Батарея є найшвидше зношуваною частиною смартфона, як і будь-якого іншого мобільного пристрою. Хоча сучасні батареї стали більш енергоємними та надійними, кількох років активного використання достатньо, щоб батарея втратила значну частину своєї ємності. Це стосується всіх смартфонів, незалежно від їх вартості, хоча батареї в дорогих і якісних пристроях зношуються повільніше.
Знос батареї
Причина втрати ємності батареї полягає у її деградації через неминучі хімічні процеси. На це також впливають низькі і високі температури. Кожна батарея має свій ресурс і розрахована на певну кількість циклів зарядки, яка зазвичай вказується виробником. В середньому, батареї смартфонів розраховані приблизно на тисячу циклів перезаряджання, що відповідає трьом рокам щоденного активного використання.
Однак це не означає, що батарея після цього повністю вийде з ладу. Наприклад, Apple стверджує, що батарея в iPhone 15 збереже 80% ємності після тисячі зарядних циклів. Натомість, батареї в дешевших смартфонах можуть втратити значно більший відсоток ємності за тих самих умов.
Як знизити знос батареї
Якщо батарея вже втратила значну частину своєї ємності, існують два варіанти: замінити батарею (для чого в більшості випадків потрібно звернутися до сервісної майстерні) або придбати новий смартфон.
Щоб продовжити термін служби батареї, слід уникати використання смартфона за дуже низьких і високих температур. Особливо не варто заряджати його на спеці та під прямим сонячним промінням. У спекотних умовах корисно відмовитися від режиму швидкої зарядки, щоб знизити температуру батареї та смартфона загалом.
Також не слід повністю розряджати батарею і залишати її в такому стані надовго. Це може призвести до глибокого розряду, після чого батарея може взагалі перестати заряджатися. У такому випадку її доведеться вийняти зі смартфона та зарядити за допомогою спеціального пристрою, минаючи контролери живлення смартфона.
Як збільшити автономність
Протягом часу на смартфон встановлюються десятки і сотні програм, які не завжди своєчасно видаляються. Деякі програми працюють у фоні, споживаючи додаткову енергію і тим самим знижуючи заряд батареї.
Для збільшення автономності смартфона слід видалити непотрібні програми та вимкнути непотрібні функції. Програми, що працюють у фоні, додатково навантажують смартфон і витрачають заряд батареї. Такі функції, як GPS і Bluetooth, також вимагають енергії, тому їх слід вмикати лише за потреби.
Ці заходи допоможуть зменшити навантаження на смартфон та продовжити його автономність. Більш розумне використання ресурсу батареї призведе до скорочення кількості зарядок, що, в свою чергу, продовжить термін служби пристрою.
Висновок
Чим довше ви плануєте використовувати смартфон, тим уважніше потрібно підходити до умов його експлуатації. Проте, незалежно від того, наскільки дбайливо ви використовуєте свій пристрій, з часом батарея все одно втратить частину своєї ємності, незалежно від її об’єму, ціни смартфона чи його виробника.