Статті

Фхівці назвали 5 головних способів потрапляння вашого номера телефону до шахраїв

Share
Час читання: 2 хв.

Більшість абонентів стикаються з небажаними дзвінками від шахраїв та рекламних відділів різних компаній. Це трапляється навіть з тими, хто ретельно стежить за тим, щоб не ділитися своїми даними, і залишає свої номери тільки в разі потреби. Причина великої кількості дзвінків від шахраїв полягає в тому, що номери можуть бути витоком практично з будь-якого місця.

Витік корпоративних даних

Номери абонентів спочатку можуть бути отримані шляхом злому. Для цього хакери шукають вразливості в базах даних компанії та отримують доступ до списків клієнтів та їхніх номерів. Це частіше трапляється в невеликих організаціях, які не інвестували достатньо коштів і зусиль у безпеку. Однак це також значною мірою залежить від навичок хакера, і витоки даних траплялися і у великих компаніях.

Магазини, в тому числі інтернет-магазини, різноманітні сервіси, клініки, служби доставки та інші підприємства, де клієнти повинні залишати свої номери для зв’язку та ідентифікації, можуть зіткнутися зі зломом.

Продаж клієнтської бази

У багатьох випадках до компрометації номерів причетні самі працівники. Шахраям набагато простіше підкупити співробітників організації, які мають доступ до її клієнтської бази, і передати їм не тільки номери, але й повні імена клієнтів, іноді адреси, останні номери карток та інші дані. Крім того, купуючи номери безпосередньо у співробітників компанії, шахраї можуть своєчасно поповнювати свою базу даних новими потенційними жертвами.

Передача номерів банками та операторами

Згідно зі скаргами абонентів, викрадення номерів може відбуватися і в компаніях, які повинні особливо ретельно ставитися до захисту даних клієнтів. Наприклад, деякі люди почали отримувати дзвінки від спамерів, як тільки їм видали SIM-карту або банківську картку. Причина може критися в умовах договору між клієнтом і компанією. Багато організацій залишають за собою право передавати дані клієнтів третім особам, тобто партнерам. Це можуть бути різні рекламодавці, які починають атакувати абонентів спамом і рекламою, пропонуючи підписатися на їхні послуги або купити їхні товари.

Оголошення про продаж товарів або пошук роботи.

Шахраї часто звертаються до відкритих ресурсів, де користувачі виставляють свої номери телефонів для зв’язку. Це і мобільні додатки, і дошки оголошень про вакансії, і рекламні платформи для продажу або надання послуг. Для пошуку телефонних номерів шахраї зазвичай використовують автоматизовані програми або ботів. Вони сканують загальнодоступні оголошення і вибирають з них потрібну інформацію: ім’я, вік, номер телефону, адресу тощо.

Більш небезпечними є веб-сайти, на яких шахраї можуть знайти повні персональні профілі. Жертви схильні більше довіряти шахраям, якщо знають їхні особисті дані. Це полегшує злочинцям завдання видавати себе за співробітників поліції або інших державних органів.

Дані з веб-сайтів, форумів та онлайн-ресурсів

Шахраї також можуть зламувати дані з різних веб-сайтів. Їх особливо цікавлять ресурси, які вимагають ввести номер телефону для реєстрації облікового запису. Такі сайти зламують частіше, ніж сайти великих компаній. Якщо під час реєстрації ви можете вказати адресу електронної пошти замість номера телефону, рекомендуємо скористатися цим варіантом.

Таким чином шахраї отримують номери абонентів різними непередбачуваними способами. Як наслідок, навряд чи можна повністю виключити небажані дзвінки, але можна вжити запобіжних заходів:

  • Скористатися віртуальним асистентом, який сам відповідає на виклики, записує їх і відправляє абоненту.
  • Встановити мобільний визначник, який одразу показуватиме, чи небезпечний номер.
Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Valve розробляє Half-Life 3 із революційними механіками руйнування

    Чутки про розробку Half-Life 3, відомої під кодовою назвою Half-Life X, знову заповнили інтернет. Тайлер…

    24.11.2024

    Microsoft розробляє браузер для геймерів, який працює поверх гри

    Компанія Microsoft оголосила про початок тестування Edge Game Assist - нового внутрішньоігрового оверлея на базі…

    24.11.2024

    Камера iPhone 17 Air не стане великим кроком уперед

    Уся справа в ультратонких розмірах смартфона, повідомляє корейський портал The Elec. Що ще відомо Йдеться…

    24.11.2024

    Захід занепокоєний майбутнім Google через розвиток ШІ

    ШІ широко розглядається як переломний момент у пошуку інформації, і дехто стверджує, що він може…

    24.11.2024

    Штучний інтелект має потенціал знищити корупцію на планеті

    Антон Войченко, представник галузі ШІ, у своїй нещодавній статті для HackerNoon стверджує, що штучний інтелект…

    24.11.2024

    7 маловідомих функцій Telegram, які полегшать ваше користування месенджером

    Телеграм давно став одним із основних месенджерів в Україні, та й не тільки. Він потихеньку…

    24.11.2024