Чого чекати від Apple у 2024 році: Vision Pro, iPhone 16, оновлений iPad Pro та багато іншого

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ

Час читання: 10 хв.

У розробці перебуває кілька цікавих продуктів, серед яких більша версія iPad Air, перший OLED iPad Pro, оновлені iPhone, Apple Watch з новими функціями для здоров’я та багато іншого. У цьому посібнику ми виклали все, що ми знаємо про нові продукти, які вийдуть від Apple у 2024 році, на основі поточних чуток.

Реклама

Apple Vision Pro (лютий 2024)

Apple анонсувала гарнітуру Vision Pro на WWDC у червні 2023 року, але нарешті вона майже готова до запуску. Apple представила Vision Pro раніше, щоб дати розробникам час на створення додатків для пристрою, і з тих пір Apple працює над доопрацюванням апаратної частини та операційної системи visionOS. Останні чутки свідчать, що Apple дебютує Vision Pro у лютому.

На старті Vision Pro буде доступний лише в США, і схоже, що Apple може вимагати від клієнтів купувати окуляри в магазині або забирати онлайн-замовлення в магазині, щоб співробітники Apple надали правильний Light Seal і трикотажну дужку для гарного прилягання, а також вставки для лінз Zeiss для тих, хто їх потребує.

Гарнітура схожа на інші гарнітури віртуальної реальності, такі як Oculus, хоча вона виготовлена зі скла та алюмінію для преміум-класу. Деякі попередні користувачі відзначали, що гарнітура може бути важкою на голові, але Apple може випустити додатковий ремінець, щоб зменшити вагу гарнітури. Vision Pro використовує два 4K мікро-OLED дисплеї, і ця технологія є більш досконалою і дорожчою, ніж дисплеї, що використовуються конкурентами Apple.

Apple не планує продавати багато гарнітур Vision Pro, і, за чутками, виготовить близько 400 000 одиниць. Зважаючи на ціну в 3500 доларів, не дивно, що інтерес може бути обмеженим.

Гарнітура Vision Pro – це пристрій змішаної реальності, який перемикається між віртуальною і доповненою реальністю за допомогою цифрової корони збоку. Контент може відображатися як у повністю віртуальному середовищі, так і в реальному світі навколо вас, використовуючи можливості доповненої реальності.

У гарнітурі Vision Pro більше десятка камер, а управління здійснюється за допомогою тонких жестів рук і рухів очей. Аудіокамери забезпечують просторовий звук, а зовнішній дисплей проектує зображення ваших очей, щоб люди могли зрозуміти, в якому режимі ви використовуєте гарнітуру – VR чи AR.

Хоча гарнітура не особливо доступна для більшості людей, це захоплюючий запуск, оскільки вона використовує передові технології і є абсолютно новим пристроєм, який буде розвиватися і ставати більш витонченим і доступним протягом наступного десятиліття. Vision Pro порівнюють з Apple Watch, який також був дорогим і незграбним на момент запуску, але Apple швидко оновлювала його, і до третього покоління він був значно вдосконалений.

OLED iPad Pro (березень 2024 року)

У 2023 році Apple не оновлювала лінійку iPad, але 2024 рік стане роком iPad. Моделі iPad Pro вперше отримають оновлені OLED-дисплеї, тому екрани iPad Pro будуть такими ж вражаючими, як і екрани iPhone.

Це буде перший раз, коли Apple використовує OLED для такого великого дисплея, і технологія OLED забезпечить глибший чорний колір, швидшу частоту оновлення, кращу контрастність і підвищену ефективність для меншого розряду акумулятора.

OLED-дисплеї тонші, тому Apple, можливо, планує зменшити товщину iPad Pro. Очікується, що перехід на OLED-дисплеї супроводжуватиметься оновленням дизайну, а нові iPad будуть випускатися з діагоналлю 11,1 і 13 дюймів, порівняно з нинішніми 11 і 12,9 дюймів. Збільшення розміру може відбутися за рахунок зміни ширини рамки, тому фізичний розмір може залишитися приблизно таким самим.

У моделях iPad Pro буде використовуватися швидший чип M3, який вперше був представлений у MacBook Pro та iMac. Створений за 3-нанометровим техпроцесом, M3 забезпечує на 21% вищу швидкість процесора порівняно з M2 та на 15% вищу швидкість графічного процесора. Графічний процесор також використовує нову архітектуру, яка оптимізує розподіл і використання пам’яті для підвищення продуктивності та ефективності, а також включає апаратне прискорення трасування променів і затінення сітки.

Покращення графічного процесора призведе до покращення ігрової графіки та можливостей, а також зробить iPad Pro більш ефективним при виконанні таких завдань, як редагування відео.

Серед інших можливих особливостей – до 4 ТБ пам’яті, можливість зарядки MagSafe та вища ціна завдяки технології OLED-дисплеїв. Більше про те, чого ми очікуємо від iPad Pro, можна дізнатися з нашого спеціального посібника “OLED iPad Pro”.

Дві моделі iPad Air (березень 2024 року)

Щоб запропонувати споживачам більший вибір за різними ціновими категоріями, Apple розширює лінійку iPad Air у 2024 році. Вперше буде дві моделі iPad Air, так само як і дві моделі iPad Pro.

Розміри будуть подібні до iPad Pro: 10,9 дюйма та 12,9 дюйма. Моделі iPad Air не матимуть OLED-дисплеїв, ProMotion та інших високотехнологічних функцій iPad, але вони будуть дешевшими, ніж моделі iPad Pro.

Оскільки Apple оновила дизайн iPad Air у 2021 році, ми не очікуємо кардинальної зміни зовнішнього вигляду пристрою, але цілком можливо, що будуть внесені деякі вдосконалення, щоб пристосувати його до нового розміру екрану.

iOS 18 (червень 2024 року)

Apple щорічно представляє нові оновлення програмного забезпечення на своїй Всесвітній конференції для розробників, і цього року ми очікуємо iOS 18. iOS 18 має стати одним з найцікавіших оновлень за останні роки, оскільки чутки свідчать про те, що ми побачимо, як Apple серйозно занурюється в генеративний штучний інтелект.

ШІ та машинне навчання будуть використовуватися в iOS 18 різними способами, а в додатках з’явиться низка нових інтеграцій ШІ. Наприклад, в Apple Music ми можемо побачити автоматично згенеровані плейлисти, а в таких додатках, як Pages і Keynote, – написання текстів і створення слайдів за допомогою штучного інтелекту.

Очікується, що Siri отримає функції на основі великих мовних моделей (LLM), які є рушійною силою чат-ботів, таких як chatGPT. Siri матиме глибшу інтеграцію з додатком “Ярлики” для автоматизації складних завдань, а також покращиться взаємодія між Siri та додатком “Повідомлення”.

Говорячи про “Повідомлення”, в iOS 18 Apple впровадить розширені комунікаційні сервіси (RCS) як альтернативу SMS/MMS. RCS використовуватимуться для спілкування між користувачами iPhone та Android, а також покращать міжплатформенний обмін повідомленнями.

Підтримуватимуться фотографії та відео з високою роздільною здатністю, аудіоповідомлення, крос-платформенні емодзі, прочитані квитанції, індикатори набору тексту в реальному часі та багато іншого. По суті, переписка з кимось на Android буде схожа на чат з іншим користувачем iPhone.

Сині та зелені бульбашки нікуди не зникнуть. Чати iMessage з iMessage будуть синіми, а чати Android з iMessage все ще будуть зеленими.

macOS 15, watchOS 11 та tvOS 18

Разом з iOS 18 ми також отримаємо нові версії macOS, watchOS та tvOS. Ми мало що чули про ці оновлення, але можемо очікувати на деякі з тих самих покращень штучного інтелекту.

visionOS 2

Разом з гарнітурою Vision Pro Apple представить visionOS – операційну систему, призначену для роботи на цьому пристрої. Вона має домашній екран, спеціальний магазин додатків App Store, середовища віртуальної реальності та додатки Apple, адаптовані для дисплея Vision Pro. Перша версія visionOS вийде разом з гарнітурою, а visionOS 2, швидше за все, буде презентована в червні.

Apple TV (перша половина 2024 року)

Apple працює над новою версією Apple TV 4K, але поки що невідомо, коли вона вийде на ринок. За чутками, серед її особливостей – швидший процесор A16 і підтримка Wi-Fi 6E або Wi-Fi 7.

Більше інформації про Apple TV наступного покоління можна знайти в нашому посібнику з Apple TV.

iPhone 16 (вересень 2024 року)

Очікується, що стандартні моделі iPhone 16 будуть схожі на моделі iPhone 15 без змін у розмірі та дизайні, але будуть деякі помітні покращення. Apple планує вертикальне розташування камери для підтримки просторової відеозйомки, відмовившись від діагонального розташування об’єктива.

Наразі моделі iPhone 15 Pro є єдиними пристроями, здатними записувати просторове відео, яке можна переглядати на Vision Pro, але очікується, що це зміниться у 2024 році. Також на всіх чотирьох моделях iPhone 16 з’явиться нова кнопка захоплення, яка буде розташована на правій стороні пристрою під кнопкою живлення.

Вона буде приблизно в тому ж місці, що й антена mmWave на американських моделях iPhone, причому антена mmWave переміститься на лівий бік. Як випливає з назви, кнопка Capture Button надасть користувачам швидкий спосіб знімати відео. Кнопка Capture Button буде ємнісною, що забезпечить тактильний зворотній зв’язок при натисканні, а також, за чутками, підтримуватиме кілька рівнів натискання.

Очікується, що функція Action Button, представлена в iPhone 15 Pro, пошириться і на стандартні моделі iPhone 16, тож вона буде доступна у всій лінійці 2024 року. Кнопці дії можна призначити такі функції, як увімкнення/вимкнення звуку, активація перекладу, увімкнення ліхтарика, встановлення режиму фокусування, активація користувацького ярлика та багато іншого.

Кнопка дії в моделях iPhone 16 може бути модернізована для використання ємнісної технології, яка забезпечить тактильний зворотний зв’язок при натисканні.

У лінійці iPhone 15 компанія Apple обмежилася 3-нанометровим процесором A17 Pro для iPhone 15 Pro і Pro Max, але в 2024 році всі чотири моделі iPhone отримають 3-нанометрові чіпи серії A. Також можлива поява нового теплового дизайну для боротьби з перегрівом.

iPhone 16 Pro (вересень 2024 року)

Флагманська лінійка Apple складається з чотирьох телефонів: двох стандартних моделей і двох Pro. Цього року моделі iPhone 16 Pro отримають оновлення розмірів.

Очікується, що iPhone 16 Pro матиме 6,3-дюймовий дисплей, порівняно з 6,1-дюймовим, а iPhone 15 Pro Max – 6,9-дюймовий дисплей, порівняно з 6,7-дюймовим. Щоб вмістити більші дисплеї, iPhone 16 Pro і Pro Max будуть трохи вищими і ширшими, ніж еквівалентні моделі iPhone 15 Pro.

Очікується, що всі функції, які з’являться в лінійці iPhone 16, будуть доступні і в моделях iPhone 16 Pro, включаючи ємнісну кнопку зйомки на правій стороні і оновлену ємнісну кнопку дії, обидві з яких матимуть тактильний зворотний зв’язок.

Ходять чутки про швидший чіп серії A, ймовірно, A18 Pro, а також заплановано кілька досить серйозних оновлень камери. Apple може додати 48-мегапіксельний ультраширококутний об’єктив, який приєднається до 48-мегапіксельного ширококутного об’єктива. Надширококутний об’єктив забезпечить кращу якість зйомки в умовах низької освітленості, а також сприятиме створенню більш якісних просторових відео для гарнітури Vision Pro.

І iPhone 16 Pro, і iPhone 16 Pro Max отримають 5-кратний тетрапризмовий об’єктив, який був обмежений для 15 Pro Max у 2023 році, і є чутки про ще кращу камеру-перископ з можливостями “суперзуму”.

Очікуються швидші чіпи 5G-модемів від Qualcomm, а також моделі iPhone 16 Pro можуть отримати технологію Wi-Fi 7 наступного покоління, яка пропонує до 2,4 разів вищу швидкість, ніж Wi-Fi 6.

Apple Watch X (вересень 2024 року)

Цього року Apple планує велике оновлення для Apple Watch, можливо, на честь 10-річчя пристрою. Apple Watch був анонсований у 2014 році, але вийшов у продаж лише у 2015 році, тому технічно незрозуміло, чи припаде ювілей на 2024 або 2025 рік. Однак 2024 рік буде роком, коли ми отримаємо “Apple Watch 10” або “Apple Watch X”, як його називають чутки.

Чутки припускають, що Apple Watch 2024 року матиме новий дизайн і нові функції для здоров’я. Наступні Apple Watch можуть бути тоншими, і Apple може впровадити систему кріплення магнітного ремінця, вперше змінивши спосіб підключення ремінців до Apple Watch.

Нова система ремінців означатиме, що нинішні ремінці, швидше за все, не будуть сумісні з новою версією Apple Watch, але перехід на магнітну систему дозволить звільнити місце в Apple Watch або для того, щоб зробити корпус тоншим, або для того, щоб додати більші акумулятори чи інші нові внутрішні компоненти.

Apple деякий час не додавала нових функцій для здоров’я в годинник, але в 2024 році ми могли б побачити виявлення апное уві сні та моніторинг артеріального тиску. Ходять чутки, що Apple Watch зможе виявляти гіпертонію, відстежуючи, чи має артеріальний тиск користувача тенденцію до підвищення. Перша версія моніторингу артеріального тиску не даватиме конкретних систолічних і діастолічних показників, але в майбутньому це стане можливим.

Виявлення апное уві сні буде здійснюватися за допомогою вимірювань тривалості сну та відстеження дихальних патернів. Apple Watch зможе інформувати користувачів про наявність цього стану, що дозволить їм зв’язатися з лікарем для отримання додаткової інформації.

Більше про зміни, які очікуються в Apple Watch 2024 року, можна знайти в нашому посібнику Apple Watch X.

AirPods 4 (вересень 2024 року)

Четверте покоління AirPods з’явиться у 2024 році, і, як і у випадку з MacBook Air та iPad Air, Apple планує запустити дві моделі. Дві версії AirPods будуть доступні за різними ціновими категоріями, причому старша версія отримає функцію активного шумозаглушення, яка раніше була доступна лише в AirPods Pro та AirPods Max.

AirPods 4 матимуть оновлений дизайн, який є чимось середнім між нинішніми AirPods 3 та AirPods Pro, з коротшими ніжками. Очікується, що посадка навушників буде покращена, як і якість звуку, але неясно, чи додасть Apple силіконові насадки.

Оновлений корпус матиме динаміки для сповіщень Find My та порт для зарядки USB-C, а з оновленням програмного забезпечення, яке вийде пізніше у 2024 році, Apple додасть функцію слухового апарату, що дозволить AirPods слугувати безрецептурною альтернативою традиційним слуховим апаратам.

Нові AirPods Pro також знаходяться в роботі, але оновлення не очікується до 2025 року.

USB-C AirPods Max (вересень 2024 року)

Apple не оновлювала AirPods Max з моменту запуску, і в 2024 році вони отримають невелике оновлення. Очікується, що Apple додасть порт USB-C для зарядки та нові варіанти кольорів, але більше нічого не зміниться.

iPad Mini 7 (жовтень 2024 року)

З’явиться нова версія iPad mini, але жодних змін у дизайні не планується. Ми можемо очікувати оновлений чіп серії A, ймовірно, A16, а також модернізовані фронтальну і тильну камери.

Дисплейний блок може бути встановлений по-іншому, щоб мінімізувати “желейну прокрутку” або розриви екрану, які можуть призвести до того, що зображення і текст на одній стороні дисплея будуть нахилені вниз через невідповідність частоти оновлення.

Ймовірно, з’являться нові кольори, і Apple, ймовірно, додасть Wi-Fi 6E і Bluetooth 5.3 – поліпшення, які вона вносила в усі свої моделі iPad.

Оновлений бюджетний iPad (жовтень 2024 року)

Поряд з новим iPad mini 7, ми могли бачити оновлений бюджетний iPad. Зазвичай Apple оновлює iPad щороку, але компанія пропустила 2023 рік, тож на нас чекає оновлення.

Жодних змін у дизайні не передбачається, але iPad отримає швидший чіп (швидше за все, A16), а також може отримати підтримку Wi-Fi 6E.

Mac mini (кінець 2024 року)

Mac mini має оновитися, оскільки востаннє він був оновлений чіпами M2 у січні 2023 року. Версія настільного комп’ютера 2024 року буде оснащена чіпами Apple M3 і M3 Pro.

Аксесуари

Клавіатура Magic Keyboard

Очікується, що разом з новими моделями iPad Pro компанія Apple представить оновлену версію клавіатури Magic Keyboard. Нова клавіатура Magic Keyboard матиме міцніший каркас з алюмінію, що надасть їй більш схожого вигляду на комп’ютери Mac.

Клавіатура також буде виготовлена з алюмінію, і Apple планує додати більший трекпад, який більше нагадуватиме трекпад MacBook.

Apple Pencil 3

Оновлена версія Apple Pencil знаходиться в стадії розробки, і новий пристрій має стати наступником Apple Pencil 2. Це буде Apple Pencil вищого класу, здатний працювати з наступним поколінням iPad Pro та iPad Air.

Ми ще не знаємо багато про те, чого можна очікувати від нового Apple Pencil.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Вас також можуть зацікавити новини:

Підписуйтесь на нас в Google News, Facebook та TikTok 

Лужна Софія
Лужна Софія
Глибокі знання та досвід Софії у сфері технічної підтримки зробили її надійним помічником у вирішенні проблем, а пристрасть до технологій спонукала її ділитися своїми знаннями з іншими за допомогою свого контенту. Як людина, яка щодня працює над усуненням проблем і навчає своїх користувачів користуватися всіма доступними інструментами, маючи лише обліковий запис Google, її висвітлення новин, як правило, зосереджене на наданні читачам більш зручної для користувача точки зору та деяких менш відомих цікавинок на цю тему.

СВІЖІ НОВИНИ

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: