Xiaomi Mi Band 5 – головні відмінності від Mi Band 4 і минулих поколінь

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 4 хв.

11 червня Xiaomi представила Mi Band 5 – фітнес-трекер з 1,1-дюймовим кольоровим AMOLED-екраном і батареєю на 14 днів автономної роботи.

Браслет надійде в продаж 18 червня в Китаї за ціною від 189 юанів (700 гривень) за стандартну версію, і до 229 юанів (1000 гривень) за модель з NFC. На глобальному ринку пристрій з’явиться в липні, але поки не ясно, коли воно офіційно добереться до України – лише 16 червня у нас стартують офіційні продажі Mi Band 4 з NFC.

Реклама

Давайте розберемо, ніж новинка відрізняється від минулих моделей.

Кольоровий AMOLED-дисплей

Вперше кольоровий сенсорний екран з’явився у MiBand 4. У Mi Band і Mi Band 1S екрану не було зовсім, а у другій і третій версії дисплеї були маленькі і монохромні для економії енергії.

Зліва направо: Mi Band 1S, Mi Band 2, Mi Band 3, Mi Band

Друга і третя версії керувалися за допомогою сенсорної панелі під екраном, а у «четвірки» з’явилося повне сенсорне управління, кольорові і анімовані віджети.

У Mi Band 5 діагональ сенсорного екрану складає 1,1 дюйма, максимальна яскравість становить 450 ніт. У попередній моделі діагональ 0,95 дюйма і яскравість 400 ніт.

Час роботи і зарядка

Всі минулі моделі MiBand заряджалися однаково: пластикову «капсулу» необхідно витягти із силіконового браслета і вставити в спеціальну док-станцію. Мініатюрні зарядки часто губилися, а дістати нову на заміну легко не у всіх містах.

У Mi Band 5 зарядка з магнітним коннектором, яка дозволяє не виймати трекер з браслета. Але у деяких продавців в Китаї в комплекті лежить стандартний кредл, як у Mi Band 4, а кабель потрібно докуповувати.

  • Mi Band 1S здатний тримати заряд близько двох тижнів – з огляду на те, що екрану у нього немає, заряд витрачається в основному на вібрацію і датчик пульсу.
  • Друга версія «живе» до 20 днів завдяки акумулятору, збільшеному до 70 мАг. Але чим більше повідомлень приходить на браслет, тим коротше стає час реального використання.
  • Mi Band 3 забезпечили батареєю на 110 мАг, але заявлений час роботи залишилося 20 днів. На практиці через більшого екрану і більш потужної начинки з включеними оповіщенням браслет працює близько тижня.
  • Mi Band 4 в економному режимі може протриматися до 20 днів, але зазвичай заряду вистачає приблизно на тиждень-півтора. Заряд батареї на 135 мАг витрачає порівняно великий кольоровий екран і пульсометр.
  • Для Mi Band 5 заявлений акумулятор 125 мАг, а максимальний час автономної роботи – 14 днів.

Спорт і здоров’я

Mi Band 5 має вбудований оптичний пульсометр, датчик кисню в крові і барометр. Xiaomi заявляє більш ефективне відстеження та розпізнавання циклів сну, кроків і фізичних навантажень.

У четвертій версії під час тренувань можна вибрати одну з шести програм, в а нової моделі їх передбачено 11, включаючи скакалку, йогу і велотренажер. При заняттях в басейні браслет розпізнає п’ять різних стилів плавання. Також в Mi Band 5 встановлено трекер жіночого здоров’я.

У жодній версії Mi Band немає GPS, тому коректні дані про пробіжку і прогулянку браслет може збирати тільки при підключенні до смартфону. У перші місяці у Mi Band 4 спостерігали некоректний підрахунок кроків, але вийшло в квітні 2020 року оновлення вирішило цю проблему.

Смарт-функції

У першому Mi Band немає екрану, тому браслет може тільки вібрувати як будильник або при появі повідомлень.

Друга версія отримала крихітний екран, на який виводилися тільки іконки додатків, від яких прийшли оповіщення та ім’я контакту при вхідному виклику. Починаючи з цієї моделі за допомогою сенсорної кнопки можна управляти відтворенням музики і спуском камери (через сторонні програми).

Більший екран Mi Band 3 здатний відображати погоду, текстові повідомлення з додатків (через маленького розміру довгий не завжди виводиться коректно), номер абонента. Також фітнес-трекер можна використовувати для пошуку підключеного смартфона, розблокування комп’ютера і перемикання профілів звуку.

Mi Band 4 все ще далекий від «великих» смарт-годинників – наприклад, з нього не можна відповідати на повідомлення. Але серез додаток для смартфона можна вибирати з 70 заставок і циферблатів, оповіщення виводяться більш коректно, а підтримка управління камерою і музикою стала офіційною.

Mi Band 5 мало відрізняється від четвертої версії по заявленій функціональності, але екран став більшим, що поліпшить читання тексту, а циферблатів стало більше 100, включаючи ліцензовані з Хатсуне Міку, «Євангеліоном», Спанч-Бобом і «детективом Конаном».

У китайській версії Mi Band 4 і 5 заявлена ​​підтримка ШІ-асистента XiaoAI і можливість записувати проїзні квитки на NFC-версію браслета, але в інших країнах ці функції недоступні. Зате в Україні буде працювати безконтактна оплата NFC-версією, але поки вона сумісна тільки з картами MasterCard.

Ціни (літо 2020)

Рекомендована ціна MiBand 5 в Китаї – від 189 юанів (700 гривень), але реальні ціни з доставкою в Україні коливаються в діапазоні 1000-1500 гривень. Ціна глобальної версії поки невідома.

В Україні Mi Band 4 без NFC можна купити приблизно за 700 гривень. Адаптована версія з NFC-модулем коштує 2000 гривень.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ