Статті

Чому важливо стежити за нагріванням смартфона

Share
Час читання: 3 хв.

Смартфони оснащені потужними процесорами і великими акумуляторами, які виділяють тепло під час роботи. Так, це нормально, і всередині кожного пристрою є безпечна температура, яку потрібно підтримувати, але ця температура не повинна перевищувати допустиму норму. Тому розробники додають різні системи охолодження, сталеві листи – це потрібно, щоб відвести зайве тепло. А крім того, в хід йде програмне забезпечення з алгоритмами, які автоматично гальмують роботу девайса, якщо температура всередині вища за норму.

Через перегрів смартфон може втратити частину своєї продуктивності. Тоді він уже не буде таким потужним і швидким, як був, і термін служби значно скоротиться. А ще може роздутися батарея, і це, своєю чергою, може призвести до повного пошкодження пристрою аж до загоряння, короткого замикання або вибуху.

Чому важливо стежити за нагріванням смартфона

Термін служби смартфона. Від перегріву запчастини швидше зношуються, це скорочує термін служби пристрою.

Продуктивність. Перегрів може зменшити продуктивність – скоротиться швидкість і час відгуку смартфона.

Захист даних. Від перегріву смартфона дані, що зберігаються в ньому, можуть пошкодитися. Або ж можна зовсім втратити до них доступ, якщо від постійно високої температури смартфон перестане працювати.

Збої в роботі. При перегріванні велика ймовірність збоїв, несподіваних відключень пристрою. Якщо вчасно усунути неполадки, пов’язані з перегрівом, можна уникнути цих проблем.

Причини перегріву смартфона

Часте використання. Ігри, перегляд відео, серфінг в інтернеті, безліч енерговитратних додатків – усе це може призвести до перегріву.

Багато одночасних завдань. Смартфон перевантажується і починає грітися, коли він змушений підтримувати роботу одразу в декількох додатках.

Фонові додатки. Вище йшлося про активні додатки, але є фонові процеси, які відбуваються без відома користувача. У такому разі, якщо таких процесів багато, смартфон схильний до перегріву.

Несправні додатки. Мова про ті додатки, які не оптимізовані або погано оптимізовані під смартфон і працюють неправильно. Вони споживають багато енергії, і від цього відбувається перегрів.

Помилки в програмному забезпеченні. Особливо це актуально, коли на смартфон прилітає нова прошивка. Не всі процеси відразу ж працюють коректно, від чого апарат витрачає більше енергії та нагрівається.

Зарядка. Можуть виникнути проблеми, якщо кабель або блок живлення неоригінальні. Так само перегрів може статися від швидкої або бездротової зарядки.

Зовнішній вплив. Прямі сонячні промені можуть сильно нагріти апарат.

Як запобігти перегріванню смартфона

Уникайте зовнішнього впливу.

Перше – смартфон потрібно захистити від прямих сонячних променів, а так само уважно до нього ставитися в місцях, де може бути підвищена температура. Наприклад, у зачиненій машині, на підвіконні в спекотну погоду, в теплиці тощо. Краще залишати смартфон у прохолодному місці в тіні.

Зніміть чохол.

Чохол, якщо він не має спеціальних вентиляційних отворів, може перешкодити відведенню тепла та охолодженню смартфона. І навіть якщо такі отвори є – чохол все одно гальмує процес, тому якщо смартфон сильно нагрівся, краще його зняти.

Проведіть ревізію додатків.

Перевірте, чи є на смартфоні важкі додатки, які з’їдають багато ресурсу і змушують апарат грітися. Це можуть бути 3D-ігри, фото- і відеоредактори, різні ігрові режими. Так само перегріву може сприяти довга робота камери. Особливо якщо активовані якісь художні ефекти. Намагайтеся мінімізувати використання енерговитратних додатків.

Вимкніть непотрібні функції.

До таких належить GPS, Bluetooth, NFC. Самі по собі ці функції не дають багато тепла, але вкупі з іншими процесами можуть вплинути на рівень нагріву.

Використовуйте швидку або бездротову зарядку акуратно.

Якщо смартфон і так гарячий, не варто одразу ж ставити його на зарядку, тим паче, швидку або бездротову. Вони ще більше розігріють апарат. Краще дочекатися, поки пристрій охолоне.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Apple активно працює над власною лінійкою складних гаджетів

    Відомий технологічний гігант Apple планує кардинально змінити ринок мобільних і комп'ютерних пристроїв за допомогою своєї…

    17.12.2024

    Redmi Turbo 4 отримав дизайн, схожий на iPhone 16 і Galaxy S24

    У мережі з'явився перший рендер довгоочікуваного Turbo-смартфона REDMI наступного покоління. Що ще відомо Прем'єра REDMI…

    17.12.2024

    Стало відомо, коли відбудеться презентація Samsung Galaxy Unpacked 2025

    Відомий інсайдер під ніком Sondesix розкрив в X (раніше Twitter) точну дату проведення масштабної презентації…

    17.12.2024

    Фахівці визнали iPhone 16 Pro Max найкращим iPhone у 2024 році

    iPhone 16 Pro Max заслужено називають найбільшим і найдовговічнішим iPhone за всю історію бренду. Крім…

    17.12.2024

    Xiaomi випустила ручку-перекладач з розпізнаванням тексту для професіоналів

    Черговою новинкою Xiaomi став кишеньковий перекладач Mijia Dictionary Pen C1 у формі ручки для письма.…

    17.12.2024

    Ілон Маск: Tesla зосередиться на роботах Optimus, а не на автомобілях

    На нещодавній нараді з головою ради директорів TSMC СіСі Веєм Ілон Маск озвучив свої амбітні…

    17.12.2024