Виробники смартфонів постійно оптимізують процеси в роботі своїх пристроїв, і зарядка не є винятком. Багато власників телефонів залишають їх заряджатися на всю ніч, через що акумулятор старіє трохи швидше, а отже, і швидше стає непридатним. Функція “Розумна зарядка” призначена саме для таких випадків і спрямована на підвищення терміну служби мобільної батареї.
Робота “Розумної зарядки” заснована на штучному інтелекті, за допомогою якого пристрій запам’ятовує звички власника: коли він найчастіше ставить смартфон заряджатися, коли знімає із зарядного пристрою і скільки всього триває зарядка. Якщо користувач часто залишає смартфон заряджатися на ніч, смартфон може оптимізувати цей процес і уникнути перезарядження в такий спосіб:
Спочатку телефон заряджається як зазвичай до 80%.
Потім зарядка призупиняється і поновлюється за деякий час до того, як користувач зніме смартфон із зарядного пристрою (приблизно за півгодини-годину).
Для розуміння того, коли користувачеві потрібен повністю заряджений телефон, пристрій використовує не тільки дані про минулі заряджання, а й інформацію про будильники та часовий пояс. Для оптимальної роботи “Розумної зарядки” її активація займає кілька днів, тому під час увімкнення функції вона не працюватиме одразу, а спочатку збере потрібні дані для більшої точності.
Знайти функцію можна на мобільних телефонах Huawei, що працюють на базі EMUI 9.1 і Magic UI 2.1 і вище, а також на смартфонах Honor. На інших брендах така технологія теж використовується, але нерідко називається “Оптимізована зарядка” або “Оптимізована нічна зарядка”.
Чи потрібно вмикати “Розумну зарядку” на смартфоні?
Технологія розумного заряджання дає змогу продовжити термін служби акумулятора, перериваючи заряджання, якщо смартфон надто довго під’єднаний до мережі. При цьому зарядка відновлюється і дозаряджає телефон до 100% перед тим, як смартфон знадобиться власнику. Це корисна функція, що продовжує життя батареї, але вмикати її варто в таких випадках:
- Якщо власник часто залишає смартфон заряджатися на ніч.
- Якщо його режим сну не надто сильно відрізняється з кожним днем.
Смартфон може “вивчити” розпорядок власника як у будні, так і у вихідні, на що знадобиться трохи більше часу. Різниця в 30-60 хвилин між щоденними пробудженнями також не буде великою перешкодою для роботи функції, оскільки смартфон заряджається трохи заздалегідь.
Якщо ж режим сну власника сильно і постійно змінюється, а також не має якоїсь закономірності (наприклад, не залежить від дня тижня), то смартфону буде складно запам’ятати звички користувача, а значить і вчасно зарядити пристрій. У цьому разі функцію “Розумна зарядка” найпростіше вимкнути, щоб телефон заряджався до 100% одразу – це не дасть змоги продовжити термін служби акумулятора, але зате смартфон завжди буде з повністю зарядженою батареєю.