Зловмисники можуть різко втратити інтерес до жертви, якщо скористатися однією з перевірених хитрощів. Розповімо, як відлякати телефонних шахраїв і припинити небажані дзвінки на свій номер.
Телефонні шахраї зможуть успішно обдурити жертву тільки, якщо залякають її. Коли абонент зберігає самовладання і тверезо оцінює обстановку, зловмисники втрачають над ним контроль. Один зі способів налякати шахраїв – повідомити їм про те, що збираєтеся зателефонувати в банк або іншу структуру, від імені якої дзвонять, і перевірити, чи справді в їхньому штаті є співробітник із таким прізвищем і посадою. Після цього зловмисники найчастіше вішають слухавку, бо розуміють, що жертву їм залякати не вдасться.
Боротися з телефонними шахраями можна їхніми ж методами. Якщо небажані дзвінки почали надходити масово, а слухавку брати доводиться, щоб не пропустити важливий виклик, можна придумати підставну особу. Для цього достатньо вигадати прізвище і звання – такий спосіб уже випробували деякі абоненти. Суворий голос у сукупності з погрозою знайти шахраїв від імені співробітника правоохоронних органів у більшості випадків лякають шахраїв, і ті припиняють дзвінки.
Головна мета шахраїв – вкрасти гроші жертви, але зробити це не вийде, якщо в абонента грошей немає. У розмові зі зловмисниками достатньо сказати, що рахунок банківської картки, про яку йдеться, порожній. Після цього телефонні шахраї одразу втрачають до жертви інтерес і завершують дзвінок.
Шахраї бояться людей, які не йдуть у них на поводу, а намагаються вникнути в суть справи. Якщо ставити їм зустрічні запитання, навіть ті, які мало стосуються обговорюваної ситуації, зловмисники з великою ймовірністю не стануть продовжувати розмову і повісять слухавку.
Зловмисників лякають люди, які знайомі із законами краще, ніж вони. Для успіху цієї схеми необов’язково дійсно їх знати – можна скористатися тими самими методами соціальної інженерії, що й шахраї. Якщо говорити впевнено і згадати, що абонент працює юристом або в суді, зловмисники швидко вішають слухавку і більше не телефонують на цей номер.
Хороший спосіб відлякати шахраїв і вивести їх на чисту воду полягає в такому: абонент повідомляє, що наразі не може розмовляти, але дуже зацікавлений у розмові. Далі він запитує, як можна повторно зв’язатися з тими, хто телефонував. У більшості випадків шахраїв це питання ставить у глухий кут, і вони закінчують розмову. Якщо ж той, хто телефонував, наполягає на тому, що передзвонювати йому не потрібно, можна сміливо робити висновок, що розмова ведеться з шахраєм.
Важливо пам’ятати, що ні банківські працівники, ні співробітники правоохоронних органів не проситимуть абонента здійснювати будь-які дії з грошима по телефону. Якщо ж абоненти залякують або повідомляють про терміновість, через яку зволікати не можна, то це безпосередньо вказує на обман. За будь-яких сумнівів необхідно самостійно закінчувати розмову і передзвонювати в банк або структуру, з якої нібито дзвонили. Не варто звертати увагу на погрози відповідальності за розголошення інформації про дзвінок, оскільки це ще один прийом зловмисників.
Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…
В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…
Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…
За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…
Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…
Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…