Ґаджети

Чи можна прискорити комп’ютер за допомогою програм

Share
Час читання: 2 хв.

Існує сотні різних програм, у тому числі «прискорювачі» комп’ютера. Багато користувачів ставлять такий софт і не до кінця розуміють, як він працює, адже за рекламною вивіскою «прискорення» ховається трохи інше.

Варто розуміти, що програмно прискорити комп’ютер можна лише одним способом – оптимізацією програм, файлів, служб та деяких інших моментів. Всі процеси, що відбуваються в Windows. За фактом, ці програми не є прискорювачами — приблизно той самий ефект буде, коли ви встановите чисту операційну систему на ПК.

По факту, прискорення йде за рахунок очищення сміття – файлового кешу, відключення непотрібних програм автозавантаження та непотрібних служб, видалення записів, що не використовуються в реєстрі.

Тільки ось практика показує, що допомогти така програма може в тому випадку, якщо на комп’ютері не перевстановлювалися Windows років так 10. Або ж комп’ютер зовсім слабкий – старий процесор, невелика кількість оперативної пам’яті. Чистка реєстру, як правило, також не призводить до відчутних результатів, якщо ви в день не встановлюєте і не видаляєте сотню інших програм.

А що ще є?

Збільшити оперативну пам’ять з допомогою постійної.

Деякі програми дають опцію збільшення оперативної пам’яті за рахунок жорсткого диска або флешки. Такий софт дасть результат лише в одному випадку – якщо у вас не ставиться інша програма через малу кількість оперативної пам’яті. У всіх інших випадках це фікція – оперативна пам’ять навіть старого покоління DDR3 має швидкість передачі даних понад 10 Гб/сек. Швидкість середнього sata SSD накопичувача – 500 Мб/сек. Різниця дуже відчутна.

Тобто така віртуалізація нічого не дасть, окрім гарної цифри у властивостях системи. Більше того, збільшення оперативної пам’яті за рахунок постійної може призвести до помилок, уповільнення роботи та зависання комп’ютера.

Розгін процесора

Перед тим, як розганяти найголовнішу мікросхему в комп’ютері, потрібно зробити аудит системи охолодження, поспостерігати за температурою CPU під навантаженням без розгону. Якщо щось піде не так, можна втратити не тільки дані під час роботи, а й сам процесор.

Як правило, CPU розганяється через BIOS/UEFI, але для низки материнських плат є спеціальне програмне забезпечення. Якщо ви працюєте за ПК як звичайний користувач, не варто розганяти процесор. Ця процедура дуже специфічна і виконується під ресурсомісткі завдання. Якщо у вас слабкий процесор, то краще модернізувати ПК, ніж пробувати розгін.

Який висновок?

Комп’ютер — складний технічний пристрій, ефективність якого залежить від багатьох факторів. Прискорити комп’ютер можна лише оптимізацією. Не завжди результат робота такого софту відчутна: сучасна операційна система досить вміло використовує ресурси.

Якщо раніше фонові програми та служби дуже «пожирали» ресурси, то зараз робота ПЗ у фоні більш оптимізована. Програмою-прискорювачем можна трохи прискорити комп’ютер, який не доглядали багато років і активно користувалися. Або зовсім слабкий ПК, який ледве ледве тягне браузер (тут все просто: відключаємо більшість служб і ПК працює трохи швидше).

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Samsung знову попереду: Galaxy S25 Slim обіцяє бути тоншим за iPhone 17 Air

    Напередодні швидкої масштабної презентації Samsung у мережі почало з'являтися все більше інформації про майбутні суперфлагмани.…

    20.12.2024

    YouTube оголошує війну клікбейту: що чекає на відео з надмірними заголовками

    Іноді творці контенту на YouTube вдаються до сумнівних методів привернення уваги, коли кричущий заголовок або…

    20.12.2024

    Сем Альтман анонсує o3: що відомо про новий проект

    Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…

    20.12.2024

    Співпраця Apple і NVIDIA: що стоїть за новою угодою

    Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…

    20.12.2024

    Google Chrome отримав AI-захист від шахраїв: покрокова інструкція з увімкнення

    Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…

    20.12.2024

    Топ-5 найкращих навушників до 10 тисяч гривень

    Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…

    20.12.2024