Багато хто знає, що розряджати смартфон до нуля не рекомендується, і краще підключати його до зарядного пристрою заздалегідь, коли батарея ще не повністю розряджена. Ця порада частково правильна. Дійсно, повний розряд шкідливий для акумулятора, але небезпека виникає тільки при так званому глибокому розряді.
Щоб зрозуміти, коли це відбувається, варто знати, як працює система контролю заряду батареї. Процес контролю проходить у два етапи:
Саме блокування електричного кола і є глибоким розрядом. Воно відбувається, коли рівень заряду стає критично низьким, і контролер вимикає акумулятор для запобігання його деградації або самозаймання.
Проте глибокий розряд негативно впливає на акумулятор. Кожен такий цикл призводить до часткової деградації і зниження ємності батареї, що в свою чергу означає швидше розряджання і скорочення терміну її служби.
Як уникнути глибокого розряду?
Незважаючи на те, що контролер захищає батарею від серйозних пошкоджень, глибокий розряд все ж завдає шкоди. Ось кілька рекомендацій, як уникнути цього:
Як вивести смартфон із глибокого розряду?
Іноді після глибокого розряду смартфон може не реагувати на підключення до зарядки. У такому випадку потрібно просто підключити пристрій до зарядного пристрою і чекати. Перше відновлення заряду може зайняти від кількох годин до кількох діб. Використання потужнішого зарядного пристрою не прискорить цей процес, тому варто запастися терпінням.
З 1 січня 2025 року смартфони під управлінням Android KitKat і більш ранніх версій платформи…
У 2024 році зі спеціалізованої виробничої лінії випустили перші зразки важких авіаційних бомб B61, які…
Apple готується здивувати фанатів у 2025 році з виходом iPhone 17 Pro, який отримає кілька…
Оперативна пам'ять смартфона – це, можна сказати, місток між внутрішнім сховищем і процесором, вона допомагає…
Нещодавно видання Bloomberg поділилося інформацією про те, що Apple розробляє власний чіп Wi-Fi і Bluetooth,…
Авторитетний інсайдер і журналіст Bloomberg Марк Гурман поділився інформацією про те, що Apple працює над…