Коли варто поміняти роутер, щоб Wi-Fi у квартирі працював без проблем

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Якщо ви живете в багатоповерхівці мегаполісу, для вашої Wi-Fi-мережі будуть створювати перешкоди мережі сусідів, найближчих кафе, автомобілів. Нові клієнти при підключенні домашнього інтернету з таким стикаються рідко: вони отримують сучасний роутер зі швидкістю до 1 Гбіт/с. Ви свій старий роутер також можете змінити. Як це вплине на швидкість інтернету, розповімо у нашій короткій статті.

Як дізнатися швидкість підключення по Wi-Fi у вас вдома

Підключіть ПК або смартфон, з якого ви читаєте цей текст, до домашньої мережі Wi-Fi. Нехай це буде нормальна ситуація: не потрібно відключати всі інші пристрої. Щоб перевірити швидкість, натисніть кнопку нижче.

Перевірити швидкість інтернету

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Так ви дізналися швидкість інтернету, доступну на конкретному гаджеті у конкретній точці – вдома. Якщо вона значно нижча за ту, що заявлена ​​в тарифі, давайте розбиратися в причинах

Чому інтернет вдома може гальмувати

Помітно зменшити швидкість інтернету можуть кілька факторів. Ось три основні:

  • Невдале розташування вашого роутера, коли між ним та вашим гаджетом знаходиться пара-трійка залізобетонних стін. Це, до речі, легко вирішується. Достатньо вибрати оптимальне місце розташування роутера в центрі квартири і протягнути до нього прозору оптику . Це забезпечить рівномірне Wi-Fi покриття в квартирі.
  • Застарілий роутер, який працює лише в одному радіодіапазоні Wi-Fi – 2,4 ГГц. На цій частоті сигнал передається далі, але вона надто завантажена сусідніми точками Wi-Fi та побутовими приладами, які зазвичай використовують цю частоту. Навіть якщо у вас флагманський смартфон, а роутер вдома працює лише на частоті 2,4 ГГц, то швидкість інтернету буде повільною.
  • Використання ранніх моделей пристроїв. Багато сучасних смартфонів, планшетів, телевізорів, ноутбуків та інших гаджетів вже мають підтримку Wi-Fi мереж двох діапазонів 2,4 ГГц і 5 ГГц. Старіші моделі працюють лише на одній частоті – 2,4 ГГц. У зв’язці із застарілим роутером інтернет може помітно гальмувати.

Що саме заважає старому роутеру давати вам швидкий Wi-Fi

Старий роутер працює лише на одному частотному діапазоні 2,4 ГГц, а максимальна швидкість – лише 300 Мбіт/с. Саме цей діапазон найчастіше підтримують гаджети та побутові прилади, тому в ньому найбільше перешкод. Що більше користувачів підключено до вашого Wi-Fi, то нижчою буде швидкість інтернету: вона ділиться на всіх. Не допоможе навіть придбання нового смартфона. Без функції Mu-MiMo у роутері швидкість на ньому не перевищить швидкості інтернету на застарілій моделі смартфона, який одночасно з вами підключений до Wi-Fi-мережі.

Із сучасним роутером так бути не може. Він працює відразу в двох діапазонах, підтримуючи частоту 5ГГц, і дає максимальну швидкість інтернету 1750Мбіт/с. З таким роутером з’являється можливість вибору частоти підключення для свого пристрою. А ще новий роутер може одночасно забезпечувати максимально можливу швидкість для різних ваших гаджетів. У такому разі швидкість підключення не залежить від найповільнішого гаджета в будинку.

Чи потрібно міняти гаджети, з яких ви виходите в інтернет

Хороша ідея. Але навіть якщо ви купите флагманський смартфон, а роутер у вас працює лише на частоті 2,4 ГГц, то інтернет швидким не стане. Насамперед краще замінити роутер. До того ж це суттєво дешевше.

Як дізнатися, чи вимагає ваш роутер заміни

Дізнатися, чи ваш роутер підтримує частоту 5 ГГц, нескладно. Відкрийте вікно вибору мережі Wi-Fi на ПК або смартфоні. Якщо у списку є мережа з вашою назвою, але з припискою 5G, ваш роутер не потребує заміни.

Якщо мережі з 5G немає, то, швидше за все, у вас є стара модель, яку ми рекомендуємо поміняти.

Новий роутер можна придбати у нас на будь-яких зручних умовах: купити за повну вартість або на виплат, оформити оренду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.