Про що мовчать виробники бюджетних телевізорів. Розкриваємо їх головний секрет

Картинка у них далеко не така, яку вони обіцяють, а найважливіша функція взагалі не працює належним чином.

Напевно при виборі нового дешевого смарт-ТВ ви звертали увагу на наявність підтримки HDR. Більшість покупців цей критерій стає вирішальним під час виборів устройства. Однак багато виробників занадто вводять в оману надмірним використанням різних абревіатур.

У цьому матеріалі ми вирішили розібратися, як яскравість екрану сучасного телевізора пов’язана з розширеним динамічним діапазоном і на що варто звернути увагу при виборі головного вітальні.

Яскравість екрану і технологія HDR (High Dynamic Range) тісно пов’язані, оскільки ці характеристики впливають на візуальне сприйняття зображення. У контексті HDR, рівень яскравості відноситься до здатності екрану відображати більший динамічний діапазон (різницю між найтемнішим і найсвітлішим ділянкою зображення).

Ось як вони взаємопов’язані:

  • Розширений Динамічний Діапазон (HDR): HDR призначений для відтворення більшої кількості яскравості, кольорів та контрасту у зображенні. Ця опція дозволяє відображати глибші чорні, яскраві білі та більш насичені інші кольори. Якщо екран може видавати високі рівні яскравості, це допомагає максимально використовувати потенціал HDR. Відповідно, чим нижча яскравість, тим менш помітною та корисною буде наявність HDR.
  • Яскравість екрана: Збільшення яскравості екрана може бути важливим фактором під час відтворення вмісту HDR. Це особливо актуально в умовах яскравого освітлення або для створення більш реалістичного ефекту, коли відображаються яскраві та світлі елементи.

Резюмуючи, ми отримуємо невеликий висновок: для оптимального сприйняття HDR-контенту важливо, щоб екран підтримував високі рівні яскравості. Однак сама наявність HDR не гарантує високої яскравості екрану, тому при виборі телевізора варто звертати увагу саме на характеристики яскравості.

На жаль, більшість виробників бюджетних телевізорів обіцяє підтримку HDR, але при цьому заявлений рівень яскравості в таких пристроях становить 250-300 нит. Іншими словами, HDR ви на ньому навряд чи побачите. Досягти невеликого візуального прояву цієї технології можна буде лише під час перегляду HDR-контенту у темряві.

Відображення HDR залежить від стандарту HDR, але зазвичай для ефективного відтворення HDR рекомендується показник яскравості екрана на рівні 1000 нит і вище. Наприклад, для Dolby Vision потрібен більш високий рівень – від 4000 нит і вище.

Зазвичай нормальний HDR можна зустріти в QLED та OLED телевізорах, де показник пікової яскравості може досягати хоча б 1000 ніт.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я