Статті

Ніколи не брати слухавку з незнайомих номерів: за та проти

Share
Час читання: 2 хв.

Проблема масових дзвінків від шахраїв та спамерів розділила абонентів на два табори  тих, хто воліє ігнорувати дзвінки і тих, хто відповідає на всі вхідні дзвінки. І хоча в першому випадку людей набагато більше, така тактика має свої плюси і мінуси.

Плюси

Почнемо з очевидних переваг, через які більшість абонентів і вирішує ігнорувати чи скидати дзвінки з невідомих номерів.

Вдається уникнути дзвінків шахраїв

Незважаючи на те, що більшість схем шахраїв вже давно відомі та опубліковані в інтернеті, люди продовжують траплятися на хитрощі зловмисників. Причина полягає в методах соціальної інженерії: шахраї залякують абонентів, вселяють страх втратити гроші та заощадження, загрожують, поспішають і тиснуть авторитетом звань співробітників, від імені яких дзвонять. Нерідко навіть ті люди, яким відомі подібні схеми, втрачають самовладання, панікують та приймають поспішні рішення, про які шкодують надалі. Якщо ж ігнорувати дзвінки з невідомих номерів, можна уникнути перевірки своїх нервів і не дати шахраям шансу обдурити себе.

Економія часу

Навіть якщо дзвінок із невідомого номера виявляється безпечним (наприклад, дзвонять спамери з пропозиціями товарів чи послуг), абоненту доведеться витрачати час, щоб вислухати його хоча б частково та зрозуміти, що його це не цікавить. Якщо ж трубку не брати, то й витрачати час на набридливих рекламників чи роботів не доведеться.

Спокійний відпочинок

Для телефонних шахраїв та спамерів немає різниці, у скільки дзвонити. Оскільки дзвінки нерідко надходять з інших регіонів, а, відповідно, і з інших часових поясів, то турбувати можуть і після роботи, і у вихідні. Багато абонентів просто вимикають звук або блокують усі дзвінки з незнайомих номерів, щоб небажані виклики не заважали їм займатися домашніми справами та відпочивати у вільний час.

Мінуси

Незважаючи на те, що ігнорування викликів з незнайомих номерів дозволяє повністю уникати небажаних дзвінків, це рішення має й низку мінусів.

Можна пропустити дзвінок по роботі

Абоненти, чия робоча діяльність пов’язана з дзвінками, ризикують пропустити важливий виклик, якщо ігноруватимуть дзвінки від невідомих контактів. Телефонувати можуть потенційні клієнти чи замовники, а заздалегідь дізнатися, хто саме дзвонить, можна лише за допомогою спеціальних програм чи ручного пошуку за номером. Якщо на смартфоні не встановлений визначник, а на самостійний «пробив» немає часу, абоненту доведеться завжди брати слухавку, щоби не пропустити дзвінок по роботі.

Можна пропустити інші важливі дзвінки

Вхідні виклики не завжди мають небажаний характер, а дзвонити можуть і у справі. З незнайомих номерів здійснюють виклики кур’єри, покупці по оголошеннях або співробітники клінік, де абонент може бути призначений прийом. Легко пропустити дзвінок і від знайомої людини, яка просто змінила номер телефону.

Чи варто брати слухавку із невідомих номерів?

Незважаючи на наявність мінусів, більшість абонентів схиляється до того, що брати слухавку з невідомих номерів не варто. Більше того, відповіді на виклики шахраїв та спамерів лише погіршують ситуацію — якщо зловмисники знають, що номер активний, то й далі продовжують на нього дзвонити, але вже з інших номерів.

Мінімізувати недоліки такого варіанта можна й такими способами:

  • Встановити на смартфон мобільний визначник, який заздалегідь показуватиме, хто дзвонить. Це відсіє більшу частину небажаних викликів шахраїв та спамерів, на яких вже залишили скарги інші абоненти. Ми рекомендуємо безкоштовний NumBuster .
  • Якщо така можливість, вказувати альтернативний спосіб зв’язку. Наприклад, на великих платформах з оголошеннями можна заборонити дзвінки та залишити лише надсилання повідомлень у чаті сервісу.
Скарбик Павло

Закінчив Тернопільський національний технічний університет, почав писати про IT у 2015 році. Люблю розповідати про iPhone і Mac, автомобілі, їжу, гаджети розумного будинку і роблю огляди. Також захоплююся спортом а саме баскетболом і активним відпочинком на свіжому повітрі. Головний редактор iTechua.com.

Опублікував
Скарбик Павло
  • Останні записи

    Представлено Redmi Band 3: старт продажів 29 жовтня

    Xiaomi готується до великої події 29 жовтня 2024 року, коли компанія покаже низку нових продуктів,…

    29.10.2024

    Які моделі iPhone підтримують ШІ-ластик в iOS 18.1 і як його ввімкнути

    Нова функція дозволяє видаляти об'єкти з фотографіями за допомогою штучного інтелекту. Розповідаємо, як її включити…

    29.10.2024

    Експерт поділився порадами, як захистити роутер від злому

    Експерт розповів, як ефективно захистити роутер від потенційного злому та забезпечити безпеку домашньої мережі. За…

    29.10.2024

    Apple відстає від конкурентів у розвитку штучного інтелекту

    Згідно з даними внутрішнього аналізу Apple, компанія нині значно відстає у розвитку штучного інтелекту порівняно…

    29.10.2024

    Розкрито повні характеристики і ціну iPhone SE 4 перед запуском

    У пості на платформі соціальних мереж X Jukanlosreve поділився повним викладом того, чого чекати, коли…

    29.10.2024

    Apple Intelligence додасть нові мови навесні 2025 року

    В даний час Apple Intelligence працює тільки з американською англійською мовою, але на початку другого…

    29.10.2024