Статті

Експерти розповіли, як часто потрібно оновлювати деталі комп’ютера

Share
Час читання: 2 хв.

Однією з основних переваг персональних комп’ютерів є можливість легко замінювати певні деталі на новіші. Але сучасні пристрої стали настільки потужними, що пересічному користувачеві не потрібні апгрейди протягом як мінімум 5-6 років. Саме тому експерти надали керівництво, як часто потрібно оновлювати комплектуючі для комфортної роботи ПК.

Процесор та відеокарта

Виробники постійно приваблюють новим залізом із найкрутішими характеристиками. Але тут головне — не гнатися за найкращим, а знайти відповідний рівень продуктивності. Наприклад, якщо ви віддаєте перевагу тільки простим іграм, на зразок Minecraft, Valorant і Dota 2, то можете сидіти на бюджетній відеокарті Nvidia GTX 10-ї серії ще років 10. А ось топовий графічний чіп доведеться оновлювати кожне нове покоління. Аж надто вимогливі ігри виходять останнім часом.

Що стосується процесорів, є два варіанти. Або використовувати чіп до останнього, поки він видає необхідну продуктивність – а це близько 10 років. Або міняти його разом із відеокартою. Знову все залежить суто від завдань.

Материнська плата, оперативна пам’ять та інше

Процесор з відеокартою є найбільш значущими для ПК, але є й інші компоненти. Практично всі з них варто оновлювати, коли вони стають несумісними з основними запчастинами: блоку живлення не вистачає потужності для підтримки графічного чіпа, кулер не справляється з новим процесором і т. і. А ось внутрішню пам’ять краще купувати на власний розсуд, коли не вистачить місця для зберігання інформації.

У середньому користувачі змінюють процесор раз на 6 років, і, швидше за все, до нього буде потрібна нова материнська плата. Банально застаріє сокет – роз’єм для встановлення чіпа. З тієї ж причини варто в цей момент оновити оперативну пам’ять. А блок живлення вже вибрати, відштовхуючись від загальної необхідної потужності за формулою: відеокарта+процесор+20% для впевненості.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    PlayStation 5 Pro не виправдав очікувань, проте Sony розкрила плани щодо PlayStation 6

    Після недавнього випуску PlayStation 5 Pro вже з'явилися припущення про наступну велику консоль Sony -…

    21.11.2024

    Чому повна розрядка-зарядка смартфонів шкідлива

    Знаєте, з сучасними смартфонами постійна повна розрядка – це не просто зайве, а навіть шкідливо.…

    21.11.2024

    S.T.A.L.K.E.R. 2 на максимальних налаштуваннях графіки не витягує жодна наявна відеокарта

    Графічні прискорювачі розвиваються семимильними темпами, проте продуктивності навіть найпотужніших GPU не вистачає для забезпечення плавного…

    21.11.2024

    Apple тепер вважається банком у США завдяки Apple Pay і Card

    Агентство Bloomberg повідомляє, що Apple тепер вважається банком у США завдяки технологіям Apple Pay і…

    21.11.2024

    Google прискорює процес перенесення даних між смартфонами

    Google оголосила про поліпшення функції Android Switch, призначеної для перенесення даних між смартфонами. У 2025…

    21.11.2024

    Samsung створює унікальну версію розкладачки Galaxy Z Flip 7 FE

    Авторитетний інсайдер і голова аналітичної фірми DSCC Росс Янг заявив, що наступного року Samsung випустить…

    21.11.2024