Статті

Чому телефон не заряджається більше 80 відсотків

Share
Час читання: 3 хв.

Деякі користувачі помічали, що їх смартфон не повністю заряджається, і рівень заряду батареї зупиняється на 80%. Найчастіше це відбувається після нічної зарядки – власник відключає смартфон від мережі вранці, але незважаючи на тривалий час заряджання, пристрій все ще не повністю заряджено. Така поведінка смартфона найчастіше не вказує на збій чи проблеми з батареєю. У більшості випадків неповний заряд з’являється через конкретну функцію на пристрої – «Нічна (розумна) зарядка».

Що таке «Нічна зарядка» або «Розумна зарядка»?

Незважаючи на невибагливість літій-іонних акумуляторів, які встановлені у всіх сучасних смартфонах, при їх зарядці потрібно дотримуватись певних правил. Так, якщо залишати смартфон на ніч, підключеним до мережі, ємність батареї буде зменшуватися трохи швидше. Але оскільки користувачам простіше залишити телефон на зарядці на ніч, виробники впровадили особливу функцію, спрямовану на продовження життя акумулятора.

Суть функції “Нічна зарядка” або “Розумна зарядка” в тому, що смартфон при підключенні до мережі заряджається до 80%, після чого пристрій програмно припиняє надходження живлення. Відновлюється процес зарядки тільки ближче до ранку та підйому власника. Приблизно за 30-60 хвилин до цього часу смартфон «доотримує» 20% заряду, що залишилися, і до того моменту, як власник прокинеться і візьме смартфон в руки, той буде повністю заряджений.

Функція “Розумна зарядка” розпізнає час пробудження власника за допомогою штучного інтелекту, на базі якого працює. Так, за основні дані під час аналізу режиму сну технологія приймають такі:

  • Статистику за певний період часу – у скільки власник лягає спати і скільки прокидається. Функція може окремо аналізувати дані для будніх днів та вихідних, через що їй потрібен якийсь час, перш ніж вона почне працювати.
  • Встановлені ранкові будильники.
  • Вибраний часовий пояс.

Використовуючи цю інформацію, штучний інтелект може зрозуміти, в який момент необхідно відновити живлення від мережі, уникнувши перезаряджання телефону.

Незважаючи на загальний принцип роботи цієї функції, якість виконання може відрізнятися на різних брендах смартфонів. Якщо смартфон не встигає зарядитися до 100% до пробудження власника та зупиняється лише на 80%, причин може бути декілька:

  • Функція «Розумна зарядка» загалом погано реалізована на смартфоні цього бренду. Підтвердити цю інформацію можна на форумах про смартфони конкретного виробника, де негативні відгуки про цю проблему могли залишити інші користувачі.
  • Функцію тільки недавно включили, тому штучний інтелект не встиг зібрати всі дані та підлаштуватися під поведінку власника. На це може знадобитися понад тиждень.
  • Режим сну та розпорядок дня власника сильно варіюються день у день – час пробудження та відходу до сну змінюється більш ніж на кілька годин щодня, через що функція не може визначити закономірність та встановити правильний час дозаряду.

Що робити, якщо смартфон заряджається лише до 80%?

Хоча функція «Нічна зарядка» спрямована на продовження терміну служби батареї, багато користувачів змінюють смартфони раніше, ніж акумулятор вимагатиме заміни. Якщо оптимізована зарядка ще й позбавляє власника повністю зарядженого смартфона, то функцію рекомендується відключити. Зробити це можна так:

  1. Відкрийте налаштування смартфона.
  2. Виберіть розділ «Акумулятор» або «Живлення».
  3. Знайти функцію “Нічна зарядка”, “Оптимізована нічна зарядка” або “Розумна зарядка”.
  4. Деактивувати повзунок поруч із нею.

Щоб знайти потрібну функцію, можна також скористатися пошуковим рядком налаштувань.

Якщо проблема не зникла або функція була вимкнена, то причина може бути в неполадках з акумулятором. Наприклад, його ємність сильно зменшилася через тривалий термін служби або він почав неправильно відображати рівень заряду через несправність. Виправити ці проблеми зможе лише заміна батареї.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    lifecell повідомив про великий приплив користувачів від Київстар та Vodafone

    Останнім часом в Україні стало дуже помітно, що база даних, через яку переносимо номери між…

    21.12.2024

    Що потрібно знати українцям про спілкування з близькими в Росії через WhatsApp

    З 19 грудня 2024 року WhatsApp був включений до реєстру організаторів поширення інформації в росії,…

    21.12.2024

    Інсайдери розкрили, наскільки тонким буде Samsung Galaxy S25 Slim

    Наступного року Samsung Galaxy S25 Slim доведеться поборотися за гаманці покупців з iPhone 17 Air.…

    21.12.2024

    Тизер “Супермена” встановив рекорд із 250 мільйонами переглядів

    Тизер-трейлер нового фільму про Супермена став справжньою сенсацією, зібравши рекордну кількість переглядів за першу добу.…

    21.12.2024

    Тонкий, потужний і сучасний: особливості Galaxy S25 Slim

    Довгий час я намагався не обговорювати смартфони Samsung, а точніше серію S25. Звичайно, чутки про…

    21.12.2024

    OnePlus Ace 5 і Ace 5 Pro вперше з’явилися на реальних фото

    Майбутні смартфони OnePlus Ace 5 і Ace 5 Pro з'явилися в базі даних китайського сертифікаційного…

    21.12.2024