Чим небезпечний старий Wi-Fi роутер

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Наявність будинку старого маршрутизатора може спричинити проблеми. З одного боку, наше з’єднання може працювати гірше і ми не зможемо нормально відвідувати сайти в інтернеті. Але ви також повинні пам’ятати, що можуть виникнути серйозні проблеми безпеки. У цій статті ми розповімо про небезпеку, пов’язану з використанням старого маршрутизатора. Огляд основних проблем, які можуть виникнути, якщо ви використовуєте старий пристрій для роботи в Інтернеті.

Проблеми використання старого маршрутизатора будинку

Можна сказати, що маршрутизатор є ключовим елементом підключення до інтернету. Якщо з цим пристроєм виникнуть проблеми, у нас можуть виникнути труднощі під час роботи в інтернеті. Іноді ми використовуємо стару модель, випущену кілька років тому, і це може стати на заваді нашому з’єднанню та причиною неправильної роботи інших пристроїв, підключених до мережі.

Проблеми з безпекою

Перший ризик – це проблеми з безпекою. Старий роутер може мати вразливість та обмеження, що дозволяють проникнути зловмисникам. Можуть існувати невиправлені помилки, які можуть бути використані для того, щоб хтось міг вкрасти пароль та отримати контроль над пристроєм.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Яскравим прикладом є використання шифрування ключів Wi-Fi. Якщо ви використовуєте старий маршрутизатор, який має застаріле шифрування, таке як WEP або WPA, і не сумісний із новітнім шифруванням, зловмисник, який має необхідні знання, може отримати доступ. Пароль Wi-Fi може бути розкритий. Існують методи зламу WPS маршрутизатора, наприклад.

Не можна підключати надто багато пристроїв

Інший ризик полягає в тому, що ви не зможете підключити до маршрутизатора багато пристроїв. Якщо це більш стара модель, вона може мати більше обмежень, і проблеми можуть виникнути, як тільки ви підключите кілька пристроїв. Особливо зараз, коли домашня автоматизація стає все більш поширеною, зазвичай підключається безліч пристроїв. Ви можете зіткнутися з проблемами.

Сучасні маршрутизатори призначені для підтримки більшої кількості підключених пристроїв. Особливо якщо ваш старий маршрутизатор не є дводіапазонним, у вас може виникнути більше проблем у цьому відношенні, і ви виявите, що з’єднання порушується, як тільки ви підключите кілька пристроїв одночасно.

Погана якість з’єднання

Також може статися, що інтернет-з’єднання погане. Старий маршрутизатор може мати обмеження щодо охоплення та швидкості. Ви можете мати труднощі при підключенні до інших пристроїв, що знаходяться на великій відстані від маршрутизатора, або виявити, що швидкість падає, як тільки ви підключаєте кілька пристроїв.

Тому якість з’єднання також може значно покращитись, якщо ви використовуєте новий маршрутизатор. Він матиме покращені характеристики, що істотно змінить ситуацію.

Застарілі протоколи

Слід пам’ятати, що старий маршрутизатор не сумісний із новітніми протоколами. Наприклад, ви не зможете використовувати протокол Wi-Fi 6, а також WPA-3 для захисту паролів. Це призведе до того, що ви отримаєте більш обмежений пристрій, який матиме проблеми і погано працювати.

Перейшовши на сучасніший маршрутизатор, ви зможете скористатися всіма новітніми протоколами і підключати пристрої в найкращих умовах. Ви покращите безпеку, швидкість та покриття. Це дозволить вам без проблем підключати пристрої.

Загалом, як бачите, наявність будинку старого маршрутизатора може мати певні ризики. У вас можуть виникнути проблеми з безпекою, але ви також можете виявити, що продуктивність не найкраща, і ви не зможете працювати в мережі так, як вам хотілося б.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

РЕКЛАМА

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.