Що буде з телефоном, якщо заряджати потужнішою зарядкою

Не завжди є можливість заряджати смартфон оригінальним зарядним пристроєм. Але що буде зі смартфоном, якщо заряджати його більш потужною зарядкою?

Зарядка більш потужним ЗП

Іноді підзарядити смартфон необхідно за допомогою неоригінальної зарядки – відповідного блока живлення може не бути в комплекті, він зламався за час використання або ж його просто немає під рукою (наприклад, у гостях немає ЗП з відповідними параметрами). Якщо в наявності є тільки зарядний пристрій з більшою потужністю, наприклад, 33 Вт замість оригінальної зарядки на 18 Вт, то використовувати можна і його.

Усі сучасні телефони оснащені спеціальними контролерами, які суворо регулюють те, скільки енергії може і має приймати пристрій. Якщо смартфон розрахований на 18-ватну зарядку, то саме стільки він і буде приймати в процесі. Навіть при підключенні до нього адаптера живлення на 33 Вт або вище, телефон не візьме більше, ніж 18 Вт – контролер не дасть змоги цього зробити. Ця ж деталь допомагає смартфону уникнути перезаряду або короткого замикання. Тому не варто побоюватися за батарею або сам мобільний пристрій під час заряджання потужнішим адаптером.

Чи можна заряджати смартфон потужнішою зарядкою?

Захисні механізми не дадуть змоги смартфону взяти більше енергії, ніж йому потрібно, тому заряджання потужнішим ЗП має бути безпечним. Однак справедливе це правило лише в тому разі, якщо сам адаптер живлення і його кабель – якісні та надійні.

Зарядний пристрій хоч і не обов’язково має бути оригінальним, але купувати надмірно дешеві та маловідомі адаптери не рекомендується. Через неякісні матеріали та збірку такі ЗП можуть стати причиною поломки смартфона або навіть вибуху і загоряння самого адаптера або батареї. Варто дотримуватися вибору зарядок у надійних виробників, а також стежити за станом кабелю (щоб на ньому не було ушкоджень і оголених дротів), температурою блоку живлення і самого смартфона (вони не повинні надмірно нагріватися в процесі зарядки).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я