Багато користувачів ПК і ноутбуків не вимикають комп’ютер узагалі – у когось він працює 24/7 без перерви на відпочинок, а частина користувачів використовують сплячий режим або гібернацію.
Але якщо звичайний ПК, підключений до джерела безперебійного живлення, можна не вимикати, то з ноутбуком може бути проблема, адже це мобільний комп’ютер – настане час і батарея розрядиться. Тому більшість користувачів лептопів обирають сплячий режим або гібернацію. Давайте розглянемо ці два режими трохи докладніше – не забудьте підписатися на мій журнал.
У цьому режимі комп’ютер продовжує працювати від акумулятора, але перебуває в режимі очікування. Варто тільки користувачеві натиснути на кнопку ввімкнення або поворухнути мишкою/натиснути на клавіатуру, ноутбук увімкнеться і покаже той вміст, на якому він був переведений у цей режим. Часто комп’ютер переходить сам у сплячий режим після кількох хвилин бездіяльності – цей параметр налаштовують, як правило, у налаштуваннях енергозбереження.
У сплячому режимі всі процеси ПК сповільнюються або призупиняються тимчасово, але система не завершує свою роботу і комп’ютер не вимикається.
Ноутбук від батареї може досить довго перебувати в сплячому режимі – рівно стільки, наскільки вистачить заряду батареї. Давайте уявимо собі таку ситуацію – ви працювали за ноутбуком і перевели його в сплячий режим. Так вийшло, що заряду було мало і акумулятор сів.
Деякі сучасні ноутбуки вміють автоматично коректно завершувати роботу при низькому заряді батареї, але ця функція не завжди працює належним чином. Що буде, якщо батарея розрядиться? Система вимкнеться і відбудеться некоректне завершення роботи. Для сучасної Windows немає нічого страшного, а от якщо ви не зберегли дані, то найімовірніше їх буде втрачено.
Порада: перед тим, як переводити комп’ютер у сплячий режим, збережіть дані, з якими працюєте.
Гібернація – досить цікавий режим, коли комп’ютер фізично вимикається, але користувач може потім продовжити роботу з останнього місця роботи. Усі дані з оперативної пам’яті в момент переведення в режим глибокого сну зберігаються на жорсткому диску, а під час увімкнення ноутбука просто зчитуються з нього.
Цей режим, звісно, зручний, але не завжди безпечний – деякі додатки некоректно працюють із гібернацією і можуть працювати неправильно, що зі свого боку може призвести до втрати даних. Також для гібернації бажано мати на диску вільне місце, що дорівнює об’єму оперативної пам’яті помноженому на 2.
Порада: використовувати гібернацію можна, тільки якщо ви впевнені в тому, що комп’ютер коректно ввімкнеться. Ну і звичайно не варто забувати зберігати дані.
Останнім часом інсайдер Digital Chat Station не раз розкривав інфляцію про майбутні смартфони. Цього разу,…
Компанія Samsung почала розгортати абсолютно нову опцію для пристроїв Galaxy під управлінням найновішої ОС -…
Інсайдер під ніком WalkingCat опублікував зображення нового ноутбука Lenovo ThinkPad X9, який мають представити наступного…
iPhone без рамок, як і раніше, всього лише фантазія, хоча за останні кілька років рамки…
У 2024 році Apple мала і тріумфи, і невдачі, як це часто буває з великими…
Apple активно розробляє власні прискорювачі штучного інтелекту, прагнучи знизити залежність від сторонніх виробників, особливо від…