Придбання якісної гарнітури – непросте завдання, особливо якщо існують жорсткі обмеження в плані бюджету. Розповімо, на які параметри бездротових навушників слід звернути увагу і як вибрати бездротові навушники, які ідеально вам підійдуть.
Bluetooth
Бездротові навушники сполучаються з мобільним пристроєм по каналу Bluetooth. При цьому, що новіша версія Bluetooth, то менше витрачається батарея. Нині остання версія має маркування 5.3, а тому оптимально, щоб її підтримувала і гарнітура, і пристрій, що передає сигнал.
Аудіокодеки
Кодеки забезпечують декодування і кодування аудіоданих, що впливає на швидкість і якість передавання даних бездротовим каналом. Для того, щоб аудіокодек функціонував коректно, необхідно щоб його підтримували обидва пристрої.
Основними аудіокодеками сьогодні є: SBC, AAC, aptX, aptX HD, LDAC, LC3. При цьому гарнітура, яка підтримує останні три з них, здатна забезпечити найвищу якість звучання.
Формфактор
Усі навушники умовно ділять на зовнішні та внутрішні. Останні вставляються безпосередньо у вушну раковину, тоді як зовнішні мають класичну конструкцію, що передбачає розміщення на голові.
Гарнітура внутрішнього типу не може похвалитися високою якістю звуку через свої компактні розміри. Однак це оптимальне рішення для використання в русі, тоді як зовнішня гарнітура більше підходить для прослуховування тієї самої музики в статичному положенні, наприклад, удома або на робочому місці.
Шумозаглушення та звукоізоляція
Шум ззовні здатний істотно зіпсувати ефект від роботи гарнітури. Щоб мінімізувати таку ймовірність, рекомендується купувати навушники, які мають якісну звукоізоляцію або ж більш просунуті моделі, забезпечені системою ANC – активного шумопоглинання, що блокує зовнішні шуми.
Зарядка й автономність
Час автономної роботи навушників є одним з найважливіших аспектів вибору гарнітури, а він залежить від ємності штатної батареї. Крім того, для багатьох важливий тип зарядного пристрою, використовуваного для відновлення заряду АКБ гарнітури, а також час повного відновлення заряду.
Динаміки та мікрофон
Динаміки є основним елементом гарнітури. Під час вибору навушників варто перевірити їхню чутливість/гучність, частотний діапазон та імпеданс/опір, параметри яких оптимальні, якщо вони перебувають у діапазонах: до 95 дБ, 20-20000 Гц і 16-32 Ом, відповідно.
Наявність у бездротових навушниках вбудованого мікрофона може бути дуже корисною і зручною. При цьому слід звертати увагу як на розташування мікрофона, так і на його якість.
Сподіваємося, тепер ви розберетеся, які бездротові навушники вам підійдуть.