Categories: Авто

Литовсько-польські примари на дорогах

Share
Час читання: 2 хв.
Судова система України нарешті порадувала. Вищий адміністративний суд наклав штраф на “литовця” в розмірі 300% від несплаченої суми митних платежів

Тепер залишилося зробити це явище масовим.

За останній час в країну завезли більше мільйона цих примарних автомобілів. Це мільярди доларів сірого імпорту. І тепер кожен десятий на дорогах України – це литовсько-польський привид. І якщо до фрази про те, що ці люди – найбільший жах на дорозі – можна ставитися по-різному, то ніхто не стане сперечатися, що в разі ДТП, навіть зі смертельними наслідками, водій може просто втекти. І його не знайдуть. Тому і автомобіль примарний. Начебто він є, а в базі його немає.

Важливо розуміти, що машини імпортують не приватники. Це лазівка для великих постачальників,які масово освоїли схему. І завозять ці автомобілі тисячами. І далі вже заробляють. Адже будь-якому бізнесмену буде приємно, коли ти можеш продавати товар нижче ринкової вартості, і при цьому отримувати прибуток. Погано тільки тим, хто працює по білому і законослухняно.

І так, автомобілі в Україні дорогі. І можна ставитися до цього по-різному. Хтось скаже, що це українські автомобілісти пролобіювали собі для отримання надприбутків. І буде правий. А хтось відзначить, що це береже наші міста від вічних заторів. І теж буде правий.

Якщо ви вважаєте, що машини в Україні занадто дорогі, то добийтеся того, щоб всі автомобілі були дешевшеАле питання в іншому. Перед законом всі повинні бути рівні. І всі мають бути рівними на ринку. Якщо ви вважаєте, що машини в Україні занадто дорогі, то добийтеся того, щоб всі автомобілі були дешевше. А не відкривайте схему. Тому що тоді людина, що працює за законом, відчує себе тричі ідіотом. По-перше, тому що працює по білому і втрачає клієнтів, які йдуть в сіру зону. По-друге, тому що сама теж напевно купує машину на чистих номерах, а значить, переплачує відносно “хитрого розумника”. А по-третє, тому що як платник податків ще й оплачує все це зі своєї кишені. Прекрасний стимул для виходу з тіні. А так система не працює. Тим більше, що чим більше буде “литовців”, тим менше тиск на парламент для скасування протекціоністських заходів.

І так, якщо тепер всі ці литовсько-польські примари прийдуть і вимагатимуть легалізувати їх, то знову є ризик повторити “вкладників банку михайлівський”. Ці люди знали, на що йдуть. Вони свідомо обманювали закон. Вони крали з бюджетів лікарень і шкіл. І повинні за це заплатити. Хоча повірити в це важко.

джерело

Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    lifecell повідомив про великий приплив користувачів від Київстар та Vodafone

    Останнім часом в Україні стало дуже помітно, що база даних, через яку переносимо номери між…

    21.12.2024

    Що потрібно знати українцям про спілкування з близькими в Росії через WhatsApp

    З 19 грудня 2024 року WhatsApp був включений до реєстру організаторів поширення інформації в росії,…

    21.12.2024

    Інсайдери розкрили, наскільки тонким буде Samsung Galaxy S25 Slim

    Наступного року Samsung Galaxy S25 Slim доведеться поборотися за гаманці покупців з iPhone 17 Air.…

    21.12.2024

    Тизер “Супермена” встановив рекорд із 250 мільйонами переглядів

    Тизер-трейлер нового фільму про Супермена став справжньою сенсацією, зібравши рекордну кількість переглядів за першу добу.…

    21.12.2024

    Тонкий, потужний і сучасний: особливості Galaxy S25 Slim

    Довгий час я намагався не обговорювати смартфони Samsung, а точніше серію S25. Звичайно, чутки про…

    21.12.2024

    OnePlus Ace 5 і Ace 5 Pro вперше з’явилися на реальних фото

    Майбутні смартфони OnePlus Ace 5 і Ace 5 Pro з'явилися в базі даних китайського сертифікаційного…

    21.12.2024