Статті

Захисне скло для смартфону – за і проти

Share
Час читання: 3 хв.

Використання захисного скла включає як незаперечні плюси, так і деякі мінуси. Розберемо аргументи “за” і “проти” у питанні про те, чи варто клеїти захисне скло на телефон.

Аргументи «за»

Захисне скло все ще має велику популярність серед власників смартфонів — причин цьому кілька.

Скло захищає від подряпин

Хоча більшість смартфонів мають заводські захисні плівки, подряпини на них з’являються швидко, а отже плівку часто доводиться змінювати. Захисне скло з високим параметром твердості несприйнятливе до пошкоджень від натискання нігтями, подряпин від монет, ключів та піщин, з якими екран часто контактує в кишені власника.

Скло захищає від падінь

Головна перевага захисного скла над плівкою – підвищена міцність. Залежно від якості скла воно може зберегти дисплей, матрицю та внутрішні деталі телефону від поломки, якщо смартфон впаде або сильно вдариться. Крім того, заміна захисного скла обійдеться власнику набагато дешевше, ніж ремонт та заміна екрану, а також інших частин телефону.

Захисне скло має додаткові функції

Багато скла виконують не тільки захисну функцію, але й деякі інші:

  • Матове захисне скло. додає екрану антивідблиску – якщо смартфон часто використовується на сонці, то такий аксесуар дозволить уникнути відблисків на дисплеї, а контент залишиться читаним.
  • Олеофобне покриття. На деяких стеклах додається олеофобний шар, завдяки якому на екрані не залишається жирних відбитків пальців, а вода, що потрапила на нього, миттєво скочується краплями.

Якщо оригінальний екран смартфона цих можливостей не має, захисне скло легко додасть їх, підвищивши комфорт використання телефону.

Аргументи «проти»

Користувачі, які принципово відмовляються від захисного скла для екрану, аргументують свою позицію такими доказами.

На смартфоні вже є захищене скло

Більшість сучасних телефонів, крім бюджетний сегмент, має загартоване скло, що захищає екран. У більш дорогих моделях використовується якісне скло від Corning (Gorilla Glass), яке вбереже екран і матриця від поломок під час падінь і сильних ударів. На думку багатьох, для звичайного використання телефону не в екстремальних умовах (у горах, походах тощо) такого захисту буде більш ніж достатньо.

Захисне скло потовщує екран

Товщина захисного скла вище, ніж плівка, і варіюється від 0,1 до 0,4 мм. Чим товстіший аксесуар, тим надійнішим він виявиться, а значить вищий шанс, що екран не розіб’ється і не трісне при падінні. Проте стекла максимальної товщини помітні на дисплеї неозброєним поглядом, що багатьом власникам візуально не подобається.

Знижується чуйність екрану

Залежно від якості вибраного скла власник може зіткнутися з тим, що екран почав неточно сприймати його торкання. У результаті під час друку тексту виникають друкарські помилки, а в мобільних іграх — невірні розпізнавання, через що ігровий досвід буде гіршим. Падіння чуйності найчастіше властиве товстим склам підвищеного захисту, а також аксесуарам, в яких клей розташований тільки по периметру — через повітряний прошарок, що з’явився, посередині і виникають проблеми з точністю розпізнавання натискань.

Таким чином, захисне скло однозначно підвищує шанси смартфона без наслідків пережити падіння чи сильний удар. Якщо власник хоче зберегти гаджет у початковому вигляді якомога довше, то захисне скло – незамінний аксесуар. Більше того, за його допомогою можна уникнути появи відблисків на екрані та додати олеофобний ефект.

З іншого боку, скло дійсно трохи потовщує екран, що не всім сподобається. А ось падіння чуйності під час натискань — спірний аргумент, оскільки цей недолік зазвичай можна помітити на дешевих шибках, тоді як якісніші аксесуари його позбавлені.

Якщо ви знайшли орфографічну помилку, будь ласка, повідомте нас, виділивши цей текст і торкнувшись вибраного тексту.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Чи безпечно тримати ноутбук постійно на зарядці

    Багато людей використовують ноутбук так само, як і стаціонарний комп'ютер, тримаючи його постійно підключеним до…

    26.06.2024

    Google анонсувала неочікувану подію Pixel на 13 серпня

    Google зазвичай проводить щорічний захід з презентації смартфонів Pixel у жовтні, але цього року все…

    25.06.2024

    Випущена нова Beats Pill – перша колонка Apple з 2015 року

    Компанія Beats не випускала нові моделі колонок протягом тривалого часу - останньою була модель Pill…

    25.06.2024

    Redmi Note 14 Pro відмовиться від основної камери на 200 МП

    Очікується, що Redmi Note 14 Pro (та Pro+, але ми будемо згадувати лише Pro для…

    25.06.2024

    Apple пояснила, чому функції Apple Intelligence не підтримуються навіть на молодших моделях iPhone 15

    Функції Apple Intelligence будуть доступні лише на найновіших iPhone та iPad/Mac, що базуються на платформі…

    25.06.2024

    Фактори, що визначають ціну вторинного ринку смартфонів

    Розглядаєте ідею придбання нового смартфона, але не впевнені, що робити зі своїм старим? Продаж телефону…

    25.06.2024