Названо 7 ознак того, що ваш смартфон застарів

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

У житті кожного користувача неминуче настає момент, коли покупка нового смартфона замість старого — не забаганка, а необхідність. Коли настає такий момент і за якими ознаками можна зрозуміти, що настав час замінити поточний пристрій на «свіжішу» модель, розповімо в нашій новій статті.

Мало місця для зберігання

Одна з головних ознак того, що ваш смартфон застарів, – це зменшення обсягу вільного простору. Якщо ви більше часу витрачаєте на видалення різних фото, відео, додатків і файлів, щоб звільнити хоча б кілька сотень мегабайт для стабільної роботи, замість того, щоб використовувати смартфон за призначенням – це перший дзвінок про те, що час задуматися про покупку нового пристрою. Постійна необхідність очищати кеш, видаляти програми та приймати важке рішення про те, які знімки зберегти, а які нещадно може затьмарити ваше життя.

Навіть якщо є можливість використання карт пам’яті (якщо ваш смартфон їх підтримує), проблема обмеженого простору для зберігання даних залишається. Особливо це актуально для смартфонів з мінімальним обсягом накопичувача, наприклад, 16 або 32 Гбайт. Для багатьох користувачів навіть 64 або 128 Гбайт може бути вкрай мало з простої причини, що всі смартфони старіють і з роками накопичують все більше даних.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Швидкий розряд акумулятора

Ще одна Ахіллесова п’ята старих смартфонів – це їхній акумулятор, який у міру зносу втрачає свою ємність і, як наслідок, швидше розряджається. В результаті колись надійний смартфон, який міг пропрацювати на одному заряді цілий день, тепер ледве протримається без зарядки та півдня. Це призводить до того, що постійно необхідно мати поблизу розетку або зовнішній акумулятор.

І хоча заміна акумулятора на новий може стати потенційним вирішенням проблеми, це залежить від вартості ремонту і вартості вашого смартфона. Якщо вартість заміни акумулятора перевищує поточну ринкову вартість смартфона, це явна ознака того, що настав час подумати про інвестування в новий сучасніший пристрій.

Зниження продуктивності

Згодом смартфони починають працювати повільніше через безліч факторів. Так, користувачі можуть вжити ряд заходів для оптимізації продуктивності, наприклад, регулярно очищати кеш і закривати фонові програми, але все є межа. І якщо смартфони середнього класу та флагманські моделі старіють зараз досить повільно, то у бюджетних пристроїв згодом спостерігається помітне зниження швидкості роботи.

І якщо незважаючи на всі спроби вирішити проблеми з продуктивністю, ви витрачаєте більше часу на очікування, поки ваш смартфон завантажить ту чи іншу програму, ніж безпосередньо на взаємодію з ним, то це явна нагода задуматися про купівлю більш сучасного пристрою, що відповідає нинішнім стандартам продуктивності.

Перегрів

Ще один симптом старіння смартфона – це постійний перегрів. Коли смартфон працює інтенсивніше, ніж він розрахований, він має властивість перегріватися навіть при виконанні простих завдань. Постійне перегрівання не тільки створює дискомфорт для користувача, але й негативно впливає на стан акумулятора.

Тепло, що виділяється за межі корпусу, вказує на те, що або смартфон виходить за рамки своїх можливостей для нормального використання, або він не здатний задовольнити вимоги до продуктивності сучасних додатків. Виявлення цього симптому служить чітким сигналом про те, що ваш смартфон не відповідає сучасним вимогам і настав час для вивчення ринку в пошуках більш ефективної моделі.

Фізичні ушкодження

Ще одна явна ознака, що ваш смартфон настав час відправити на звалище, – це фізичні пошкодження, будь то покритий тріщинами екран, розбитий корпус, непрацюючі фізичні кнопки або порт для зарядки. Все це безпомилковий індикатор зносу.

І хоча ремонт пошкодженого смартфона в багатьох випадках можливий, вирішальне значення набуває аналізу витрат. У багатьох випадках вартість ремонту значного пошкодження може перевищити поточну вартість смартфона. Тому ми вважаємо, що потрібно приймати прагматичне рішення про ремонт або заміну смартфона з огляду на його довгострокову життєздатність та функціональність.

Проблеми із сумісністю додатків

У світі мобільної електроніки, що постійно розвивається, старі смартфони можуть зіткнутися з проблемами сумісності з останніми оновленнями програмного забезпечення. Користувачі можуть виявити, що деякі програми більше не працюють на їх застарілих пристроях. Це явний показник того, що апаратне та програмне забезпечення телефону більше не відповідає стандартам.

Відсутність сумісності може обмежити доступ користувача до важливих програм, що в результаті призведе до погіршення досвіду користувача. Таке поступове старіння є очевидною ознакою того, що термін служби смартфона добігає кінця і це має спонукати власника розглянути можливість переходу на більш сучасний пристрій.

Труднощі з пошуком аксесуарів

Проблеми з покупкою сумісних аксесуарів, наприклад, чохлів або захисних плівок – ще одна ознака того, що ваш смартфон настав час міняти на новий. Магазини регулярно прибирають із продажу аксесуари для старих моделей пристроїв і хоча нестача аксесуарів сама по собі не може бути єдиною причиною оновлення, вона є тонким натяком на те, що ваш смартфон застаріває.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.