Як не помилитися під час вибору SD-картки

Реклама

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 3 хв.

Карти Secure Digital (SD) використовуються в цифрових фотоапаратах, плеєрах, смартфонах, планшетах і навіть у ноутбуках є відповідний порт. Однак для різних пристроїв потрібні різні типи карток SD.

Класи швидкості

SD-карти працюють із різною швидкістю. Для деяких завдань це критично. Наприклад, професійному фотографу, який використовує дзеркальну камеру і зберігає знімки у форматі RAW з високою роздільною здатністю, знадобиться найшвидша картка SD. Це дозволить камері зберігати кадри максимально швидко.

Реклама

Якщо ви просто фотографуєте гарний захід сонця на звичайний цифровий фотоапарат або використовуєте SD-карту для зберігання мультимедійних файлів на смартфоні, швидкість не така важлива.

Виробники використовують класи швидкості для вимірювання швидкості SD-карти.

Існує чотири різні класи швидкості: 10 (швидкість читання/запису 10 МБ/с), 6 (6 МБ/с), 4 (4 МБ/с) та 2 (2 МБ/с). Клас 10 є найшвидшим і підходить для запису відео у форматі Full HD і послідовного запису у форматі HD. Клас 2 – найповільніший, підходить для запису відео стандартної чіткості. Обидва класи 4 і 6 вважаються придатними запису відео високої чіткості.

Також існує два класи надвисокої швидкості (UHS): 1 (швидкість читання/запису 10 МБ/с) та 3 (30 МБ/с). Ці маркери в основному призначені для пристроїв, призначених для професійного використання, але ви знайдете їх на більшості сучасних карток SD.

І, зрештою, є класи швидкості відео. Ці класи включають V90 (що підтримує запис відео до 8K), V60 (запис 4K), V30 (відео HD/Full HD), а також V10 та V6 (стандартне відео).

SD-карта класу 4 або 6 для звичайного використання у цифровій камері, смартфоні або планшеті. Карти класу 10 ідеально підходять для зйомки відео високої роздільної здатності або фотографій у форматі RAW. Карти класу 2 повільні для сучасної, тому краще не використовувати їх. Врешті-решт навіть дешевий смартфон сьогодні може записувати HD-відео.

Клас швидкості SD-карти вказаний на самій SD-карті – просто знайдіть відповідне позначення. Ви також побачите клас швидкості в каталозі інтернет-магазину або на упаковці картки при покупці. Наприклад, на фотографії нижче SD-карта має позначки для класу швидкості 10, класу швидкості UHS 1 та класу швидкості відео 30.

Фізичний розмір (SD, MiniSD та microSD)

SD-карти бувають різних розмірів – стандартні карти SD, карти miniSD та карти microSD.

Стандартні SD-карти найбільші. Їх розміри 32x24x2, 1 мм, а вага близько двох грам.

Карти miniSD менші за стандартні картки SD: їх розміри 21,5x20x1,4 мм і вага близько 0,8 грама. Сьогодні це найменш поширений розмір. Карти miniSD були розроблені для мобільних телефонів, але коли ми маємо microSD, карти miniSD втратили популярність.

Карти microSD – це найменші SD-карти розміром 15x11x1 мм і вагою всього 0,25 г. Ці картки використовуються в більшості мобільних телефонів, смартфонів, планшетах і навіть дронах , що підтримують SD-карти.

Вибір розміру залежить від того, що підходить до пристрою. SD-картки підходять лише до відповідних слотів. Карту microSD не можна вставити у стандартний слот для карток SD. Втім, ця проблема вирішується придбанням дешевого адаптера.

Ємність

Карти стандартної ємності SD (SDSC) мають розмір від 1 Мб до 2 Гб. Стандарт SD високої ємності (SDHC) був створений пізніше і допускає використання карток розміром від 2 до 32 ГБ. Ще новий стандарт — SD Extended Ємність (SDXC), який дозволяє використовувати карти розміром від 32 Гб до 2 Тб.

При покупці SD-карти вам необхідно вибрати той клас швидкості, розмір та ємність, який відповідає вашим потребам. Обов’язково перевірте, що ваш пристрій підтримує, і подумайте, яка швидкість і ємність вам дійсно потрібні.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ