Оперативна пам’ять є основою будь-якої комп’ютерної системи. Це дає змогу комп’ютеру зберігати дані та швидко отримувати до них доступ під час роботи додатків. Однак навколо оперативної пам’яті існує кілька міфів і помилок, які поширюються вже багато років. У цій статті ми обговоримо деякі з найпопулярніших міфів та помилок про оперативну пам’ять, які не відповідають дійсності.
Збільшення обсягу оперативної пам’яті може підвищити продуктивність у певних ситуаціях, воно не завжди підвищує швидкість вашого комп’ютера. Якщо в системі достатньо оперативної пам’яті для опрацювання робочого навантаження, додавання додаткової оперативної пам’яті не матиме суттєвого значення.
Очищення оперативної пам’яті підвищує продуктивність
Хоча це може здатися логічним, але в реальності операційна система активно управляє оперативною пам’яттю. Коли додаток закривається, ОС звільняє використану ним оперативну пам’ять і перерозподіляє її в міру необхідності.
Ба більше, очищення оперативної пам’яті може призвести до того, що операційній системі знадобиться більше часу на завантаження додатків, що може призвести до зниження загальної продуктивності.
Це не так, на ринку доступні різні типи оперативної пам’яті, кожна з яких має різні характеристики. Існує ОЗП стандарту DDR5, DDR4, DDR3, ще можна купити і DDR2, кожна з них має різну пропускну здатність і затримку.
Щоб не розчаруватися, перед покупкою враховуйте сумісність оперативної пам’яті з конкретним пристроєм. Вивчіть інструкцію до материнської плати, в ній є докладна інформація про правильний тип оперативної пам’яті та її конфігурацію.
Не обов’язково використовувати однакові за ємністю модулі оперативки. Сучасні системи можуть працювати з оперативною пам’яттю різного об’єму, хоча використання відповідних модулів може забезпечити двоканальну або чотириканальну конфігурацію пам’яті, що може забезпечити незначний приріст продуктивності.
Ви можете використовувати разом планки оперативної пам’яті різного розміру. Але треба враховувати один нюанс. Якщо в ПК встановлено модуль ОЗП ємністю 4 ГБ, можна додати планку ємністю 8 ГБ. При ввімкненому двоканальному режимі вони працюватимуть як два модулі ємністю 4 ГБ, що працюють з оптимальною продуктивністю.
Решта 4 ГБ нової планки працюватимуть в одноканальному режимі. Так, це не так швидко, як при використанні двох модулів однакового розміру, але все ж безумовно швидше.
Загалом це справедливе твердження. Збільшити обсяг ОЗП радять насамперед, якщо комп’ютер став гальмувати.
Але є кілька сценаріїв, коли розширення оперативної пам’яті не забезпечить істотного підвищення швидкості.
Невідповідність потужності ЦП і графічного процесора. Якщо використовувати RTX 4080 із застарілим Intel i5-3570K, процесор просто не зможе впоратися з обчислювальною потужністю графічного процесора. У цьому випадку замінити треба процесор, а не оперативну пам’ять.
Аналогічна історія, якщо використовувати класичний HDD як основний диск. Повільний жорсткий диск не дасть повною мірою задіяти весь потенціал інших апаратних компонентів ПК. Тут варто подумати про купівлю нового швидкісного SSD.
DDR4 у кращому разі ненабагато швидша, ніж DDR3. Порівняння двох типів оперативної пам’яті показує, що вони мають приблизно однакову продуктивність, але DDR4 є більш енергоефективним і дешевшим у виробництві, тому, якщо материнська плата ПК підтримує цей стандарт, перехід на DDR4 має сенс.
Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…
В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…
Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…
За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…
Схоже, компанія Samsung не буде вкотре зрушувати терміни запуску своїх флагманських смартфонів ближче до початку…
Компанія OpenAI виступила з пропозицією американській владі і союзникам США про створення "Північноамериканського договору зі…