Напевно, з вас багато хто чув термін «точка доступу» і небагато людей розуміють, у чому різниця між класичним Wi-Fi роутером. Зовні вони можуть бути схожі, але виконувати різні функції. Поговоримо про це трохи докладніше і, як ви любите, простими словами. Не забудьте поставити лайк і передплатити канал.
Wi-Fi роутер – складний технічний пристрій, який займається організацією підключення користувачів до різних типів мереж. Головна фішка роутера – маршрутизація, тобто створення маршрутів для різноманітних мереж. Саме тому синонім цього пристрою – маршрутизатор.
Архітектурно маршрутизатор є невеликим комп’ютером, в якому є постійна, оперативна пам’ять і центральний процесор. І чим кращі апаратні характеристики, тим швидше працює пристрій. Роутер вміє робити комутацію між мережами і використовувати різні протоколи у своїй роботі.
Займається підключенням до Інтернету, видачею IP-адреси, маршрутизацією. Також багато пристроїв містять ряд додаткових функцій: мережевий екран, фільтр трафіку і багато іншого.
А ось цей пристрій простіший, і основне його призначення – розширити покриття Wi-Fi мережі. Наприклад, у вас в одній кімнаті стоїть Wi-Fi роутер, але в дальній кімнаті інтернет працює погано. У цьому випадку можна придбати точку доступу, яка підключається бездротовою мережею до роутера і дає ширше покриття мережі. Як правило, точка доступу виконана набагато серйозніше, ніж Wi-Fi модуль у смартфоні або ноутбуці, і здатна посилити слабкий сигнал.
Точка доступу часто не виконує маршрутизацію – вона просто розширює зону покриття Wi-Fi мережі. Існують точки, які можуть приймати сигнал не тільки від Wi-Fi з’єднання, а й за допомогою Ethernet-кабелю. Ці пристрої можна побачити в торгових центрах, кафе та на вокзалах — інтернет працює скрізь стабільно за рахунок грамотного розташування.
До речі, багато Wi-Fi роутерів підтримують режим Wi-Fi моста, коли один роутер підключається за допомогою бездротової мережі до іншого та розширює зону покриття мережі. Маючи два подібні пристрої, можна розширити домашню Wi-Fi мережу, щоб з’єднання в кожному кутку будинку було стабільним. Ну або використовувати точку доступу — як правило, вона дешевша, ніж роутер.
Висновок: Wi-Fi роутер – складний і багатофункціональний пристрій для доступу до різних мереж, а пристрій точки доступу – простіший, і основне завдання – зробити зону покриття Wi-Fi ширшою.
Технологія зйомки RAW-фотографій на смартфонах існує вже давно, але найчастіше вона доступна тільки на дорогих…
Розвиток технологій штучного інтелекту вийшов на плато, що стало несподіваною новиною для багатьох. Проривні успіхи…
Компанія Apple випустила чергові бета-версії своїх ОС і внесла в них кілька помітних змін і…
Компанія Apple запатентувала нову технологію, яка може значно розширити можливості смарт-годинника Apple Watch з моніторингу…
Ходять чутки, за якими компанія Apple розробляє дисплей для розумного будинку. Він може працювати на новій системі…
Базові смартфони флагманських лінійок порівняли за якістю екрану та камер, продуктивності та автономності. Що ще…