Портативні консолі сьогодні мешкають не найкращі часи, бо не витримали конкуренції з мобільним геймінгом. Однак грати на таких приставках все ще приємно та захоплююче. У цій статті ми розповімо, чому портативні консолі заслуговують на вашу увагу і покажемо 5 моделей, які будуть актуальні у 2023 році.
Історія першої портативки починається в 1951 році – Cragstan’s Periscope-Firing Range була схожа на проектор з ніжками. Натискаєте кнопку Start, дивіться у вічко і бачите діафільм із кораблями. Тиснете кнопку Fire, і під ураженим кораблем спалахує червона лампочка. Мінімальний звуковий супровід та жодного рахунку набраних очок. Ось, як виглядала Cragstan’s Periscope-Firing Range:
Реклама
Пізніше стали з’являтися найпростіші машини для гри в Хрестики-Нолики, тамагочі та інші вже відомі дідусі зі світу геймінгу. Сьогодні портативні консолі здатні запускати справжні проекти ААА, захоплюючі ексклюзиви, а також виконувати функції мультимедійного пристрою. Чому це все ще приносить задоволення? Давайте розумітися.
Чому портативні консолі заслуговують на вашу увагу?
В умовному 2008 році таке питання прозвучало б дуже безглуздо. Sony майже щороку випускають свій хіт продажів PSP, який успішно конкурував з шалено популярною в Японії консоллю DS від Nintendo. Ринок ігор для компактних приставок процвітав і зароджувалася безліч потенційних культових франшиз. Але що сталося потім? З довгоочікуваним виходом PS Vita у 2011 році прориву не сталося. Портативка поступилася конкуренту 3DS від Nintendo, яка хоч і була набагато слабшою технічно, натомість зібрала в собі тонни гідних ексклюзивних проектів.
Плюс до всього, пропрієтарні карти пам’яті для Vita були дуже дорогими. Творці думали, що цей хід відлякає хакерів, які побояться зв’язуватися з таким дорогим пристроєм. Однак успіху ця авантюра не здобула — зла піддалася і сама карта, і програмне забезпечення, і система оплати. Саме тому Sony дуже швидко відмовилася від підтримки PS Vita. Крім того, весь штат маркетологів готувався до запуску PlayStation 4, тому “молодша сестра” так і залишилася курити осторонь.
Чому портативні консолі варті вашої уваги у 2023 році? По-перше , круті ексклюзиви від Nintendo. Серії The Legend of Zelda, Super Mario, Xenoblade Chronicles та хіт продажів Metroid Dread – все це здатне захопити любителів гарних ігор надовго. Звичайно ж, якщо ви звикли до шикарної графіки та високої роздільної здатності, то буде дуже важко звикнути з портативним геймінгом. Однак звикнути варто, бо тут зберігаються справжні легенди гравця. По-друге, портативні консолі незамінні у дорозі. Якщо вам доводиться щодня довго їздити автобусами або часто перебиратися поїздом з міста до міста, то такі приставки допоможуть вам провести час у дорозі із задоволенням. Портативки розроблялися для того, щоб ігри можна було брати з собою. Але головний аргумент, чому компактні приставки ще актуальні в 2023 році, – потужне залізо, що дозволяє запускати справжні ААА-проекти, портовані з ПК-версій (“Відьмак 3”, DOOM, Fifa 23, Skyrim, Wolfenstein II: The New Colossus .д.).
Які портативні консолі є актуальними у 2023 році? Топ-5 моделей різних цінових категорій
Valve Steam Deck
На сьогодні ця консоль є флагманом у світі портативного геймінгу. Якщо Світч від Нінтендо популярний завдяки тому, що вже має багатомільйонну базу відданих шанувальників ексклюзивних серій, то Steam Deck – монстр ААА-геймінгу. Ця приставка відрізняється від ПК лише невеликим у порівнянні з моніторами дисплеєм. Хоча у продуктивності анітрохи не поступається, а навіть, навпаки, перевершує середні за “начинкою” комп’ютери. У консоль по заводу ставиться операційна система Steam OS, яку будь-якої миті можна “знести” і поставити Windows. Ігри запускаються з бібліотеки Стім, але ви можете підключитися і до інших платформ (Origin, Epic Games Store та ін.). У процесі гри дані синхронізуються з хмарою на обліковому записі, тому прогрес збережеться, якщо ви продовжите проходити гру на ПК.
Nintendo Switch OLED
Вдала модифікація оригінальної версії Nintendo Switch. Тут не “урізані” акумулятор та діагональ екрану, як у Lite-виданні. Nintendo Switch OLED – ідеальний шанс поринути у світ ексклюзивів від Nintendo. Якщо ви все життя грали в комп’ютер і сьогодні вас цікавлять 4К-дозвіл та рейтрейсинг, тому що все інше вас не здатне здивувати, то “магія Нінтендо” прийде на допомогу. Запустивши вперше останню Зельду або Metroid Dread, ви забудете про все, що грали раніше. Поверхневі любителі геймінгу кричать про графік та технології, коли вже багато разів було доведено, що в іграх головне — це геймплей. Жодна 4К-картинка з порожнім змістом не втримає вас навіть на годину. Ігри Nintendo зачаровують з перших хвилин, а їх змістом не втомлюєшся насолоджуватися навіть через десятки награних годинників.
Razer Edge
Ця консоль надійшла у продаж на Західному ринку 26 січня 2023 року. Загалом ця приставка позиціонується як Android-геймінг-платформа. Об’єм пам’яті по заводу – 128 Гбайт. Однак є можливість розширити накопичувач до 2 Тбайт завдяки слоту для microSD-карти. Razer Edge підключена до контролера Razer Kishi V2, який дуже добре зарекомендував себе серед шанувальників мобільного геймінгу. Портативка має на увазі підключення до хмарного геймінгу від Xbox, Steam, EGS та Nvidia GeForce Now. Головна перевага – надшвидкий дисплей із частотою оновлення 144 ГГц (у Nintendo Switch – стандартні 60 ГГц).
Nintendo Switch Lite
Чим Nintendo Switch Lite відрізняється від інших версій цієї консолі? По-перше, ціною. Вона дешевша, в середньому, на 10 000 рублів. По-друге, Lite-видання зібрано в монолітну структуру – геймпади не знімаються. По-третє, помітна різниця в автономності – втрачається близько 3 годин роботи без зарядки, на відміну від OLED-версії. Її не можна підключити до телевізора, а також відсутня вібрація (яка дуже корисна, тому що іноді підказує про наявність поряд цінного блазня). Однак це можна пробачити, адже консоль можна знайти за 16 000 рублів і грати у всі доступні на Nintendo ексклюзиви.
Retro Genesis — Family Pocket
Тут ми вирішили піти убік від ААА-геймінгу і вдатися до ностальгії. Вбудованого накопичувача на 32 Мбайт вистачає, щоб вмістити близько 4000 ретро-ігор з приставок Dendy і SEGA Mega Drive. Retro Genesis — Family Pocket навряд чи назвеш повноцінною портативною консоллю, проте задоволення вона здатна принести дуже багато, оскільки в неї завантажені популярні хіти 90-х: Battletoad & Double Dragon, Streets of Rage, Rocknroll Racing, Boogerman: Pick and Flick Adventure та ін. Якщо у вас в дитинстві була 8-бітна або 16-бітна приставка, то сміливо купуйте цю консоль – ви будете приємно здивовані наявністю всіх улюблених ігор.