Навіть якщо вам терміново потрібно оновити комп’ютер, деякі моделі відеокарт сьогодні купувати не варто. Експерт перерахував їх і пояснив, чим вони погані.
Деякі відеокарти навіть за зниженими цінами брати на «OLX» або AliExpress точно не варто.
Перш за все це GTX 1000 і старіше, Vega, RX 400 і 500 . Найімовірніше, після придбання уживаних GTX 1000, RX 400 і 500 ви помітите, що вона несправна або вже була в ремонті. До того ж така відеокарта нагадує старий автомобіль, який після покупки просто вимагатиме все більших і більших витрат. А ще її могли активно використовувати для майнінгу. Те саме стосується Vega 54 і 64, але при виході з ладу відеочіпа доведеться в цьому випадку міняти взагалі все.
RTX 20, GTX 16, RX 5000 купувати можна, але з кількома нюансами. Їм може бути дійсно менше трьох років, але вони мають один підводний камінь – GDDR5. Ця нова пам’ять сильно гріється, причому за допомогою програм про це дізнатися не завжди можливо. Виходить, що при майнінгу пам’ять може нагріватися до температури понад 69 градусів за Цельсієм. А датчик температури є лише у топових версій RTX.
Взяти RTX 20 або GTX 16 ви можете, якщо на відеокарту є хоча б один рік офіційної гарантії. Тобто купувати їх варто у великих магазинах. Якщо ж гарантії немає або карті вже більше трьох років, то брати її не має сенсу.
Відеокарти RX 5000 теж відрізняються пам’яттю, яка сильно нагрівається під час роботи. Однак, на щастя, моніторинг може це показати. Купувати їх теж варто за наявності гарантії та без слідів розтину.
RTX 3000 та RX 6000 зараз масово продаються. Але вони не відрізняються якістю складання і можуть мати гарячу пам’ять GDDR5. Крім того, термопрокладки найчастіше встановлені у них погані, тому майнери могли самі їх замінювати. Тому з OLX брати RTX 3000 не варто. Але якщо на неї є гарантія і слідів її розтину немає, то можете спробувати і купити. З Китаю замовляти її досить ризиковано: карта може виявитися не такою, як в описі.