У операційної системи Windows 10 є багато сильних сторін, але слабких теж вистачає. Всі люди знають, що сучасні комп’ютерні ігри створюють, як правило, тільки «для вінди». Це дійсно так, тому іноді, коли є можливість зайву годинку пограти в щось більш-менш сучасне, доводиться вимикати macOS Sierra і запускати ОС від Microsoft. Оскільки вільного часу вкрай мало, то робити це вдається дуже і дуже рідко – буквально 1-2 рази на місяць, а то й рідше.
Ні для кого не секрет, що в січні 2018 року компанія Microsoft дуже сильно облажалася, випустивши різні патчі для всіх комп’ютерів на Windows 10, що закривають певні уразливості, які вона кілька разів відкликала. Все б нічого, та тільки ось операційна система сама автоматично їх встановлює і після цього, на превеликий жаль, виникають просто жахливі проблеми. Так склалося, що після першого запуску «вінди» в нинішньому році, після 2 місяців її неактивності, комп’ютер довелося перезавантажити і з цього моменту почалися проблеми.
При виключенні Windows 10 (для перезавантаження) на нього почали встановлюватися поновлення. Процес зайняв близько 5-10 хвилин і не віщував нічого особливого, крім емоцій через даремно витраченого часу. Потім комп’ютер включився і все було добре, але рівно до того моменту, коли була запущена гра Civilization VI. Якщо раніше комп’ютер з процесором Intel Core i5 (6500) і Nvidia GTX 970 з 4 ГБ відеопам’яті тягнув її на максимальних налаштуваннях графіки при розширенні Quad HD (2560 на 1440 пікселів) при частоті 60 кадрів в секунду (fps), то тепер від потужності не залишилося і сліду.
Відразу після запуску Civilization VI періодично почали траплятися обвали продуктивності, які відбуваються кожні 5-10 секунд, в результаті яких гра підвисає на 1-2 секунди, а потім знову починає працювати. Зниження налаштувань до самих мінімальних ніяк не вирішують цю проблему. Оновлення всіх драйверів, включаючи такі для відеокарти, не дали ніяких результатів. Аналогічна проблема спостерігається з усіма іграми, включаючи Grand Theft Auto V, Battlefield 1 і іншими.
Раніше нічого подібного з комп’ютером на Windows 10 не відбувалося, тобто будь-яких підвисань просто не було. Найцікавіше те, що через 10-15 хвилин гри проблема вирішується, тобто від лагів не залишається і сліду, але варто закрити гру і запустити знову, як знову виникають проблеми. З усього цього випливає, що оновлення для операційної системи Windows 10 перетворюються всі комп’ютери в купу непотрібного мотлоху, оскільки тепер єдиний спосіб зробити так, щоб все працювало нормально, як раніше, перевстановити «вінду», витративши на це весь вільний час.
Проблему можна було б списати на криві руки автора, хоча з комп’ютерів взагалі не проводилися будь-які дії вручну, однак пошук по мережі, в тому числі і англійською мовою, дав зрозуміти, що від такої недуги постраждали тисячі людей, причому у всіх випадках подібні проблеми з’являються після установки на Windows 10 останніх січневих оновлень, які встановлюються автоматично.
Чи стикалися ви з чимось подібним?