Статті

Чому екран смартфона не можна протирати спиртовими та паперовими серветками

Share
Час читання: < 1 хв.

Звичайно, чистий і блискучий смартфон набагато приємніше брати до рук. Але в гонитві за чистотою гаджету можна нашкодити – розповідаємо, як це виходить і що робити, щоб цього уникнути.

У господарських магазинах сьогодні можна купити вологі серветки для різних цілей: очищення шкіряних виробів, догляду за салоном автомобіля і просто очищаючі для рук. А в магазинах електроніки – серветки для екранів. Чи є між ними різниця? Чи можна протирати, скажімо, дисплей смартфона звичайними антибактеріальними серветками?

Загалом нічого страшного не станеться. Але є один нюанс: на екрани смартфонів зазвичай наносять олеофобне покриття. Воно дуже тонке, боїться як механічної дії, так і агресивних хімічних речовин.

Тому для протирання екранів не рекомендують використовувати такі матеріали:

Спиртові серветки. Спирт відмінно видаляє забруднення та відбитки пальців, але може завдати шкоди олеофобному покриттю. А також потрапити в отвори для мікрофонів та динаміків.

Паперові рушники. Щоб стерти відбиток пальця сухим паперовим рушником, доводиться тиснути на нього дуже сильно. Папір – сам собою жорсткий матеріал, тому при регулярному використанні може зіпсувати покриття екрану. Крім того, після неї на поверхні залишаються волокна.

Вологі ганчірки. Знов-таки при протирці передньої поверхні волога може потрапити до отворів корпусу. До того ж після звичайної води залишаються розлучення, тож це взагалі сумнівний спосіб очищення.

Що краще використовувати для чищення екранів?

Звісно, ​​насамперед – спеціалізовані засоби для догляду. Вони виконані на нетканій основі (не залишають волокон), просочені безпечним для покриттів складом. Якщо таких немає під рукою, можна обійтися серветкою з мікрофібри. Вона м’яка, також не залишає волокон. Для видалення старих забруднень (наприклад, якщо брали смартфон брудними руками), капніть на таку серветку трохи води. Зазвичай все виходить.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024

    В Україні зросла кількість злочинів за участю популярних додатків

    За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…

    14.11.2024

    Стало відомо, коли представлять смартфони Samsung Galaxy S25

    Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…

    14.11.2024

    В OpenAI запропонували владі США та їхнім союзникам об’єднатися для протистояння Китаю у сфері ШІ

    Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…

    14.11.2024