Статті

5 мінусів AMOLED-екранів, через які ви купите смартфон з IPS

Share
Час читання: 3 хв.

Виробники смартфонів уже давно вирішили, що екрани AMOLED кращі за IPS. Вони яскравіші, контрастніші, тонші та енергоефективніші за свої аналоги. З цим сперечатися неможливо, а тому щороку кількість представлених на ринку смартфонів з IPS скорочується. Тим не менш, такі моделі мають право на життя. Адже деякі мінуси AMOLED настільки кричущі, що у відриві від переваг технології складно зрозуміти, чому такий тип матриць є в наш час найбільш затребуваним.

Передача кольору екрана AMOLED

Екрани AMOLED мають нескінченну контрастність, що забезпечує максимальну глибину чорного кольору. Крім того, у дисплеїв з такою матрицею відсутні засвіти по кутах через нерівномірне підсвічування. Але разом з тим передача кольору AMOLED далека від природної. Картинка може здатися занадто кислотною, через що доводиться витрачати не одну хвилину, щоб відкалібрувати екран смартфона.

Також на AMOLED спотворюються кольори під нахилом. Якщо ви будете дивитися на смартфон з подібним екраном не під прямим кутом, то картинка, швидше за все, почне зеленіти. А на деяких моделях і зовсім з’явиться райдужний ефект.

Що таке ШІМ у смартфоні

Мабуть, найвідоміший недолік AMOLED – ШІМ або широтно-імпульсна модуляція. З її допомогою регулювання яскравості здійснюється шляхом зміни частоти ввімкнення і вимкнення пікселів. Говорячи простою мовою, екран телефону мерехтить.

Робота широтно-імпульсної модуляції особливо помітна на низькій яскравості, через що втомлюються очі від телефону, і найбільше страждають власники пристроїв Samsung. Китайські виробники намагаються вирішити проблему збільшенням частоти ШІМ, але в такому разі мерехтіння все одно нікуди не зникає. Тому заради безпеки очей краще купити смартфон з IPS.

Чому вигорає екран на телефоні

Менш відома, але ще важливіша проблема AMOLED – вигоряння матриці. Якщо дисплей буде довго показувати статичну картинку, то незабаром вона залишить свій відбиток на дисплеї. У підсумку через рік, а, можливо, і через пару місяців екран перетвориться на щось подібне:

Цього не станеться, якщо власник смартфона з AMOLED дотримуватиметься 3 рекомендацій:

  • не залишати екран увімкненим під час бездіяльності пристрою;
  • рідко використовувати смартфон на максимальній яскравості;
  • не допускати перегрівання корпусу.

Здається, все дуже просто, проте вже в кількох моїх знайомих через рік-півтора експлуатації телефона з AMOLED вигорів екран, оскільки середньостатистичний користувач одразу забуває про рекомендації.

Чіткість зображення на екрані

А ось про цей мінус екрану AMOLED ви взагалі навряд чи десь почуєте, оскільки на нього не прийнято звертати увагу. Виявляється, IPS-екрани чіткіші за AMOLED при однаковій роздільній здатності, про що я нещодавно розповідав в окремому матеріалі.

Річ у тім, що кожен піксель в IPS складається з 3-х субпікселів (червоний, синій, зелений), а в AMOLED їх усього 2 (зелений + червоний або синій). Хоча в параметрах обох смартфонів з різними матрицями буде заявлена одна й та сама роздільна здатність, на AMOLED вона виявиться фактично на третину меншою.

Скільки коштує заміна екрана на телефоні

Незважаючи на те, що смартфони з AMOLED останніми роками встигли сильно подешевшати, заміна екрана в разі його поломки досі залишається дорогим задоволенням. Якщо порівнювати з проведенням тієї ж процедури на пристрої з IPS, різниця в середньому буде дворазовою.

Розробка екрану за технологією AMOLED вимагає від виробника більше зусиль, адже вона з’явилася порівняно недавно, в той час як IPS застосовується в різних пристроях з 1970-х років. Тому, якщо ви не хочете витратити багато грошей на заміну дисплея, або користуйтеся ним максимально акуратно, або відразу купуйте смартфон з IPS.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Baidu показала інноваційні окуляри з інтегрованим штучним інтелектом

    Китайська компанія Baidu представила свої нові розумні окуляри під назвою Xiaodu AI Glasses на конференції…

    15.11.2024

    Вийшов другий сезон “Таємниця бункера” на Apple TV+

    Сьогодні, 15 листопада, на стримінговому сервісі Apple TV+ відбулася прем'єра другого сезону "Таємниця бункера" -…

    15.11.2024

    Google припиняє показ політичної реклами в країнах ЄС

    Google заявила про рішення припинити показувати політичну рекламу в Європейському Союзі, починаючи з жовтня 2025…

    15.11.2024

    Samsung Galaxy S25 отримає 12 ГБ оперативної пам’яті

    Не представлений поки що офіційно Samsung Galaxy S25 протестували в Geekbench, завдяки чому стало відомо…

    15.11.2024

    TSMC перенесла запуск нового заводу в США на 2025 рік

    Наразі плани TSMC у Сполучених Штатах залежать від поточної політичної ситуації. Як повідомляє Digitimes, компанія…

    15.11.2024

    Samsung планує представити Galaxy S25 на початку 2025 року

    Любителі мобільних пристроїв чекають чергових флагманських смартфонів, і на черзі апарати Samsung Galaxy S. Їхня…

    15.11.2024