Виробники зазвичай не обмежуються захисним склом, що прикриває екран смартфона, і клеять на них ще й спеціальну плівку. Але навіщо вона потрібна? Розбираємось у нашій статті.
Екрани сучасних смартфонів вже давно оберігають Gorilla Glass, Dragontrail, Ceramic Shield та інші менш відомі захисні шибки. Тому не дивно, що багато користувачів запитують, навіщо за наявності такого надійного захисту виробники досі наклеюють на дисплеї своїх гаджетів ще й тоненькі захисні плівки.
Багато користувачів ставлять знак рівності між цими поняттями. Проте насправді з-поміж них величезна різниця, і якщо міцність – це властивість матеріалу не піддаватися руйнації під впливом зовнішніх сил, то твердість – це здатність не допускати проникнення матеріал іншого об’єкта.
Це ще звучить досить складно? Уявіть собі один із найтвердіших об’єктів на планеті – алмаз. Якщо ви спробуєте зробити з нього звичайний цвях, а потім ударите по ньому молотком, легко зможете зламати його. Це тому, що, незважаючи на величезну твердість алмазу, міцним його назвати не можна. Навпаки, зроблений зі сталі цвях без проблем переживе зустріч із молотком через свою високу міцність. Однак при цьому, якщо ви проведете по сталевому цвяху алмазом, останній завдяки своїй більшій твердості легко залишить на ньому подряпину.
Іншими словами, чим більше у матеріалу міцність, тим складніше його зламати або розірвати, а чим більша його твердість, тим складніше його проткнути або залишити на ньому подряпину.
Ось ми й підійшли до найголовнішого. При розробці захисного скла виробники досі не можуть поєднати ці дві властивості в одному продукті і воліють наголошувати на їх міцності. Такі стекла дуже складно розбити, і вони досить надійно захищають екрани гаджетів від пошкоджень при падіннях і ударах, але, як і раніше, не можуть адекватно протистояти подряпинам.
Це повною мірою стосується й найновішого Gorilla Glass Armor, встановленого, наприклад, у смартфоні Samsung Galaxy S24 Ultra. При його презентації фахівці Samsung стверджували, що таке скло має чудову стійкість до подряпин, але, як показали натурні випробування, насправді воно дряпається, як звичайне захисне скло. Будь-який матеріал з твердістю 7 за шкалою Мооса залишає на ньому помітні та явно глибокі подряпини. А таку твердість, наприклад, має кварц, що входить до складу звичайного піску, що, погодьтеся, виглядає не дуже надихаюче.
І саме тут на сцену виходять захисні плівки. Вони не відрізняються особливою міцністю і не захистять екрану при падінні або ударі, зате чудово протистоять подряпинам. Та й навіть у разі появи таких замінити захисну плівку набагато простіше і дешевше, ніж поміняти захисне скло екрану.
Таке поєднання міцного захисного скла і твердої плівки поверх нього дозволяє надійно захистити дорогий екран смартфона і від дрібниці, що знаходиться в кишені, і від його випадкового падіння, і від інших негараздів, які можуть йому зустрітися.
Якщо вам набрид постійний потік повідомлень на Android, то, здається, Google працює над тим, щоб…
Apple планує випустити iPad 11 базового сегмента навесні, а на пристроях, які поставлятимуться, буде попередньо…
Новообраний президент США Дональд Трамп висловив намір дозволити TikTok продовжити свою діяльність у країні. За…
Згідно з інформацією, яку опублікував французький блог iPhoneSoft, Apple не планує припиняти підтримку старих моделей…
Месенджер Telegram уперше за три роки з моменту появи Premium підписки став прибутковим. Про це…
Американський бізнесмен і мільярдер Ілон Маск вважає, що штучний інтелект (ШІ) перевершить інтелект усіх людей…