Статті

Витрата заряду батареї додатками: що там можна дізнатися корисного

Share
Час читання: 2 хв.

Про причини швидкого розрядження смартфона можна дізнатися з його налаштувань у розділі акумулятора. Розкажемо, що корисного можна дізнатися з розділу “Витрата заряду батареї”.

Навіщо потрібен розділ налаштувань “Витрата заряду батареї” в телефоні?

Якщо смартфон почав швидко розряджатися, причина може бути найбанальнішою – високе навантаження на акумулятор за рахунок встановлених програм. Деякі мобільні програми спочатку більш вимогливі, тому телефон розряджає швидше. Крім того, багато програм додатково працюють у фоновому режимі (підтримують зв’язок із серверами, стежать за повідомленнями тощо), тому витрата заряду батареї підвищується.

Дізнатися точно, скільки відсотків заряду споживає кожну програму на телефоні, можна в налаштуваннях. Веде статистику витрати заряду акумулятора — стандартна функція, яку можна знайти практично на будь-якому сучасному смартфоні. Вона містить інформацію про те, наскільки кожна запущена програма розряджає смартфон. Статистика відображається у відсотках, щоб знайти «винуватця» швидкого розряду було легше. Тут же власник зможе дізнатися, які програми працюють у фоні – це простіше, ніж перевіряти налаштування та дозволи кожної програми вручну.

Пункт «Витрата заряду батареї» знаходиться в розділі «Акумулятор», «Акумулятор» або «Живлення». Його назва може відрізнятися залежно від моделі смартфона, наприклад, виглядати як «Витрата заряду акумулятора» або «Статистика батареї».

Що корисного в розділі «Витрата заряду батареї»?

Розділ зі статистикою є список програм, які були запущені на телефоні та споживають заряд батареї. У більшості випадків є можливість відфільтрувати ці дані за часовими проміжками: статистика за сьогодні, вчорашній день або кілька днів. Іноді доступні варіанти «За останню годину», «За 12 годин» та інші деталі залежать від моделі смартфона.

У списку додатків будуть вказані їхні назви та кількість відсотків, на які програма розрядила смартфон за обраний часовий проміжок. Зазвичай програми відображаються від самого «ненажерливого» до заряду, що витратив найменший відсоток.

Окрім програм, які власник запускав та використовував сам (браузери, соціальні мережі, месенджери, YouTube тощо) тут будуть й інші типи додатків:

  • Стандартні послуги, наприклад, Google Play.
  • Бездротові з’єднання, наприклад, Bluetooth, якщо до телефону підключено навушники або інші пристрої.
  • Програми споживання заряду батареї на фоні. Якщо власник не запускав програму, яка знаходиться у верхніх позиціях списку, це означає, що програма працює у фоновому режимі. Деяким програмам це необхідно (наприклад, месенджерам), але якщо програма необов’язкова, то дозвіл на роботу у фоні варто відкликати.

Якщо натиснути на будь-яку програму зі списку, з’явиться докладніша статистика витрати батареї: час роботи в активному режимі (коли власник запустив програму сам), час роботи у фоні, кількість запусків та обсяг витрати заряду.

На багатьох пристроях тут же можна виконати різні дії з вибраним мобільним додатком, наприклад:

  • Натисніть на кілька точок у кутку екрана та зупинити його.
  • Заборонити роботу у фоновому режимі, пересунувши повзунок біля відповідного рядка.
  • Дозволити або заборонити пріоритетне виконання — якщо воно увімкнено, то повідомлення від програми надходитимуть без затримок, а сама програма при нестачі ОЗП закриється в числі останніх. При цьому енергоспоживання буде підвищеним.

Таким чином, керування витратою заряду на смартфоні дозволяє дізнатися, які програми сильніше розряджають пристрій, а також налаштувати енергоспоживання окремих програм.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
  • Останні записи

    Дизайн Samsung Galaxy A26 показали на якісних рендерах

    Надійний інсайдер під ніком OnLeaks опублікував серію деталізованих зображень ще не анонсованого смартфона. Крім того,…

    15.11.2024

    iOS 18.1 змушує iPhone перезавантажуватися після трьох днів бездіяльності

    Коли вийшла iOS 18, Apple додала дуже цікаву фішку. Тепер iPhone автоматично перезавантажується кожні три…

    15.11.2024

    Як зрозуміти, що додаток збирає ваші дані без дозволу

    Щороку ми завантажуємо мільярди додатків на смартфони — щоб швидко спілкуватися, займатися банкінгом, редагувати фото…

    14.11.2024

    Google робить свій смартфон потужнішим за допомогою Linux

    В Android 15 QPR2 Beta 1 Google представила нову функцію - Terminal, що дозволяє запускати…

    14.11.2024

    Apple набирає обертів у галузі ШІ, поки конкуренти зволікають у розвитку

    Apple Intelligence з'явився тільки минулого місяця, і деякі з його найцікавіших функцій будуть доступні з…

    14.11.2024

    В Україні зросла кількість злочинів за участю популярних додатків

    За останні кілька років все частіше виявляється, що месенджери використовуються як інструменти для злочинів. З…

    14.11.2024