Багато хто звик, що чим потужніший ноутбук, тим він товщий і важчий. Але за останні роки це стало оманою. З логічного погляду таке просто пояснити — більше місця, можна додати потужні комплектуючі та відеокарту. Але ні — технології зробили крок далеко вперед і потужним комплектуючим не потрібні великі обсяги.
Процесор, пам’ять, відеоадаптер та інші компоненти – все це здатне вміститися в ультратонкий корпус. Примітно, такі пристрої не використовують пасивну систему охолодження, яка властива слабким процесорам. Розробники примудряються встановити всередину тонкого корпусу повноцінну, але добре продуману систему з вентиляторами, що є важливим для потужного заліза.
Найголовніше всередині будь-якого ноутбука – центральний процесор. Від нього залежать і решта технічних характеристик пристрою. На окрему увагу заслуговують ультрабуки на процесорах AMD Ryzen 5000-ї серії – тонкі, потужні і підходять для будь-яких завдань.
Один з популярних процесорів для ультратонкого ноутбука – Ryzen 5 5000 серії. Існує кілька модифікацій даного CPU, розглянемо загальні плюси такого каменю:
- Процесори створені на сучасній архітектурі Zen 3 із 7-нм технологічним процесом;
- 6 фізичних ядер та 12 потоків;
- Частота від 2.1 до 4.2 ГГц залежно від модифікації процесора;
- 7 графічних ядер на частоті 1800 МГц. А це означає, що без окремого відеоадаптера сучасні ігри можуть піти мінімальною графікою;
- Підтримка оперативної пам’яті із частотою 4266 МГц.
Особливу увагу хочеться приділити двом процесорам з індексом енергозбереження (U) – Ryzen 5 5500U (2,1 – 4,0 ГГц) та Ryzen 5 5600U (2,3 – 4,2 ГГц). Ці дві моделі дуже продуктивні і в той же час споживають мало енергії, всього 15 Ватт. А це означає, що потужний лептоп може бути не лише ультратонким, а й дуже автономним щодо незалежності від розетки.
Дві інші моделі серії – Ryzen 5 5600HS та Ryzen 5 5600H, працюють на тактових частотах 3,0 – 4,2 ГГц і 3,3 – 4,2 ГГц відповідно. Процесори Ryzen 5 5600 будуть значно потужнішими, ніж камені з індексом U — на такому ноутбуці можна з комфортом працювати навіть з вимогливими до ресурсів програмами.
Для яких цілей підійде ультрабук на процесорі Ryzen 55000?
За рахунок ультратонкого корпусу такий пристрій не займає багато місця і має набагато меншу вагу. Моделі з процесором, що мають індекс U, ідеально підходять для роботи поза домом або офісом – енергії акумулятора гарантовано вистачить на цілий день.
Загалом такі пристрої підходять для всіх обивательських завдань — серфінг в інтернеті, перегляд фільмів, робота з документами. Якщо стане нудно, можна пограти в ігри. Звичайно ж, не на максимальній графіці, адже ультрабук поки що не може стати ігровим лептопом.
Примітно те, що ультратонкий ноутбук на процесорі AMD Ryzen 5 5000 серії можна придбати за досить невеликі, за сучасними реаліями, гроші. Розглянемо пару цікавих моделей:
Acer Aspire 5 A515-45-R0CN – ультратонкий ноут – 17,85 мм, вагою 1,8 кг помістив у собі 8 гігабайт оперативної пам’яті, 256 гігабайт постійної пам’яті (SSD), вбудована графіка Radeon. Діагональ 15.6”. Такий варіант ідеальний для офісних завдань, до того ж неважливо чи працюєте ви в офісі або в дорозі. Заряду вистачить надовго, адже лептоп базується на процесорі AMD Ryzen 55500U.
HP Pavilion 15-eh1020ur – модель завтовшки 17,9 мм, вагою 1,75 кг, працює на процесорі AMD Ryzen 5 5500U. Хороша офісна модель, що підходить для роботи з 8 Гб ОЗУ та SSD на 256 Гб.
Honor MagicBook 16 HYM-W56 – модель серйозніша за попередню, на процесорі AMD Ryzen 5 5600H. На борту 16 гігабайт оперативної пам’яті, 512 гігабайт SSD накопичувач і вбудована графіка Radeon. Пристрій ідеально для дому та завдань більш серйозний, наприклад, спокійно потягне монтаж відео. Вага ноутбука 1,84 кг, а це означає, що його легко можна взяти з собою.
Який висновок?
Плюси ультрабуків полягає в малому обсязі та вазі, а також практично повній тиші – звук кулерів можна почути, якщо сильно спантеличити пристрій ресурсомісткими програмами або іграми. При виборі ультрабука можна сміливо відштовхуватися від лінійки процесорів AMD Ryzen 5000-ї серії – решта всіх параметрів у таких пристроях підтягнуто до потрібних цифр, щоб вийшов потужний і швидкий ноутбук.