6 головних недоліків SSD

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 3 хв.

Кожен вже знає, що заміна жорсткого диска «твердотільником» різко підвищує продуктивність комп’ютера. Сьогодні поговоримо про те, чому використання SSD (твердотільних накопичувачів) може мати деякі ризики. З’ясуємо, що важливо знати, коли ви вирішуєте використовувати SSD замість HDD (жорстких дисків).

Реклама

Перший. Вплив заповненості на продуктивність

Якщо SSD повністю заповнений, його продуктивність може знизитися. HDD не знижує продуктивність практично до 100% наповнення. На SSD треба залишати близько 15% вільного місця чи швидкість читання впаде.

Коли ви записуєте щось на SSD, дані розміщуються в комірки. При читанні даних, якщо комірки повні, потрібно більше часу та енергії для пошуку потрібної інформації. І це може стати проблемою. Для доступу до інформації потрібно «перестрибувати» по осередках, і що ближче вони один до одного, то складніше це зробити швидко. Коли SSD повністю заповнений, осередки дуже близькі один до одного, що сповільнює процес читання.

На HDD дані зберігаються на магнітних дисках, що обертаються. Тому додавання нових даних легше. Коли ви записуєте щось нове, ви просто розміщуєте інформацію на вільних ділянках диска, що не стосується вже існуючих даних. Обертання диска та магнітні головки дозволяють легко доповнювати інформацію. Навіть якщо диск майже сповнений, проблем швидкості доступу до існуючих даних не виникає.

Другий. Більш складне видалення даних

Важливо пам’ятати, що видалення даних з SSD може бути складнішим, ніж з HDD. Розумні технології переміщують інформацію до різних місць диска. Тому просто записати нові дані недостатньо, щоби старі були втрачені.

Головні якості SSD – висока швидкодія та ефективність. А повне видалення даних потребує часу. Натомість він просто позначає місце, де дані були як «вільне місце» для майбутнього використання. Коли ми говоримо “видалити” з SSD, ми просто прибираємо покажчик на місце, де лежать дані. А вони ще можуть залишатися на диску, поки туди не буде записано щось нове.

Якщо вам важливо, щоб ніхто не міг побачити або відновити ваші старі дані, доведеться вживати додаткових заходів. Це може бути використання спеціальних програм для перезапису даних кілька разів або шифрування, щоб зробити їх незрозумілими для сторонніх. HDD використовують магнітні частинки для зберігання інформації. Коли ви видаляєте щось, частки повертаються до «нейтрального» стану. Тому дані важче відновити, ніж на SSD (хоча можливо).

Третій. Можливість переходу в режим лише для читання:

У разі відмови окремих осередків пам’яті SSD може перейти в режим тільки для читання. Це означає, що ви не зможете записувати нові дані, хоча існуючі дані залишаться доступними. У HDD можна продовжувати використовувати робочі сектори, навіть за часткових відмов.

Четвертий. Висока ціна за великий обсяг пам’яті:

SSD, звичайно, дуже спритні, але вони можуть бути дорогими, особливо якщо вам потрібно багато місця для ваших улюблених фільмів чи навчальних матеріалів. Тому якщо у вас велика колекція, вам доведеться подумати про свій бюджет. Якщо ви – просунутий геймер, то, напевно, знаєте, що ігри можуть займати багато місця. Деякі SSD (не дуже ємні і тому більш доступні за ціною) можуть виявитися не найкращим вибором для великих ігор. Ігрова бібліотека може не поміститися на SSD.

П’ятий. Температурні капризи

SSD іноді бувають чутливими до високих температур. Особливо страждають від спеки високошвидкісні накопичувачі NVMe. Якщо ваш комп’ютер стоїть у гарячому місці або ваші ігрові сесії тривають годинами, це може вплинути на роботу вашого NVMe SSD.

Шостий. Обмежені можливості відновлення даних

Усі іноді помиляються, і це нормально. Але коли справа доходить до даних SSD, відновлення може бути складним. Якщо щось трапиться з вашим SSD, ваші дані можуть бути втрачені назавжди без можливості відновлення.

На HDD дані зберігаються на дисках, що обертаються. Іноді щось йде не так. Наприклад, ламається частина диска. А дані часто можуть бути відновлені хоча б частково. Майстер змінює зламані деталі або застосовує спеціальні програми відновлення інформації.

У твердотільних накопичувачів (SSD) все складніше. Коли щось зламається на SSD, це може бути пов’язане з роботою електронних компонентів і відновлення даних стає більш складним процесом. Причиною можуть стати збої контролера накопичувача або фізичне зношування осередків пам’яті.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Не пропустіть

СВІЖІ НОВИНИ