Кому можна та не можна давати пароль від Wi-Fi

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Wi-Fi став невід’ємною частиною нашого життя. Бездротовий доступ до Інтернету є практично у всіх, і якщо ви живете в багатоквартирному будинку, ви напевно бачите десятки доступних мереж. Відповідно до угоди з вашим провайдером, ви повинні захищати свою мережу паролем. Але кому ж слід довіряти цей пароль? Розглянемо це питання докладніше, а ви підпишіться на мій блог та поставте лайк!

Реклама

Відповідь проста: надавати пароль слід тільки тим людям, яким ви довіряєте. Якщо хтось використає ваш Wi-Fi для незаконних дій, відповідальність буде лежати на вас, оскільки ви є власником договору з провайдером. Хоча ймовірність отримання звинувачення невелика, ситуація може викликати значний стрес — такі випадки вже траплялися. Врахуйте також, що провайдери за законом зберігають інформацію про трафік до 30 днів, включаючи дані з месенджерів і соціальних мереж.

Чи варто надавати пароль від Wi-Fi сусідові? Якщо ви не маєте з ним довготривалих дружніх стосунків, краще утриматися від цього. Не забувайте також, що доступ до вашої Wi-Fi мережі може дозволити стороннім користуватися пристроями, підключеними до вашої локальної мережі. Наприклад, я одного разу допоміг сусідові перевірити безпеку його мережі — і через кілька простих маніпуляцій отримав доступ до його IP-камери та робот-пилососа. Уявіть, що може статися, якщо у вас є камера, і хтось має доступ до вашої Wi-Fi мережі.

Що ж робити з гостями?

Коли до вас приходять гості і просять доступ до Інтернету, багато хто надає свій Wi-Fi пароль без зайвих думок. Це не найкраща практика. Якщо у вас сучасний роутер, ви можете створити спеціальну гостьову мережу, яка надає доступ лише до Інтернету і не дозволяє користувачам бачити локальні ресурси вашої мережі.

Також деякі моделі роутерів дозволяють створювати тимчасову мережу: ви задаєте пароль і встановлюєте термін дії мережі, після чого налаштування автоматично видаляються.

Що ще варто знати?

Кожен Wi-Fi роутер має систему адміністрування. Зазвичай доступ до неї можна знайти на етикетці роутера або в інструкції. Через адміністрування ви можете перевірити, скільки клієнтів підключено до вашого Wi-Fi, і видалити небажані пристрої. Також є можливість заблокувати доступ за MAC-адресою.

Регулярно перевіряйте цей розділ, щоб дізнатися про нові підключення. Якщо ви помітите незнайомі пристрої, це може свідчити про несанкціонований доступ до вашого роутера. Проведення такого аудиту допоможе вам контролювати, які гаджети підключені до вашої мережі.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ