Експерти розповіли, коли і як правильно мити двигун авто

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Експерти поділилися рекомендаціями щодо того, коли і як слід правильно мити двигун. Рідко водії бувають задоволені видом моторного відсіку, особливо після декількох зим в великих містах.

Перед тим, як братися за миття двигуна, потрібно оцінити всі ризики і зрозуміти, чи варто взагалі цим займатися. Якщо людина планує взятися за справу тільки заради чистоти мотора, краще від затії відмовитися, особливо якщо процес передбачає необхідність працювати “Керхером”, розпирскуватися струмінь води під значним тиском. Сучасні силові агрегати не дуже люблять вологу, а помити їх безпечно, як це було у випадку зі старими Вазами, майже неможливо, адже численні датчики і трубки не приховати за поліетиленом або плівкою. 

В результаті транспорт взагалі може не заводитися до тих пір, поки не просохне повністю. При попаданні води на котушки запалювання в роботі двигуна можуть початися проблеми, що загрожує “троънням” і навіть загорянням. Крім того, волога в стані виявитися і на блоці управління мотором, що може привести до перегорання електронних плат. Якщо забруднення незначне, краще просто залишити все як є.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Перед перепродажем машини теж небажано мити двигун. Багато оцінюють стан силового агрегату по масляним податком, а чистота може наштовхнути на думку, що є що приховувати. Більшість цінує мотори, що не терпіли втручання. Якщо потрібно прибрати моторний відсік без води, можна взяти домашній пилосос. Перед його використанням бажано видалити на час із зони очищення в авто всі пластикові кришки, які зазвичай закривають двигун.

Таким чином можна забезпечити доступ в проблемні місця. У разі наявності захисту картера її теж рекомендовано зняти. За рахунок пилососа можна прибрати листя, клаптики трави, нашарування пилу. Однак важливо не перестаратися, також в процесі можна користуватися сухими щітками.

Дійсно промити моторний відсік експерти радять тільки в разі, якщо транспорт долав розкиснуті дороги і “потопав” в грязі в умовах бездоріжжя, зібравши велику кількість глини, що загрожує затвердінню. Якщо не втручатися, постраждає тепловіддача силового агрегату, що може закінчитися ушкодженнями. 

Спершу потрібно пустити в хід сухі ганчірки, а після перейти до використання води, але “керхер” все ж залучати не бажано, вказують експерти. У разі, якщо бруд встиг засохнути безпосередньо в радіаторі, то потрібно зняти деталь і промити її окремо, вимочивши перед цим у воді.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.