Як зрозуміти, що комп’ютер застарів

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Купівля комп’ютера – це завжди вкладення на довгострокову перспективу. Зазвичай комп’ютер використовується роками і періодично оновлюється: то оперативної пам’яті додамо, то відеокарту поміняємо і так далі. Однак, незважаючи на можливість апгрейда, час не щадить техніку, і настає момент, коли можливість зробити свій ПК актуальним остаточно зникає. Ознаки того, що настав час міняти застарілий комп’ютер, можуть бути різноманітними і часто приховані від неуважного ока. Про них ми і поговоримо в цій статті.

Багато користувачів мають тенденцію прив’язуватися до своєї техніки, задовольняючись її обмеженнями та ігноруючи можливості оновлення. Вони вичавлюють усі можливості зі старого комп’ютера, терпляче переносячи тривалі завантаження й обмеження в роботі, переконуючи себе, що нововведення їм не потрібні. Однак, це хибна думка – з плином часу навіть найупертіші користувачі доходять висновку, що старе обладнання вже не справляється з сучасними завданнями.

Тому, коли завантаження стають болісно повільними, додатки починають зависати, а робота стає неефективною, це може бути явним сигналом того, що настав час оновити свій комп’ютер. Отже, як зрозуміти, що комп’ютер застарів.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Застарілий процесор і материнська плата

Якщо ваш комп’ютер досі працює на одноядерному або навіть двоядерному процесорі, це може бути серйозним обмеженням для його продуктивності. Сучасні додатки та програми вимагають більшої кількості обчислювальних ресурсів, і старі процесори можуть просто не впоратися з цим навантаженням. На даний момент 4 ядра це мінімум. Якщо ж ви хочете грати в ігри, то ваш мінімум – 6 ядер.

Крім того, якщо ви хочете грати в сучасні ігри, то старий процесор просто не вивезе актуальні відеокарти. І ви не зможете оновити тільки графіку.

Те саме стосується і материнських плат. Застарілі материнки не призначені для встановлення на них сучасних процесорів, відеокарт і оперативної пам’яті.

ОЗП старого покоління

Мінімальний обсяг оперативної пам’яті для сучасного комп’ютера становить уже 4 гігабайти. Для невимогливих ігор – 8. Для повноцінного геймінгу 16 (Деякі розробники вже пишуть 32 Гб у рекомендованих системних вимогах). Якщо у вас усього 2 гігабайти оперативної пам’яті, цього вже буде мало навіть для нормального серфінгу в інтернеті. Крім того, стандарти оперативної пам’яті активно розвиваються, і використання застарілих моделей, таких як DDR2 або DDR3, може сильно обмежити продуктивність вашого комп’ютера. Зараз актуальні DDR4 і DDR5. Але просто купити плашку на DDR4 і поставити її замість вашої застарілої DDR3 не вийде. Потрібно міняти материнську плату, оскільки материнка підтримує тільки один тип пам’яті.

Немає порту HDMI

HDMI-порт став стандартом для під’єднання моніторів та інших пристроїв до комп’ютера. Якщо ваш комп’ютер не має HDMI-порту, це може бути ознакою його застарівання. Замість HDMI деякі старі моделі комп’ютерів можуть використовувати VGA-порти, які вже застаріли і можуть бути несумісні з сучасним обладнанням.

Старі USB роз’єми

Стандарт USB 2.0 вже застарів і має низьку швидкість передавання даних. Якщо ваш комп’ютер не підтримує USB 3.0 або новіші стандарти, це може уповільнити роботу з під’єднаними пристроями та зовнішніми накопичувачами даних. З плином часу швидкість передавання даних стає дедалі важливішою, і відсутність підтримки сучасних стандартів USB може зробити ваш комп’ютер непридатним для роботи з деякими пристроями.

Застарілий Ethernet-порт

Якщо ваш Ethernet-порт надає максимум 100 мегабіт, то ви не зможете користуватися швидким інтернетом на 500 або 1000 мегабіт. Сучасні комп’ютери зазвичай мають підтримку більш високих швидкостей Ethernet і Wi-Fi, що дає змогу швидше і стабільніше працювати в Мережі.

Чи допоможе SSD?

Заміна механічного жорсткого диска на SSD стала стандартом для підвищення швидкості роботи комп’ютера. Однак, якщо ваш комп’ютер застарів і має обмежені можливості, навіть встановлення SSD може не принести значного поліпшення в продуктивності через обмежені ресурси інших компонентів.

Крім перерахованих ознак, слід також враховувати вимоги конкретних завдань і потреб користувача. Наприклад, для виконання базових завдань в офісних додатках може бути достатньо і вбудованої графіки, але для ігор або роботи з графічними додатками будуть потрібні більш потужні відеокарти. Також варто пам’ятати, що встановлення сучасних компонентів у застарілий комп’ютер може не дати бажаного ефекту через обмеження інших елементів системи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.