Статті

Названо правила безпечного використання Wi-Fi

Share
Час читання: 2 хв.

Економія мобільного трафіку і звичка не відключати Wi-Fi при виході з дому — дві причини, через які смартфон стає вразливим для кіберзлочинців, розповів експерт.

Однією з найсерйозніших кіберзагроз, пов’язаних із загальнодоступним Wi-Fi, за словами експерта, є атаки посередника (MITM). У таких випадках зловмисники можуть перехоплювати дані, перебуваючи між вашим пристроєм та точкою доступу Wi-Fi.

«Кіберзлочинці можуть зчитувати, змінювати або навіть красти конфіденційну інформацію, таку як паролі та номери карток. Оскільки будь-хто може підключитися до загальнодоступної мережі Wi-Fi, неможливо точно визначити, хто може переглядати чи перехоплювати ваші дані в інтернеті», – розповів експерт.

Хакери також можуть використовувати і спеціальне програмне забезпечення для перехоплення та моніторингу трафіку користувача в загальнодоступних мережах Wi-Fi. Це дозволяє їм збирати конфіденційну інформацію, наприклад, облікові дані для входу.

Третьою загрозою, яку надав експерт, є підроблені мережі Wi-Fi, створені кіберзлочинцями. Ці мережі виглядають справжніми, але насправді призначені для крадіжки інформації. Підключаючись до них, ви ненавмисно розкриваєте свої дані.

Щоб захистити свої дані у громадських мережах Wi-Fi, необхідно уникати виконання конфіденційних операцій, таких як банківські транзакції або онлайн-покупки, коли ви підключені до загальнодоступного Wi-Fi, радить експерт. Якщо ви помітили кілька точок доступу зі схожими назвами (наприклад, restaurantguest, restaurantfree тощо), уточніть у співробітників закладу, яку мережу краще використовувати. Також не рекомендується залишати функцію Wi-Fi на вашому смартфоні постійно включеною під час пересування, оскільки це може призвести до автоматичного підключення до незахищених мереж без вашого відома.

“Якщо на вашому пристрої встановлений брандмауер, переконайтеся, що він активований: це допоможе блокувати спроби несанкціонованого доступу та підвищить безпеку вашого з’єднання”, – зазначив співрозмовник.

Крім того, не варто забувати регулярно оновлювати пристрої та програмне забезпечення, щоб встановлювати останні патчі безпеки та захищати пристрій від онлайн-загроз, порекомендував експерт.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: Wi-Fi
  • Останні записи

    Samsung знову попереду: Galaxy S25 Slim обіцяє бути тоншим за iPhone 17 Air

    Напередодні швидкої масштабної презентації Samsung у мережі почало з'являтися все більше інформації про майбутні суперфлагмани.…

    20.12.2024

    YouTube оголошує війну клікбейту: що чекає на відео з надмірними заголовками

    Іноді творці контенту на YouTube вдаються до сумнівних методів привернення уваги, коли кричущий заголовок або…

    20.12.2024

    Сем Альтман анонсує o3: що відомо про новий проект

    Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…

    20.12.2024

    Співпраця Apple і NVIDIA: що стоїть за новою угодою

    Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…

    20.12.2024

    Google Chrome отримав AI-захист від шахраїв: покрокова інструкція з увімкнення

    Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…

    20.12.2024

    Топ-5 найкращих навушників до 10 тисяч гривень

    Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…

    20.12.2024