Чому виробники техніки відмовляються від 3,5 мм роз’єму для навушників

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 2 хв.

Ті, хто стежить за різними новинами зі світу цифрової техніки, пам’ятають, як Apple відмовилася від стандартного роз’єму для навушників, починаючи з iPhone 7. Замість класичних навушників у комплекті йшли «вуха» із Lightning-роз’ємом. Тільки-но спробуй втратити такі навушники — нові коштували дорого, а підробки працювали дуже погано. Але насправді Apple не перша відмовилася від аналогового роз’єму — «скриньку Пандори» відкрили маловідомі китайські компанії, що виглядало в ті роки як мінімум недалекоглядно.

Пройде ще кілька років, і роз’єм 3,5 мм остаточно піде зі смартфонів та ноутбуків – це лише питання часу. Звичайно ж, на спеціалізованих пристроях він залишиться, але найголовніші гаджети його не мають. Чому так відбувається? На це є кілька причин, розглянемо їх.

Реклама

Відмова від усього аналогового

Все-таки 3,5-мм роз’єм є аналоговим – у якихось ситуаціях це, звичайно, зручно, але на сучасний манер непрактично. Можна згадати приклади з історії – як швидко канув у Лету порт VGA, зараз, щоправда, його можна зустріти на недорогих моніторах, але вже весь світ користується HDMI. Зі звуком не все так однозначно – наприклад, при використанні недорогих навушників звук може бути набагато кращим, ніж через Bluetooth. Але виробників це не цікавить – прогрес не стоїть на місці.

До речі, дротові навушники можна придбати за невелику вартість, а ось цифрові, які підключаються по USB, будуть дорожчими. А якщо раптом якість звуку не влаштує, то нічого зробити не можна – все залежить від ЦАП (цифро-аналогового перетворювача) всередині навушників. Якщо він слабкий, то і якість звуку буде посереднім. Додамо ще якість динаміків – цифрові навушники потрібно вибирати з розумом.

Корпуси повинні бути тоншими

Особливо це актуально в смартфонах – роз’єм 3,5 мм займає досить багато місця в корпусі пристрою, і часом виробники йдуть на різні архітектурні хитрощі, щоб цей порт таки вийшов у новій моделі. Все добре, якщо у вас більш-менш потужний смартфон, а от із недорогими бувають проблеми — дивишся відео, а звук у Bluetooth-навушниках відстає. Ну і багато залежить від якості самих навушників.

У ноутбуках теж така тенденція спостерігається – будь-який сучасний “ноут” підтримує останні стандарти Bluetooth, а порт 3,5 мм також “краде” дороге місце.

Мода на все бездротове

Практика показала, що світ потихеньку відмовляється від провідних «вух»: вже рідко можна зустріти на вулиці людину з дротом. Сучасні стандарти Bluetooth та ємні акумулятори дозволяють створити гаджети з досить якісним звуком. До того ж бездротове з’єднання дозволяє без проблем керувати музичним плеєром прямо з корпусу навушників. Дротові навушники зараз користуються в основному музиканти і ті меломани, які проти всього цифрового. Так, дротові навушники нікуди не пропадуть і використовуватимуться у спеціалізованих пристроях.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ