміти, кому варто трохи витратитися на новий ноутбук.

Процесор

Процесор – один із ключових компонентів комп’ютера, проте вибрати відповідну модель і оцінити її може бути складно. Основними виробниками є Intel та AMD, і, хоча вони відрізняються несильно, ми сьогодні поговоримо саме про Intel.

Лінійка процесорів Intel включає:

  • Celeron (Atom). Найслабші процесори, які підійдуть тільки для базових завдань, таких як робота з документами. Не рекомендується для більш вимогливих завдань, наприклад, для комфортного інтернет-серфінгу.
  • Pentium. Трохи потужніші, але все ж підходять тільки для бюджетних ноутбуків через їхню обмежену продуктивність.
  • Core i3. Хороший вибір для недорогих універсальних ноутбуків. Приблизно в 7-8 разів потужніший, ніж Celeron N4020.
  • Core i5. Досить потужний процесор, що підходить як для універсальних, так і для ігрових ноутбуків.
  • Core i7 і i9 – найпотужніші моделі на даний момент.

Матриця

Під час вибору матриці також необхідно розуміти, для чого ви надалі використовуватимете ноутбук.

На даний момент існують TN-, IPS-, VA- і OLED-матриці.

  • TN-матриці досить бюджетні за рахунок обмеженого кута огляду і передачі кольору, але мають швидкий час відгуку, через що її люблять геймери.
  • IPS-матриці більш прогресивні завдяки більшим кутам огляду і точній передачі кольору. Вони дорожчі, але, якщо ви часто дивитеся фільми всією сім’єю, і зображення високої якості для вас особливо важливе, це хороший вибір.
  • VA-матриці за якістю зображення можна порівняти з IPS, але час відгуку у них більший, за рахунок чого вони більш доступні за ціною.
  • OLED-матриці є найпрогресивнішими на сьогоднішній день. Вони перевершують інші типи матриць за яскравістю, реалістичністю кольорів і кутами огляду. Однак, через високу вартість виробництва, вони переважно використовуються в ноутбуках преміум класу.

Жорсткий диск

HDD – стандартний жорсткий диск. Найбільш популярні ємності для ноутбуків – 1-2 терабайти.

SSD – твердотільний накопичувач. Швидкість обробки даних на ньому набагато вища, ніж на жорсткому диску, тому операційна система на SSD завантажується і працює швидше. Однак SSD дорогі, що робить їх якоюсь мірою непрактичними, але як і раніше зручними.

Інновації

В даний час багато компаній доповнюють свої моделі різними цікавими інтелектуальними функціями.

Наприклад, ноутбук HUAWEI MateBook 16s 2023 оснащений великим сенсорним екраном з підтримкою торкань по 10 точках, а також технологією Super Turbo.

Super Turbo збільшує швидкість відкриття презентації зі 150 слайдів (1 ГБ) на 16,87%, швидкість відкриття файлу Excel, що містить 1,3 мільйона рядків (130 МБ), на 19,71%, швидкість відкриття файлу Word розміром 600 МБ збільшено на 18,34%, а швидкість відкриття програми Photoshop збільшено на 18,1%.

Також компанія розробила концепцію HUAWEI Smart Officе, що включає в себе технологію “Суперпристрій”, яка підтримує швидке підключення до інших пристроїв Huawei поблизу. Коли смартфон, навушники, планшет, миша, колонки та принтер розміщені поруч із ноутбуком, він автоматично визначить ці пристрої. Після об’єднання всіх девайсів в один “Суперпристрій” користувачеві пропонуються найрізноманітніші функції на базі ШІ для їх комфортного спільного використання.

HUAWEI MateBook 16s 2023 якраз належить до преміальних моделей і, крім перерахованих функцій, має процесор Intel Core i9, матрицю IPS і SSD.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Топ смартфонів початку 2025 року: найцікавіші моделі на ринку

    Ринок смартфонів у 2025 році продовжує дивувати користувачів інноваціями, високотехнологічними рішеннями та широким вибором пристроїв…

    17.12.2024

    Користувачі Galaxy S24 Ultra розповіли про проблеми з антибліковим покриттям

    Користувачі Samsung Galaxy S24 Ultra, які дуже хвалили його антибліковий дисплей, тепер стикаються з проблемами.…

    17.12.2024

    Стало відомо, що готує Apple на січневу презентацію

    Експерт поділився прогнозами щодо нових продуктів Apple, які ми можемо побачити найближчим часом, і ці…

    17.12.2024

    Apple представить свій перший складаний смартфон після виходу iPhone 17

    Apple готує перший складаний iPhone, який стане частиною глобального оновлення лінійки. За інформацією аналітиків, пристрій…

    17.12.2024

    Розкрито точні дати випуску iPad Pro Fold та iPad Air і iPad mini з OLED дисплеєм

    Глава аналітичної компанії Display Supply Chain Consultants (DSCC) Росс Янг поділився планами Apple щодо розширення…

    17.12.2024

    Samsung може обмежити виробництво Galaxy S25 Slim

    Очікується, що Samsung представить серію Galaxy S25 вже в січні. Імовірно, це станеться 22 січня…

    16.12.2024