Статті

Сон чи гібернація – який режим кращий і не зашкодить ноутбуку

Share
Час читання: 2 хв.

Багато користувачів ПК і ноутбуків не вимикають комп’ютер узагалі – у когось він працює 24/7 без перерви на відпочинок, а частина користувачів використовують сплячий режим або гібернацію.

Але якщо звичайний ПК, підключений до джерела безперебійного живлення, можна не вимикати, то з ноутбуком може бути проблема, адже це мобільний комп’ютер – настане час і батарея розрядиться. Тому більшість користувачів лептопів обирають сплячий режим або гібернацію. Давайте розглянемо ці два режими трохи докладніше – не забудьте підписатися на мій журнал.

Сплячий режим

У цьому режимі комп’ютер продовжує працювати від акумулятора, але перебуває в режимі очікування. Варто тільки користувачеві натиснути на кнопку ввімкнення або поворухнути мишкою/натиснути на клавіатуру, ноутбук увімкнеться і покаже той вміст, на якому він був переведений у цей режим. Часто комп’ютер переходить сам у сплячий режим після кількох хвилин бездіяльності – цей параметр налаштовують, як правило, у налаштуваннях енергозбереження.

У сплячому режимі всі процеси ПК сповільнюються або призупиняються тимчасово, але система не завершує свою роботу і комп’ютер не вимикається.

Ноутбук від батареї може досить довго перебувати в сплячому режимі – рівно стільки, наскільки вистачить заряду батареї. Давайте уявимо собі таку ситуацію – ви працювали за ноутбуком і перевели його в сплячий режим. Так вийшло, що заряду було мало і акумулятор сів.

Деякі сучасні ноутбуки вміють автоматично коректно завершувати роботу при низькому заряді батареї, але ця функція не завжди працює належним чином. Що буде, якщо батарея розрядиться? Система вимкнеться і відбудеться некоректне завершення роботи. Для сучасної Windows немає нічого страшного, а от якщо ви не зберегли дані, то найімовірніше їх буде втрачено.

Порада: перед тим, як переводити комп’ютер у сплячий режим, збережіть дані, з якими працюєте.

А що з гібернацією?

Гібернація – досить цікавий режим, коли комп’ютер фізично вимикається, але користувач може потім продовжити роботу з останнього місця роботи. Усі дані з оперативної пам’яті в момент переведення в режим глибокого сну зберігаються на жорсткому диску, а під час увімкнення ноутбука просто зчитуються з нього.

Цей режим, звісно, зручний, але не завжди безпечний – деякі додатки некоректно працюють із гібернацією і можуть працювати неправильно, що зі свого боку може призвести до втрати даних. Також для гібернації бажано мати на диску вільне місце, що дорівнює об’єму оперативної пам’яті помноженому на 2.

Порада: використовувати гібернацію можна, тільки якщо ви впевнені в тому, що комп’ютер коректно ввімкнеться. Ну і звичайно не варто забувати зберігати дані.

Митник Михайло

Більшу частину свого дитинства Михайло провів, бавлячись із гаджетами та намагаючись з'ясувати, як вони працюють. Його захоплення технологіями призвело до того, що іграшкові роботи, радіокеровані машинки та навіть ігрові приставки часто розбирали на частини, які не підлягали ремонту. Якщо ви поставите йому провокаційне запитання на кшталт "Android чи iPhone?", ви отримаєте ретельний аналіз всіх "за" і "проти", а також есе на тисячу слів про те, як технології впливають на людство.

Опублікував
Митник Михайло
Tags: поради
  • Останні записи

    3 ситуації, коли смартфон стає загрозою для життя

    Знаєте, на перший погляд, телефон здається ідеальним другом. Він завжди поруч, допомагає в складних ситуаціях,…

    16.11.2024

    Шахраї в Telegram використовують нову схему обману

    У Telegram поширюється нова шахрайська схема: користувачам надсилають повідомлення з питанням про фотографію і, під…

    16.11.2024

    Xiaomi 15 Pro показав кращі результати за iPhone 16 Pro Max у тестах батареї

    За результатами тестування, проведеного Tech Droider, Xiaomi 15 Pro може по праву претендувати на найкращу…

    16.11.2024

    Samsung запатентувала смартфон з вібруючим дисплеєм

    У Samsung щодо ідей все добре. Компанія запатентувала ідею смартфона з екраном, що вібрує в…

    16.11.2024

    Samsung готує бета-версію One UI 7

    Samsung продовжує розвивати свою операційну систему, і анонс бета-версії One UI 7 привернув увагу багатьох…

    16.11.2024

    YouTube заполонили піратські фільми у високій якості

    На YouTube з'явилося безліч каналів, що пропонують безкоштовні голлівудські фільми в хорошій якості, включно з…

    16.11.2024