Статті

Чому телефон з часом починає працювати повільніше і як це виправити

Share
Час читання: 2 хв.

З часом будь-який смартфон починає працювати повільніше: довго відкриваються програми, завантажуються фото, а також сповільнюється робота браузера. У чому можуть бути причини цього та як вплинути на швидкість роботи пристрою.

Власники iPhone часто заявляють, що їхні смартфони ніколи не зависають і навіть після кількох років роботи залишаються надійними. На відміну від Android. Однак давайте розберемо основні причини, через які гаджети починають “гальмувати”.

Велика кількість додатків

Однією з основних причин зниження продуктивності смартфона є занадто велика кількість встановлених додатків. Хоча користувач може не запускати всі програми, навіть їх наявність впливає на роботу пристрою.

Ще одна проблема — одночасний запуск кількох програм. Якщо смартфон має слабкий процесор або недостатньо оперативної пам’яті, це може суттєво впливати на його продуктивність. Щоб покращити роботу гаджета, рекомендується видалити зайві додатки або обмежити їх фонову активність через налаштування.

Заповнена пам’ять

Іншою причиною повільної роботи телефону може бути нестача вільної пам’яті. Брак місця не тільки ускладнює встановлення нових додатків, але й може вплинути на роботу вже встановлених програм.

Проблема часто полягає в накопиченні кешованих файлів. Для розв’язання цієї проблеми необхідно видалити непотрібні файли та документи, а також очистити кеш. Це можна зробити через налаштування телефону або за допомогою спеціальних додатків.

Віруси

Третьою можливою причиною є шкідливі програми, які можуть уповільнювати роботу смартфона, виконуючи непотрібні процеси у фоновому режимі. Щоб очистити телефон від вірусів, слід скористатися антивірусною програмою, яка знизить навантаження на пристрій.

Скидання до заводських налаштувань

Останній, але радикальний спосіб покращити роботу смартфона — це скидання до заводських налаштувань. Після цього телефон повернеться до свого початкового стану, але всі ваші дані та програми будуть видалені, тому перед скиданням варто зробити резервну копію важливої інформації.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024

    В Україні зросла кількість злочинів за участю популярних додатків

    За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…

    14.11.2024

    Стало відомо, коли представлять смартфони Samsung Galaxy S25

    Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…

    14.11.2024

    В OpenAI запропонували владі США та їхнім союзникам об’єднатися для протистояння Китаю у сфері ШІ

    Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…

    14.11.2024