Чи вимкнення смартфона на ніч може зберегти заряд батареї і продовжити його роботу? Які методи можна використовувати, щоб ніхто вночі не заважав? Чи може смартфон без наслідків працювати без перерви цілодобово?
У смартфоні з вимкненим екраном продовжують працювати радіомодулі та фонові процеси. Проте справжній смартфон за ніч розряджається лише на кілька відсотків. Варто враховувати, що на процес увімкнення та вимкнення смартфона також витрачається енергія, тому вимикати мобільний пристрій лише на 8-10 годин для економії заряду може не мати практичного сенсу.
Робота мобільного зв’язку не потребує значної кількості ресурсів, за винятком ситуацій з поганим зв’язком. У таких випадках антена працює на максимальній потужності і безперервно шукає базові станції з кращим зв’язком, що призводить до збільшення споживання енергії.
В цьому випадку відключення смартфона на ніч вже має сенс, оскільки реально заощаджує заряд батареї. Але в той же час смартфон можна просто перевести в режим польоту, залишивши всі інші функції увімкненими.
Деякі користувачі мотивують регулярне відключення смартфона на ніч тим, щоб він довше прослужив. Але це теж вкрай сумнівно через те, що смартфон із вимкненим екраном йде в сплячий режим. Це означає, що процесор у такому режимі працює на знижених частотах і майже не навантажений, крім базових завдань, таких як робота операційної системи та радіомодулів.
Всі інші компоненти також залишаються без навантаження і, отже, майже не зношуються. Тим більше, що процес фізичного старіння значно повільніший, ніж старіння моральне. А ще на процес включення та відключення смартфона витрачаються додаткові ресурси в порівнянні з тим, якби він у цей час просто лежав із вимкненим екраном.
Люди нерідко вимикають смартфон на ніч, щоб ніхто не зміг розбудити дзвінки та повідомлення. На перший погляд, ця причина вимикати смартфон обґрунтовано. Але поки користувач не почне використовувати беззвучний режим, який для цього і служить.
Беззвучний режим вимикає всі звукові сповіщення. Але як альтернатива можна просто включати режим польоту, він же авіарежим. Цей режим відключає всі функції бездротового зв’язку, включаючи мобільний зв’язок, залишаючи смартфон увімкненим. До того ж, режим польоту з погляду економії заряду вже має певний сенс у порівнянні з повним відключенням смартфона.
Теоретично смартфон можна ніколи не вимикати, але все ж таки бажано перезавантажувати хоча б раз на місяць, щоб вивантажити непотрібні процеси і файли, що накопичилися, з пам’яті пристрою. Також перезавантаження може допомогти з підвисанням смартфона і помилками, що виникають.
В іншому смартфон має сенс вимикати лише на тривалий час – якщо він не потрібен хоча б кілька днів. І якщо смартфон вимикається на тривалий термін, попередньо слід його повністю зарядити і раз на кілька місяців перевіряти заряд батареї, щоб не допустити глибокого розряду, інакше в цьому випадку смартфон може взагалі перестати заряджатися.
Samsung, як повідомляє Gizmochina, випустить свій тонкий флагманський смартфон нового покоління 7 лютого 2025 року.…
Плани Apple зі створення iPhone з повністю безрамковим екраном, судячи з усього, стикаються з серйозними…
Користувачі месенджера WhatsApp (належить корпорації Meta, визнаної в РФ екстремістською) на пристроях з операційною системою…
Українська студія GSC Game World заявила, що в даний час не працює над версією STALKER…
Плани Apple зі створення iPhone з повністю безрамковим екраном зіткнулися з серйозними технічними труднощами. За…
Шахраї знову шукають способи обдурити українців, цього разу вони заманюють "безкоштовною" преміум підпискою в Telegram.…