Статті

Топ-5 міфів про навушники, в які вам варто перестати вірити

Share
Час читання: 3 хв.

Навушники використовують щодня, щоб слухати музику, подкасти, дивитися фільми або просто розслабитися та відгородитися від навколишнього шуму. Однак навколо цих буденних речей існує багато міфів, які ніколи не відповідають дійсності або стали менш правдоподібними з розвитком технологій. Ось п’ять найпоширеніших помилок про навушники.

Повнорозмірні навушники видають більше басів, ніж вкладиші

Баси визначаються характеристиками динаміків, включаючи розмір і якість динаміків. Споживачі, як правило, ігнорують останню і зосереджуються лише на розмірі. Оскільки розмір динаміка подається як єдиний фактор, що визначає хороший чи поганий бас, користувачі вважають, що повнорозмірні накладні навушники відтворюють баси краще, ніж вкладиші або вакуумні навушники.

Логічно припустити, що 30-50-міліметрові драйвери в повнорозмірних навушниках відтворюють баси краще, ніж 8-15-міліметрові драйвери в менших навушниках-вкладишах. Це пояснює, чому виробники навушників завжди намагаються підкреслити величезні динаміки у своїх маркетингових матеріалах, і частково підтверджує цей міф.

Ідея цього міфу полягає в тому, що більші динаміки нібито проганяють більше повітря і забезпечують більшу компресію, необхідну для хороших басів. З іншого боку, маленькі вушні вкладки мають перевагу в тому, що вони щільно прилягають до вушної раковини, що дозволяє краще стискати повітря. Проте, немає однозначного переможця в питанні басів, кажуть експерти.

У будь-якому випадку, вам не слід захоплюватися надмірною кількістю басів, оскільки це заважає збалансованому звуковому профілю.

Шумозаглушення краще, ніж шумоізоляція

Правда в тому, що це абсолютно різні технології, які працюють по-різному.

  • Шумозаглушення здійснюється за допомогою набору мікрофонів на зовнішній стороні чашок навушників. Мікрофони вловлюють навколишній шум і використовують алгоритми для створення відповіді на цей шум. Коли на музичний сигнал надсилається відповідь такої ж сили, навколишній шум ніби “скасовується” зворотним рівнозначним шумом (відповіддю).
  • Шумоізоляція не передбачає жодних електронних процесів. Це робиться просто за рахунок того, що матеріал ваших навушників (піна з ефектом пам’яті, шкіра або сам корпус) фізично блокує навколишній шум. У цьому процесі немає нічого такого, що робить його гіршим за шумозаглушення. До того ж шумоізоляція працює для всіх типів частот, на відміну від шумозаглушення, яке краще підходить для низькочастотних звуків.

Позолочені штекери навушників мають перевагу

Навколо позолочених роз’ємів виникло чимало галасу. Поширена думка, що вони покращують звучання навушників.

Золотий колір нічого не робить для штекера ваших навушників. Кількість золота вкрай незначна і не має ніякого впливу на звучання музики. Експерти стверджують, що єдина причина, в якій воно може бути корисним — це запобігання появі іржі. Але навіть у цьому випадку щоденне використання з часом призведе до стирання покриття.

Повнорозмірні навушники безпечніші для ваших вух, ніж навушники-вкладки

Міф полягає в тому, що оскільки навушники-вкладиші вставляються у вушний канал, а повнорозмірні залишаються зовні, то останні безпечніші для вух, ніж перші. Це неправда. Будь-які з них можуть бути шкідливими і в кінцевому підсумку все залежить від того, як ви їх використовуєте.

ЛОР-спеціалісти стверджують, що тривале прослуховування на високій гучності може негативно вплинути на ваші вуха, незалежно від того, який пристрій ви використовуєте.

Хороший ANC приглушить всі навколишні шуми

Активне шумозаглушення ідеально підходить для безперервного статичного шуму частотою до 1000 герців. Воно допоможе приглушити гуркіт літака або двигуна в метро.

Раптові, високочастотні звуки або звуки, що швидко змінюються, все одно пройдуть крізь фільтр. Якщо ви чуєте телефонний дзвінок поруч з вами, це не означає, що ANC ваших навушників не ефективна.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Сем Альтман анонсує o3: що відомо про новий проект

    Сьогодні Сем Альтман опублікував загадковий твіт, який привернув увагу до майбутнього запуску нової моделі ШІ…

    20.12.2024

    Співпраця Apple і NVIDIA: що стоїть за новою угодою

    Компанія Apple домовилася про співпрацю з найбільшим виробником відеочіпів NVIDIA. Усе заради значного підвищення продуктивності…

    20.12.2024

    Google Chrome отримав AI-захист від шахраїв: покрокова інструкція з увімкнення

    Google розробила для фірмового браузера Chrome нову функцію на базі штучного інтелекту для захисту користувачів.…

    20.12.2024

    Топ-5 найкращих навушників до 10 тисяч гривень

    Наша редакція підготувала підбірку з п’яти найкращих навушників, рекомендованих для покупки в кінці 2024 року.…

    20.12.2024

    Samsung може зробити 12 ГБ оперативної пам’яті стандартом для всіх Galaxy S25

    Чутки про нові моделі Samsung Galaxy S25 вже викликають велику зацікавленість серед шанувальників бренду. У…

    20.12.2024

    Штучний інтелект стане причиною дефіциту електроенергії в США вже в наступному році

    Згідно з останнім звітом, опублікованим North American Electric Reliability Corporation (NERC), північноамериканські електромережі можуть зіткнутися…

    20.12.2024