П’ять найпоширеніших помилок кібербезпеки

Час читання: 2 хв.
П’ять найпоширеніших помилок кібербезпеки
П’ять найпоширеніших помилок кібербезпеки

Кібератаки стають все більш масштабними, призводять до більш руйнівних наслідків і створюють нові ризики для кібербезпеки користувачів всесвітньої павутини.

РЕКЛАМА

Загрози постійно змінюються, але багато найкращих засобів захисту залишаються незмінними. Зокрема, мова йде про основні моменти, такі як відмова від надійних паролів та неперевірених посилань.

Однак користувачі часто йдуть на невиправданий ризик через багатьох факторів. Зокрема, за даними Proofpoint, найбільш поширеними помилками кібербезпеки в 2023 році є:

  • використання робочих пристроїв для особистих цілей – 29%
  • повторне використання чи обмін паролями – 26%
  • підключення без використання VPN у публічному місці – 26%
  • відповідь на повідомлення від осіб, яких користувачі не знають – 24%
  • доступ до невідповідних вебсайтів – 20%

Загалом 71% респондентів відповіли, що робили помилку у кібербезпеці. Щобільше, значна частина з них робили це усвідомлено.

Статистика свідчить, що найпоширеніша помилка – користування робочими пристроями в особистих цілях та повторне використання чи обмін паролями. Респонденти сказали, що допускали ці помилки через зручність, економію часу та терміновість.

На третьому місці – підключення до мереж Wi-Fi у громадських місцях без використання віртуальної приватної мережі (VPN). Це створює ризики, оскільки коли користувач підключається до загальнодоступного Wi-Fi, він наражається на потенційно незахищені мережі.

Хоча більшість вебсайтів і служб використовують протокол TLS (Transport Layer Security) для шифрування облікових даних і особистих повідомлень, не всі з’єднання безпечні. Відтак використання VPN може допомогти запобігти зловмисникам від викрадення особистої інформації шляхом маскування місцезнаходження користувача та інших особистих даних під час перегляду Інтернету.

Тоді як наведені вище дані стосуються найпоширеніших ризиків, на які йдуть користувачі, той самий звіт Proofpoint також висвітлює професійний погляд на те, які ризики насправді є найнебезпечнішими.

Згідно з опитуванням 1050 спеціалістів із безпеки, натискання посилань або завантаження вкладень від когось, кого вони не знають, вважалося найризикованішою дією, яку могли зробити користувачі. Завантажуючи заражений файл, він наражає користувачів на комп’ютерні віруси та зловмисне програмне забезпечення, які шукають особисті дані на комп’ютері чи пристрої.

Крім того, повторне використання паролів становило другу за величиною загрозу безпеці, за нею йшов доступ до невідповідних вебсайтів.

Загалом, існує значний ступінь збігу між найпоширенішими помилками кібербезпеки та найпоширенішими ризиками, на які йдуть користувачі. Відтак наголошується, скільки респондентів можуть не усвідомлювати масштаб ризику, якому вони наражаються, і важливість використання основних інструментів для уникнення фінансових втрат і наслідків.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

ДЖЕРЕЛОvisual capitalist

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.