Шахраї вимагають гроші за листування до WhatsApp – що робити

Час читання: 2 хв.
Шахраї вимагають гроші за листування до WhatsApp - що робити

Останнім часом шахраї все частіше використовують месенджери для розлучення громадян на гроші. Не є винятком і популярний WhatsApp, в якому зловмисники надсилають повідомлення під виглядом розробників. Шахраї у Ватсапі зустрічаються все частіше. При цьому аферисти нерідко вимагають гроші за листування, яке за фактом є безкоштовним.

РЕКЛАМА

Як це працює

Аферисти спеціально відкривають нові акаунти з аватаркою, аналогічною до логотипу WhatsApp. При цьому шахраї видаються розробниками і розсилають повідомлення про те, що використання програми найближчим часом буде платним. Після цього вам пропонується:

  • переслати це повідомлення знайомим;
  • перейти за певним посиланням для отримання більш детальної інформації;
  • внести кошти для подальшого використання WhatsApp.

У разі часто пропонується спеціальна знижка, що має стимулювати користувача зробити переклад.

Шахрайська схема працює, навіть попри свою примітивність. Статистика показує, що багато хто добровільно віддає аферистам свої гроші, що можна пояснити кількома факторами.

  1. Правила конфіденційності месенджера змінюються досить часто, на чому грають шахраї.
  2. У WhatsApp дійсно є платні повідомлення, проте ця послуга орієнтована на корпоративних клієнтів.

Шахраї через Ватсап обіграють ці моменти, щоб ввести користувачів в оману та отримати від них гроші. При цьому шахраї користуються базами телефонних номерів, злитих у мережу.

Як протистояти аферистам

Правила WhatsApp коригуються і справді нерідко. Але досі месенджер так і залишається для звичайних користувачів абсолютно безкоштовним. Тому всі повідомлення з проханням перейти за якимось посиланням потрібно просто ігнорувати.

Про актуальні зміни в WhatsApp завжди можна дізнатися на офіційному сайті цього месенджера. Крім того, така інформація надсилається розробниками, проте не у вигляді особистих повідомлень.

Якщо ж ви отримуєте повідомлення з підозрілих облікових записів, тоді варто поскаржитися на це в службу підтримки, для чого достатньо:

  • відкрити чат розробників і торкнутися трикрапки в кутку дисплея;
  • вибрати «Поскаржитися» та поставити галочку у розділу «Заблокувати Контакт»;
  • дати підтвердження на надсилання скарги.

Тут слід зазначити, що аферисти не дізнаються про те, який користувач скаржився на них.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.