Що краще: перезавантаження чи вимкнення смартфона

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

З приводу необхідності перезавантаження смартфонів ходить багато суперечок та чуток. Хтось каже, що сучасним гаджетам ця функція більше не потрібна, інші наполягають на необхідності робити перезавантаження якнайчастіше, а ще краще вимикати гаджет повністю. У цій статті ми вирішили розібратися, чи існує золота середина і в чому головна відмінність цих двох процесів.

Чи потрібне перезавантаження?

З моменту появи перших комп’ютерів ми пам’ятаємо, що багато проблем із пристроєм можна було вирішити простим перезавантаженням. Сьогодні смартфони по суті не відрізняються від настільних комп’ютерів, і перезавантаження залишається одним з найефективніших методів усунення несправностей.

У наші дні смартфони — це вже далеко не ті «динозаври» з 1-2 ГБ оперативної пам’яті на борту, а високопродуктивні пристрої, які добре оптимізовані та мало чим поступаються повноцінному настільному комп’ютеру. Проте це не означає, що перезавантаження їм більше не потрібне. Користувачі смартфонів, які думають інакше, часто страждають від підвищеного «поїдання» оперативної пам’яті та зайвих фонових процесів у своєму смартфоні. Вони, ніби фігури з тетрісу накладаються одна на одну і з кожним днем ​​все більше захаращують систему.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Користь перезавантаження

Крім того, що періодичне перезавантаження перерозподіляє оперативну пам’ять серед додатків, воно корисне ще й тим, що допомагає смартфону точніше визначити рівень заряду батареї та запобігти її зносу. Після кожного перезапуску смартфона відбувається міні-калібрування, яке продовжує термін служби акумулятора. Крім того, після перезавантаження набирають чинності та застосовуються всі оновлення та зміни в налаштуваннях системи. Саме тому багато розробників просять вас перезавантажувати гаджет після установки додатків.

Але, крім перезавантаження, є ще одна альтернатива — це примусове відключення живлення гаджета з наступним включенням. Чи є різниця у цих двох процесах і який із них принесе більше користі?

Що краще: перезавантаження чи вимкнення

Незважаючи на те, що обидві дії для багатьох є синонімами, різниця все-таки є і вона досить істотна. Наприклад, на відміну від вимкнення, перезавантаження впливає лише на програмне забезпечення і не торкається кешу процесора. У момент перезавантаження система розуміє, що смартфон необхідно буде відразу включати назад, а значить, необхідно зберегти частину даних. Апаратна частина ні на секунду не перестає працювати, тому такий спосіб вимагає менше часу на перезапуск та економить частину ресурсів смартфона.

Виключення — це спосіб зупинити всі процеси роботи гаджета. При цьому стирається практично весь кеш і скидаються усі незбережені дані. Після повторного увімкнення телефону відбувається більш глибоке тестування системи, ніж після перезавантаження, що призводить до більшого навантаження на процесор, а отже, і на акумулятор смартфона. З одного боку, це ресурсозатратніша процедура, але в той же час, перезавантаження є менш ефективним, якщо необхідно очистити систему від зайвих фонових процесів і виключити накопичені помилки при запуску.

Висновок

Підбиваючи підсумки: перезавантаження витрачає менше ресурсів телефону, але менш ефективне, коли необхідно позбутися накопичених логів та помилок. Вимкнення вичищає зі смартфона весь кеш та незбережені зміни, глибше сканує систему на наявність несправностей при наступному запуску, але витрачає на це додаткові ресурси телефону.

Ми рекомендуємо використовувати обидва методи в залежності від ситуації. Наприклад, після встановлення програми або оновлення системи може вистачити простий перезавантаження, але якщо система часто зависає, краще вимкнути пристрій на деякий час.

Для профілактики можна налаштувати автоматичне вимкнення смартфона за розкладом, що дозволить приділяти менше часу цій процедурі та підтримувати пристрій у хорошому стані.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.