Статті

Для чого потрібна вкладка інкогніто і кілька браузерів на одному пристрої

Share
Час читання: 2 хв.

Мало хто з користувачів взагалі знає, що є вкладка «Інкогніто» у браузері. Також вона може називатися “приватний доступ”. Створити таку вкладку можна практично у будь-якому сучасному браузері у відповідному меню. Для всіх оглядачів інструкцію не створиш, але зазвичай це робиться дуже просто. У яких випадках потрібно скористатися цією опцією браузера? Давайте розберемося, а я чекаю від вас лайк та передплату.

Вхід до іншого облікового запису

Наприклад, у вас дві пошти на Google – основна та запасна. Основна завжди у вашому браузері, але потреба змушує користуватися рідко другою. Так, можна додати кілька акаунтів (це не всі сайти підтримують), і перемикатися між ними, але іноді простіше відкрити вкладку інкогніто. У цьому режимі браузер не пам’ятає і відкриває чисту сесію. Зручно, коли потрібно заходити в кілька облікових записів одночасно.

Чужий пристрій

У випадку, якщо вам потрібен браузер для роботи з особистими даними або будь-якою іншою конфіденційною інформацією, використовуйте приватний режим. У цьому режимі браузер не зберігає історію та дані, які ви вводите у форми. Також цей режим більш захищений від інших програм. Наприклад, в режимі інкогніто не працюють розширення браузера, які в теорії можуть займатися крадіжкою інформації.

Вам не хочеться зберігати історію у браузері

Унікальність приватного режиму у тому, що не зберігає історію. Це може бути корисним, якщо комп’ютером користуєтеся не тільки ви, а вам потрібно відкрити якийсь спірний контент, який може викликати питання в інших людей. Так, можна видалити елементи з історії звичайного браузера, але набагато простіше це зробити через режим інкогніто.

Режим інкогніто може бути швидшим

Чим основні вкладки браузера. Причина в тому, що в режимі «Інкогніто» браузер не працює з кешем і розширеннями. А що менше даних обробляє, то швидше відкриваються сторінки. Також він не записує жодних даних на диск — отже, швидкість роботи може бути вищою.

Є проблеми із відкриттям сайтів

Інколи буває, що сайт коректно відкривається тільки у вкладці «Інкогніто». Це може бути викликано неправильно налаштованою геолокацією чи помилкою кешу. Так, кеш звичайно можна скинути, але не завжди це допомагає, а ось режим інкогніто іноді відображає той ресурс, який не відображається у звичайному браузері.

А що з більш ніж одним браузером на одному пристрої? А це також зручно. Деякі браузери працюють швидше на тих чи інших сайтах, також за допомогою браузера можна вирішувати проблеми, які вже вказані вище. Наприклад, ви працюєте з великою кількістю облікових записів – зручно їх рознести по різних браузерах.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Новий дизайн камери iPhone 17 розчарує всіх

    Інсайдери вже неодноразово ділилися інформацією про можливий редизайн камерного блоку в майбутніх моделях iPhone 17…

    18.02.2025

    DJI презентувала нові стабілізатори Osmo Mobile 7

    Китайський виробник DJI анонсував нову серію стабілізаторів, яка включає дві моделі: базову OM 7 та…

    18.02.2025

    Злиті рендери Samsung Galaxy A36 розкрили нові кольори

    Очікується, що незабаром Samsung представить Galaxy A36, і з’явились витоки рендерів нової моделі. Нещодавно в…

    18.02.2025

    Рендери розкрили дизайн Apple iPhone 17 Air та 17 Pro

    Пам’ятаєте недавні чутки про iPhone 17 Pro з камерою у вигляді козирка? Виявилося, що це…

    18.02.2025

    Дослідження показало, наскільки люди готові довіряти штучному інтелекту

    Штучний інтелект став частиною повсякденного життя, допомагаючи у виборі фільмів чи музики. Проте чи можна…

    18.02.2025

    ЄС посилить контроль над WhatsApp через його надмірну популярність

    WhatsApp, що належить Meta, перетнув важливий користувацький поріг, який зобов’язує його дотримуватися жорсткіших правил згідно…

    18.02.2025