Чому смартфон дуже швидко розряджається

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

У середньому акумулятори смартфонів працюють близько доби до повної розрядки. Цього часу зазвичай буває достатньо для комфортного використання пристрою весь день. Однак іноді виникає ситуація, коли ще не вечір, а гаджет уже видає повідомлення про низький заряд і просить підключитися до розетки.

Якщо це відбувається надто часто останнім часом, ми розповімо, чому телефон швидко розряджається і як можна продовжити термін служби батареї хоча б на кілька годин.

Причини, чому телефон швидко розряджається

Якщо смартфон став швидко розряджатися незабаром після того, як ви вимкнули його від зарядного пристрою, не поспішайте викидати його і бігти в магазин за новим. У більшості випадків проблеми з батареєю можна вирішити простіше і з меншими витратами.

ПРОДОВЖЕННЯ ПІСЛЯ РЕКЛАМИ

Існує кілька основних причин, чому ваш телефон швидко розряджається, і способи продовжити термін служби батареї хоча б на кілька годин:

 1. Старий акумулятор: Основна причина швидкого розрядження телефону – зношена батарея. Батареї літій-іонних акумуляторів зазвичай виходять з ладу найшвидше. Після приблизно 700-800 циклів розрядки-зарядки їхня ефективність і ємність знижуються на 20-25%. Рішення проблеми – заміна акумулятора в сервісному центрі. Це може бути дешевшим варіантом, ніж купівля нового пристрою.
 2. Енергоємні додатки: Перевірте, які додатки споживають найбільше енергії. Обмежте використання додатків, які сильно витрачають заряд батареї.
 3. Частота оновлення екрана, яскравість і роздільна здатність: Встановіть оптимальну яскравість і частоту оновлення екрана. Висока яскравість і роздільна здатність екрана можуть значно зменшити час роботи батареї.
 4. Фонові додатки: Вимкніть фонові додатки, які споживають ресурси батареї.
 5. Велика кількість сповіщень від додатків: Обмежте кількість сповіщень від додатків.
 6. Увімкнені мобільний інтернет, Wi-Fi, GPS, Bluetooth: Вимкніть мобільний інтернет, Wi-Fi, GPS і Bluetooth, коли вони не потрібні, щоб зменшити споживання енергії.

Як уберегти батарею смартфона від швидкої розрядки

Ми розглянули основні причини швидкого розряду акумулятора на телефоні та запропонували наступні рішення:

 • Замініть акумулятор, якщо він працює понад три роки.
 • Обмежте використання енергоємних програм.
 • Виставте адаптивний режим яскравості та частоти оновлення екрана.
 • Вимкніть зайві фонові програми.
 • Заблокуйте спливаючі повідомлення.
 • Вимкніть додаткові служби зв’язку, коли вони не потрібні.

Також є інші способи, які допоможуть продовжити термін служби акумулятора:

 • Намагайтеся не розряджати акумулятор нижче 20% і не заряджати його понад 80-90%.
 • Забезпечте кімнатну температуру для вашого смартфона, уникайте перегріву та переохолодження.
 • Використовуйте оригінальний або сумісний зарядний пристрій, враховуючи його параметри, такі як вольтаж, ампераж та потужність.

Ці прості дії допоможуть зберегти працездатність акумулятора хоч би в межах гарантійного терміну від виробника.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.