Експерти розповіли чому Wi-Fi роутер потрібно періодично оновлювати

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Нещодавно був у гостях у друга, і ми з ним посперечалися. Він має дуже старий, стародавній роутер приблизно з 2010 року, який, за його словами, повністю влаштовує. Мовляв, навіщо мені потрібний сучасний Wi-Fi роутер, якщо нам все подобається, та й підключення до провайдера йде на швидкості 100 Мбіт/сек.

Чисто заради інтересу підключився до його роутера і перевірив швидкість – не було навіть 60 Мбіт/сек. До того ж я переконався, що інших активних пристроїв не підключено. Хоча за документами дана модель роутера працює за стандартом 802.11n та з однією антеною забезпечує швидкість до 150 Мбіт/сек. Але це за ідеальних умов. Насилу йому пояснив, що старий роутер давно настав час замінити на новий з кількох причин:

Реклама

— Стандарт Wi-Fi 4 (802.11n) давно морально застарів. Цей стандарт гірше захищений від перешкод, і повну швидкість з цього пристрою вичавити буде складно. Тому немає нічого дивного, що навіть справний роутер тих років працюватиме гірше — надто багато пристроїв працюють на частоті 2,4 ГГц, а застарілі стандарти Wi-Fi у такій обстановці можуть працювати набагато гірше.

— Wi-Fi роутер дуже гріється. Моделі тих років майже завжди сильно нагрівалися — нерідко виробники навіть виводили радіатор вихідного каскаду на поверхню самого пристрою. Особисто у мене був такий у нульові, який перегрівався так, що крапля води кипіла на алюмінієвому радіаторі. Такий пристрій, як мінімум, небезпечний з точки зору пожежної безпеки.

— Старі Wi-Fi роутери погано працюють із великою кількістю пристроїв. Якщо раніше ми підключали тільки ноутбук, то зараз бездротовий доступ можуть використовувати безліч пристроїв: розумні будинки, смартфони, планшети. Чим більше пристроїв буде підключено до Wi-Fi пристрою, тим складніше працюватиме. Девайс гальмуватиме і нагріватиметься і не зможе дати повну швидкість.

Також не варто забувати про деградацію елементів усередині самого роутера – тим більше працює він цілодобово. З роками параметри деталей можуть змінюватися, і пристрій працюватиме гірше.

Сучасний Wi-Fi 7 може дати швидкість до 30 Гбіт/сек, до того ж багато провайдерів вже зараз підключають абонентів через гігабітний канал. Чим новий Wi-Fi роутер, тим краще буде якість з’єднання. Наприклад, геймери або стримери ще кілька років тому підключали комп’ютер тільки по дроту – з появою Wi-Fi 6 дротове підключення стало просто непотрібним.

Як дізнатися, що час міняти роутер, якщо він справний?

В ідеалі змінювати такий пристрій потрібно тоді, коли виходить новий стандарт, переглянути цю інформацію можна на офіційному сайті консорціуму Wi-Fi (wi-fi.org) або у Вікіпедії. На сьогоднішній день актуальні два стандарти: 802.11ax або 802.11be (Wi-Fi 6 та Wi-Fi 7 відповідно). Використовувати Wi-Fi 5, який вийшов 2013 року, вже вважається неактуальним. Ну, а якщо в будинку чи квартирі багато пристроїв, переходити на сучасний стандарт Wi-Fi потрібно вже зараз.

Наприклад, якщо хтось із домочадців дивитиметься фільм у високій якості з інтернету, то решті швидкості може не вистачити. Сучасний Wi-Fi роутер не тільки дасть можливість плавного налаштування на поділ трафіку, але й матиме потужний залізо, яке дозволить уникнути просадок швидкості.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ